طرز پخت خورشت آلبالو با مرغ

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

طرز پخت خورشت آلبالو با مرغ

عکس, طرز پخت خورشت آلبالو با مرغ

در فصل تابستان و فصل آلبالوهای تازه و آبدار حتما برای یکبار هم که شده این خورشت را درست کنید . مواد زیر برای ۴ نفر نوشته شده است. (از آلبالوی سفت و تازه برای این خورش استفاده کنید تا ظاهر خورش زیبا تر باشد .)

آلبالو پاک کرده بدون هسته ۵۰۰ گرم ، نمک و فلفل به مقدار لازم
آبلیمو یا نارنج به مقدار لازم ، مرغ بدون استخوان ۳۰۰ گرم
پیاز متوسط ۱ عدد ، شکر ۲۰۰ گرم

آلبالو را بعد از پاک کردن داخل یک قابلمه لعابی بریزید ، لا به لا شکر بپاشید و به مدت ۳-۴ ساعت داخل یخچال بگذارید . مرغ را همراه پیاز و ۳-۴ لیوان آب بپزید. بعد از پختن مرغ، پیاز را بیرون بیاورید و دور بیندازید . آب مرغ را صاف کنید و کنار بگذارید. مرغ را به صورت ژولین ( کبریتی بلند ) خرد کنید و در مقداری روغن به مدت ۶-۱۰ دقیقه تفت دهید تا طلایی شود . مقداری نمک و فلفل به مرغ بزنید تا مزه دار شود . بعد از سرخ شدن مرغ نیمی از آب مرغ را روی آن بریزید و اجازه دهید با حرارت ملایم و درب بسته کمی غلیظ شود .

آلبالو را با همان قابلمه لعابی روی حرارت بگذارید و بقیه آب مرغ را به آن اضافه کنید . ترشی یا شیرینی آلبالو را اندازه کنید و در صورت لزوم از چاشنی مورد نظر ( آبلیمو یا آب نارنج ) استفاده کنید، با درب باز و حرارت متوسط بگذارید تا آلبالو داخل آب مرغ به مدت ۳۰ دقیقه بپزد تا آب آن چیده شود . بعد از چیده شدن آب آلبالو ، آلبالو را به مرغ اضافه کنید و خورش را به آرامی هم بزنید . درب قابلمه خورش را ببنید و ۳۰-۴۰ دقیقه زمان دهید تا خورش به آرامی جابیفتد .هنگام سرو در صورت نیاز مقداری آبلیمو یا آب نارج به خورش اضافه کنید و خورش را در ظرف مناسب سرو کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر