طرز تهیه ساده چوب شور خانگی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

طرز تهیه ساده چوب شور خانگی

عکس, طرز تهیه ساده چوب شور خانگی

نمک: به میزان کافی………………………………شیر: یک دو پیمانه

روغن مایع: یک چهارم پیمانه

سفیده تخم مرغ: یک عدد………………………………آرد: به میزان لازم

بگینگ پودر: یک قاشق مرباخوری………………………………کنجد: مقداری برای تزیین

در ابتدا مقداری نمک را داخل دو پیمانه شیر بریزید و آن را حل کنید. سپس بکینگ پودر را به شیر بیافزاید و مواد را هم بزنید. در ادامه طرز تهیه چوب شور باید، روغن را نیز به شیر اضافه نمایید و مقداری هم بزنید. حال نوبت اضافه کردن آرد می‌باشد، البته باید آرد را به تدریج به مواد اضافه کنید و به صورت مرتب هم بزنید، تا خمیر یکدستی حاصل آید.

در مرحله بعدی، مقداری خمیر (به اندازه یک گردو) بردارید و آن را به صورت یک میله باریک روی سطح صافی غلت دهید. بعد کل خمیر را نیز به همین شکل آماده نمایید. آنگاه تخم مرغ را داخل یک کاسه بشکنید، بعد سفیده و زرده تخم مرغ را از هم جدا کنید. سپس سفیده را مقداری هم بزنید و خمیر‌های میله مانند را داخل سفیده بزنید. بعد کنجد را روی آن‌ها بپاشید و یا این که بهتر است، آن‌ها را داخل ظرف کنجد بغلتانید.

۷. در مرحله آخر باید، داخل سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و خمیر‌های میله‌ای شکل را داخل سینی قرار دهید و بعد سینی را درون فر بگذارید، که از قبل با دمای ۱۶۰ درجه سانتی گراد گرم کرده اید، تا چوب شور‌ها بپزند. البته برای طلایی رنگ شدن سطح آن باید در نیمه مدت زمان پخت، شعله پایینی فر را خاموش کنید و گریل را روشن نمایید، تا سطح چوب شور نیز پخته شود.

از این که در این مطلب با طرز درست کردن چوب شور همراه بوید، کمال تشکر را از شما عزیزان داریم و امیدواریم آن را در منزل تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر