طرز تهیه پای گوشت غذای محبوب ایرلند

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

طرز تهیه پای گوشت غذای محبوب ایرلند

عکس, طرز تهیه پای گوشت غذای محبوب ایرلند

مواد لازم:

روغن گیاهی……………. ۱ قاشق غذاخوری

پیاز خرد شده ……………۱ عدد

سیب زمینی…………… ۴ عدد بزرگ

کره…………. ۱ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل

هویج، خرد شده……………… ۵ عدد

گوشت چرخ شده، بدون چربی………………. ۵۰۰ گرم

پیاز کاملاً خرد و ریز شده……………….. ۱ قاشق غذاخوری

پنیر چدار رنده شده…………….. یک چهارم پیمانه

آرد…………… ۲ قاشق غذاخوری

سس گوجه فرنگی…………………. ۱ قاشق غذاخوری

آب گوشت…………… سه چهارم پیمانه

پوست سیب زمینی‌ها را بکنید و آن‌ها را داخل یک قابلمه آب، همراه با کمی نمک بجوشانید. سیب زمینی‌ها می‌بایست حدود ۱۵ دقیقه داخل آب جوش بپزند، ولی نباید خیلی نرم و شل شوند. آن‌ها را بیرون بیاورید و بکوبید. سپس کره، پیاز کاملاً خرد شده و یک چهارم پیمانه پنیر را با سیب زمینی کوبیده شده مخلوط نمایید و به آن‌ها مقداری نمک و فلفل بزنید.

مجدداً مقداری آب و نمک را روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. هویج را داخل آن بریزید تا حدود ۱۵ دقیقه بپزد، ولی نباید خیلی نرم شود. هویج پخته شده را بکوبید. دمای فر را روی ۳۷۵ درجه فارنهایت تنظیم نمایید.

روغن را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت بگذارید. پیاز را در روغن تفت دهید. گوشت را به آن اضافه نمایید و سرخ کنید تا رنگ گوشت تیره‌تر شود. آرد را به آن‌ها بیفزایید تا حدود ۱ دقیقه همراه گوشت حرارت ببیند. سس گوجه و آب گوشت را داخل مخلوط گوشت بریزید و دمای گاز را زیاد کنید. وقتی آب گوشت شروع به جوشیدن کرد، دمای گاز را کاهش دهید تا به مدت ۵ دقیقه بجوشد. (می‌توانید از نخود فرنگی هم در ترکیب گوشت اضافه نمایید)گوشت را به یک ظرف پیرکس منتقل نمایید. روی آن یک لایه از هویج کوبیده شده بریزید و روی آن‌ها را با ترکیب سیب زمینی بپوشانید و باقیمانده پنیر را روی آن‌ها بریزید. ظرف را به مدت ۲۰ دقیقه داخل فر از پیش گرم شده، قرار دهید تا سطح پنیر تیره رنگ شود.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر