طرز تهیه خورش دوغ پای زاهدانی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

طرز تهیه خورش دوغ پای زاهدانی

عکس, طرز تهیه خورش دوغ پای زاهدانی

یکی از غذاهای محلی محبوب مردم زاهدان خورشت دوغ پای است که بسیار خوشمزه است و دلچسب. حتما این غذا را برای خود درست کنید تا در لیست غذاهای هفتگی شما قرار بگیرد. چنانچه می خواهید این خورش را به صورت سنتی میل نمایید؛ می توانید برنج را دمپختک تهیه کنید.

مواد لازم

لپه ۱ پیمانه…… زعفران، زردچوبه، فلفل سیاه و نمک اندازه لازم
پیاز با اندازه متوسط ۱ عدد …… دوغ ۶ پیمانه…… روغن ۲ قاشق غذاخوری
گوشت گوساله ۳۰۰ گرم…… رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری

ابتدا در اولین مرحله پیازی را به شکل نگینی و گوشت گوساله به شکل قیمه ریز کنید. سپس پیازها درون تابه حاوی روغن تفت بدهید. بعد از افزودن زردچوبه و کمی تفت خوردن، گوشت گوساله را نیز به آن بیفزایید و تفت بدهید تا سطح رویی قیمه های گوشت نسبتا به رنگ سفید بشود.بعد رب گوجه فرنگی را افزوده و سپس لپه را بشویید و بیفزایید و همه ی مواد را با یکدیگر تفت بدهید(توجه داشته باشید در صورت تفت ندادن و یا کمتر تفت دادن لپه ممکن است درون خورش وا برود). پس از آن نوبت افزودن دوغ می باشد.

در نظر داشته باشید که می توانید در این مرحله اول در عوض دوغ، آب ریخته و کمی مواد به خصوص گوشت را با آب بجوشانید، تا سریعتر پخته شود. بعد دوغ را به آن اضافه نمایید.در آخرین مرحله بعد از پخته شدن و جا افتادن خورش به خوبی، کمی زعفران دم شده را با نمک به آن بیفزایید. پس از چند دقیقه جوش خوردن؛ خورش شما آماده است می توانید آن را درون ظرفی مناسب کشیده و با پلو میل کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر