طرز تهیه بریانی اصفهان با فوت و فن هایش

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

طرز تهیه بریانی اصفهان با فوت و فن هایش

 

عکس, طرز تهیه بریانی اصفهان با فوت و فن هایش

این غذای سنتی و مجلسی مردم اصفهان که بسیار خوشمزه است با گوشت سر دست گوسفند ، زعفران ، پیاز ، جگر سفید گوسفندی، دنبه ، دارچین ، گردو ، خلال پسته ، نعنا خشک و ادویه های دیگر پخته می شود .

زعفران دمکرده ۱ قاشق چایخوری……………….نعنا خشک و نمک و فلفل سیاه مقدار لازم
گوشت سر دست گوسفند ۵۰۰ گرم…………………گردو ، خلال پسته و بادام مقداری
دنبه ۵۰ گرم…………………پودر دارچین ۱ قاشق غذاخوری
جگر سفید گوسفند ۱۰۰ گرم……………….پیاز ۲ عدد

فوت و فن ها :

بگذارید گوشت پخته شده سرد شود و بعد آن را چرخ کنید.

آبگوشت بریان یکی از جذاب ترین بخش های آن است. در اصفهان معمولا ضمن پخت، مقدار بیشتری آب گوشت باقی میگذارند و هنگام سرو مقداری نان خشک در کاسه آب گوشت ترید میکنند. کمی کشک هم روی آن میریزند و در کنار بریان سرو میکنند.

روی آبگوشت را هم میتوان به شکل های مختلف تزئین کرد.

آموزش :

گوشت گوسفند ،دنبه، ۱ عدد پیاز ، چند قاشق روغن مایع و ۴ لیوان آب را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا گوشت بپزد و نرم شود (پس از پخت مقداری آب گوشت ته قابلمه باقی بماند).

جگر سفید را خرد کنید و با ۲ لیوان آب، ۱ پیاز خرد شده، چند قاشق روغن، مقداری نمک و فلفل داخل قابلمه ای بریزید و با حرارت متوسط بپزید. پس از اینکه پخت و آب آن تمام شد کمی تفت دهید سپس چرخ کنید و کنار بگذارید.مخلوط گوشت گوسفند و دنبه را نیز پس از پخت همراه با یکی دو قاشق از آب آن چرخ کنید. سپس با زعفران دم کرده، مقداری نعنای خشک، نمک و فلفل سیاه مخلوط و بار دیگر چرخ نمایید.

روش اصیل تهیه بریانی اصفهان این است که از قالب مخصوص بریان که شبیه به کفگیر است استفاده کنید. اما در صورتی که دسترسی به این قالب ها ندارید میتوانید از یک تابه کوچک استفاده کنید. آن را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود سپس کمی از آب و روغن مانده از پخت گوشت را کف قالب بریزید. کمی دارچین، زعفران و فلفل هم کف قالب بپاشید. حال، یک کوفته بزرگ از مایه بریان (گوشت گوسفند و دنبه چرخ شده) بردارید و آن را در قالب قرار دهید و با دست رویش را صاف کنید. سپس قالب را دوباره روی حرارت بگیرید.

برای سرو از قبل بشقابی آماده کنید و یک تکه نان سنگک روی آن قرار دهید. مقداری آب گوشت روی نان بریزید تا چرب شود. بعد از چند دقیقه که زیر بریان شما سرخ شد، آن را روی نان سنگک برگردانید. جگر سفید چرخ شده را کنار آن بریزید . در صورت تمایل روی بریان را با گردو، خلال بادام یا پسته تزئین کنید. نان را روی غذا تا کنید تا گرم بماند. بریان اصفهان را معمولا همراه با دوغ، سبزی خوردن و پیاز سرو میکنند.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر