طرز تهیه خوشمزه پیده سوسیس

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

طرز تهیه خوشمزه پیده سوسیس

عکس, طرز تهیه خوشمزه پیده سوسیس

نمک مقدار کافی……………………… تخم مرغ۱ عدد

آردتقریبا ۶ لیوان………………………سوسیس مقدار کافی

پنیر پیتزامقدار کافی

شیر۲ لیوان……………………… روغن مایع۱ لیوان

شکر۱ قاشق غذاخوری……………………… خمیر مایه۱ قاشق چایخوری

ابتدا و برای شروع کار خمیر پیده را درست می کنیم و برای این منظور ۱ قاشق چایخوری خمیر مایه را داخل یک ظرف می ریزیم و به آن ۱ لیوان شیر ولرم اضافه می کنیم و ۱ قاشق غذاخوری شکر نیز داخل ظرف می ریزیم و ۱۰ دقیقه منتظر می شویم تا خمیر مایه عمل کند و حجم مواد ما زیاد شود و حبابهایی روی مواد ما پیدا شود.سپس ۱ عدد تخم مرغ را داخل یک ظرف می شکنیم و آن را هم می زنیم تا زرده و سفیده تخم مرغ قاطی شوند و سپس به آن ۱ لیوان روغن مایع اضافه می کنیم و مابقی شیر را داخل ظرف می ریزیم و سپس خمیر مایه عمل آمده مرحله قبل را با مواد مان قاطی می کنیم و در آخر تقریبا ۶ لیوان آرد را الک کرده و آن را کم کم به مواد مان اضافه می کنیم تا خمیر نرمی حاصل شود که حالت نرم و غیر چسبنده دارد.

مقدار آرد مقدار مشخصی نیست و باید آن را کم کم و به صورت کنترل شده اضافه کرد و تا جایی آرد ریخت که خمیر حاصل شده به دست نچسبد و نرم باشد. سپس روی خمیر را داخل یک ظرف که آن را چرب کرده ایم می گذاریم و روی خمیر را با پارچه می پوشانیم و به خمیر برای مدت زمان ۲ ساعت استراحت می دهیم تا حجم مواد ما زیاد شود و دو برابر شود.سپس بعد از استراحت خمیر را از ظرف در آورده و از آن چونه هایی اندازه نارنگی جدا می کنیم و پف خمیر را با دست می گیریم و خمیر را ابتدا به شکل گرد در می آوریم و سپس آن را روی یک سطح صاف به شکل بیضی باز می کنیم .

سپس مقداری پنیر پیتزا در قسمت وسط خمیر پهن شده می ریزیم و روی آن را مقداری سوسیس حلقه شده و برش خورده می گذاریم و سپس خمیر پیده را در اطراف آن را با دست شکل می دهیم و به شکل تقریبی بیضی در می آوریم.سپس پیده های سوسیس و پنیر را برای مدت ۲۰ دقیقه دیگر استراحت می دهیم و روی آنها را با پارچه می پوشانیم تا خشک نشود و سپس آنها را کف سینی فر که در آن کاغذ روغنی قرار داده ایم و با فاصله از هم می چینیم و سینی را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد برای مدت زمان تقریبی ۲۰ دقیقه قرار می دهیم تا غذای ما بپزد و برای مدت زمان تقریبی ۵ دقیقه گریل را روشن می کنیم تا پنیر آب شود و روی غذا خوشرنگ شود.

اکنون پیده سوسیس و پنیر ترکی ما آماده است. آن را از فر در می آوریم و از کاغذ روغنی جدا می کنیم و در ظرف مناسبی می چینیم و این غذای ترکی را برای شام همراه با سس سفید و سس قرمز و یا برای صبحانه میل می کنیم. نوش جان

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر