طرز تهیه کرانچی پنیری خانگی در خانه

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

طرز تهیه کرانچی پنیری خانگی در خانه

عکس, طرز تهیه کرانچی پنیری خانگی در خانه

رشته‌های پنیری را در ظرف دردار به مدت چند روز می‌توان خوب نگه داشت.خمیر را می‌توان به مدت ۳ ماه فریز کرد. خمیر را به شکل دو مستطیل با قطر حدود ۲ و نیم سانت درآورید، دور هر کدام را به طور کامل پلاستیک سلفون بپیچانید و آن‌ها را داخل کیسه زیپ لاک بگذارید. وقتی که قصد درست کردن آن‌ها را دارید، خمیر‌ها را از فریزر خارج کرده، بگذارید ذوب شوند و سپس بقیه دستورالعمل را انجام دهید.

برای فریز کردن پس از پختن بگذارید که رشته‌های پنیری به طور کامل خنک شوند، سپس آن‌ها را در ظرفی دردار به این ترتیب بگذارید که آن‌ها را بصورت لایه‌هایی مجزا داخل کاغذ آلومینیوم یا کاغذ روغنی بچینید، سپس داخل ظرف دردار بگذارید. قبل از سرو کردن آن‌ها را از ظرف خارج کرده و بگذارید به دمای اتاق برسند.

برای درست کردن این خوراکی محبوب کودکان و حتی بزرگسالان به مواد زیر نیاز دارید :

کره………….۱/۲ پیمانه (۱۰۰ گرم)

آرد…………..۱ و ۱/۲ پیمانه سر صاف

نمک…………۱ قاشق چایخوری

خامه……………۶ قاشق غذاخوری

پنیر چدار رنده شده……………۲ پیمانه فشرده شده

فلفل چیلی……………۱ قاشق چایخوری

سبزیجات معطر………….۱ و ۱/۲ قاشق غذاخوری درشت خرد شده (رزماری یا آویشن)

فر را با حرارت ۴۰۰ درجه فارنهایت یا ۲۰۵ درجه سلسیوس روشن کنید و داخل دو سینی فر را کاغذ روغنی بگذارید. سبزیجات معطر را با چاقوی تیز به صورت درشت خرد کنید.

داخل کاسه غذاساز که تیغه فلزی آن وصل شده، پنیر رنده شده، آرد، نمک، فلفل قرمز خشک خرد شده و سبزیجات معطر را بریزید. مواد داخل غذاساز را بگذارید با هم مخلوط شوند تا زمانی که ظاهری شبیه به این داشته باشند.

کره سرد را به صورت مکعب‌هایی با طول ۲ سانتی متر خرد کنید و داخل غذاساز بریزید و همراه سایر مواد در غذاساز مخلوط کنید تا زمانی که به شکل مخلوطی خرده دار با تکه‌های کره نخودی مانند داخل آن، دربیاید. خامه را اضافه کرده و باز هم مخلوط کنید.

مواد به تدریج به هم آمده و یک خمیر را تشکیل می‌دهند.روی سطح کار را که می‌تواند روی کابینت یا صفحه سیلیکونی باشد، آرد پاشی کنید و خمیر را روی آن بگذارید.

خمیر را ورز دهید تا موقعی که همه بخش‌های خمیر در هم آمیخته شود. یک مستطیل با خمیر با قطر یک اینچ (۲ و نیم سانت) ایجاد کنید، سپس آن را با چاقو به دو نیم کنید.

با وردنه هر بخش را پهن کنید تا تبدیل به مستطیل ۸ در ۱۰ اینچ شود. لبه‌های آن را صاف کنید و برش بزنید. سپس با استفاده از یک کاتر پیتزا یا چاقویی تیز، مستطیل را به صورت نوار‌هایی با پهنای نیم سانت برش بزنید. سعی کنید که به آرامی و با دقت این کار را انجام دهید. اگر ضخیم باشند، ترد نمی‌شود و اگر نازکتر شوند، خرد خواهند شد.

رشته‌های خمیر را داخل سینی کاغذ گرفته بگذارید، حدود نیم سانتی متر بین آن‌ها فاصله بگذارید. آن‌ها را به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه یا تا زمانی که کمی طلایی شوند و رنگ طلایی تیره زیر آن‌ها ایجاد شود، بگذارید در فر بمانند. اواسط پخت، سینی‌ها را بچرخانید. همانطور که در تصویر می‌بینید سه رشته اول برگردانده شده‌اند و باید به این شکل برشته شده باشند.

پس از خارج کردن سینی‌ها از داخل فر به آن‌ها دست نزنید و بگذارید رشته‌های پنیری خنک شوند. سپس آن‌ها را با دقت داخل بشقاب گذاشته و سرو کنید.

 

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر