طرز تهیه فسنجان با فندق به جای گردو

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

طرز تهیه فسنجان با فندق به جای گردو

عکس, طرز تهیه فسنجان با فندق به جای گردو

اگر چه اکثر ما به مزه فسنجان با گردو عادت کرده ایم اما ریختن فندق در فسنجان طعم و مزه دلچسب تری به آن میدهد. در تهیه این خورش از فیله مرغ یا گوشت هم میتوان استفاده کرد .در تهیه این خورش مانند خورش فسنجان گردو ،اگر خواستید آب اضافه کنید، آب سرد اضافه کنید تا به فندقها شوک وارد شده و به روغن بیفتد.

مواد لازم برای ۴ نفر
رب انار ۲۰۰ گرم ، پیاز متوسط ۱ عدد
مرغ ۲۰۰ گرم ، فندق ۴۰۰ گرم
فلفل دلمه ای خردشده ۱ عدد ، هویج خردشده ۱ عدد
نمک و فلفل و ادویه به مقدار لازم ، روغن به مقدار لازم

فندق ها را در تابه ریخته، روی شعله متوسط قرار دهید تا تفت بخورد، سپس از تابه خارج کرده و میان یک دستمال یا حوله تمیز قرار دهید، فندقها را بسابید با دست تا پوستشان کنده شود. اگر کمی پوست فندقها ماند مهم نیست. سپس فندقها را آسیاب کنید.فندقها را با پیاز مخلوط کرده، دو تا سه بار چرخ کنید.مخلوط را در تابه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید.یک قاشق روغن بریزید و مواد را بهمراه نمک تفت دهید.

بعد از یک تا دو دقیقه آب سرد اضافه کنید، شعله را زیاد کنید تا آب جوش بیاید.سپس شعله را کم کرده، درب ظرف را بگذارید، به مدت ۴۵ دقیقه تا بپزد.در این میان مرغ را در روغن بهمراه نمک و زردچوبه تفت دهید.فلفل دلمه ای و هویج را بهمراه آب اضافه کنید و بگذارید مرغ نیم پز شود.

-بعد از یکساعت رب انار را بهمراه مرغ و آب مرغ بدون سبزیجات به مخلوط فندق اضافه کنید. یکساعت دیگر بگذارید تا جا بیفتد. بعد از این مدت خورش که به روغن افتاد، خورش آماده ست…. نوش جان

 

 

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر