طرز تهیه کایسری یالاماسی معروف ترکیه

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

طرز تهیه کایسری یالاماسی معروف ترکیه

عکس, طرز تهیه کایسری یالاماسی معروف ترکیه

آرد ۴ لیوان………………………………..آب ولرم ½ لیوان
شیر گرم ۱ لیوان………………………………..روغن مایع ۱ قاشق غذاخوری
نمک ۱ قاشق غذاخوری………………………………..خمیر مایه فوری ۱ قاشق غذاخوری
شکر ۱ قاشق مرباخوری………………………………..گوشت چرخ کرده ۳۵۰ گرم
گوجه فرنگی ۳ عدد………………………………..رب گوجه فرنگی ۱٫۵ قاشق غذاخوری
پیاز ۱ عدد………………………………..روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری
آب ½ لیوان………………………………..فلفل سیاه ۱ قاشق چایخوری
نمک ۱ قاشق چایخوری………………………………..طرز تهیه کایسری یالاماسی

در ابتدای کار خمیر را آماده می کنیم، برای این منظور شیر ولرم را به همراه آب ولرم، خمیر مایه فوری، روغن مایع، نمک و شکر درون یک کاسه مناسب می ریزیم. کمی مخلوط کرده و آرد را ۳ مرتبه الک می کنیم و کم کم به کاسه می افزاییم. در ادامه خمیر را با دست به خوبی ورز می دهیم تا نرم و یکدست شود، سپس روی آنرا با یک پارچه نخی تمیز می پوشانیم.

اجازه می دهیم خمیر به مدت ۴۰ دقیقه تا ۱ ساعت در دمای محیط استراحت کند تا حجم آن دو تا سه برابر شود. در این فاصله به سراغ درست کردن مواد میانی می رویم، برای این منظور پیاز را به صورت نگینی خرد می کنیم.حالا پیاز را به همراه مقداری روغن مایع درون یک تابه مناسب می ریزیم و روی حرارت متوسط قرار داده، سپس به خوبی تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود. در ادامه گوشت چرخ کرده را به تابه می افزاییم.

حالا به تفت دادن ادامه می دهیم تا گوشت تغییر رنگ پیدا کند، سپس رب گوجه فرنگی را به تابه اضافه کرده و تفت می دهیم تا رب سرخ شده و بوی خامی آن از بین برود. در ادامه مقداری نمک و فلفل سیاه به تابه می افزاییم.در این مرحله گوجه فرنگی ها را به صورت ریز رنده کرده و به تابه می افزاییم، سپس کمی تفت می دهیم و آب را اضافه می کنیم. حالا اجازه می دهیم مواد میانی به مدت ۶ دقیقه بپزد تا آب اضافی درون تابه تبخیر شود.

پاتاتس کوفتسی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و محبوب کشور ترکیه است که با رسپی های مختلفی درست می شود.
پس از اتمام استراحت خمیر آنرا به گلوله های هم اندازه تقسیم کرده و مجددا روی آنها را با یک پارچه می پوشانیم تا به مدت ۱۰ دقیقه دیگر استراحت کنند. حالا یک تابه نچسب روی حرارت ملایم می گذاریم.

پس از گذشت ۱۰ دقیقه چانه ها را با کمک وردنه به صورت نازک باز کرده و درون تابه نچسب می گذاریم، سپس مدام خمیر را پشت و رو کرد تا کاملا پخته شود. در ادامه ۱ نان روی سطح کار گذاشته و روی آنرا با مواد گوشتی می پوشانیم.حالا مجددا روی مواد میانی را با نان پوشانده و روی آن مقداری مواد گوشتی می ریزیم و با قاشق کاملا پخش می کنیم، سپس به همین ترتیب ادامه می دهیم و در نهایت با مقداری جعفری خرد شده تزیین می کنیم. نوش جان.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر