طناب زدن خانم ها از نظر پزشکی و ورزشی چگونه است

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

طناب زدن خانم ها از نظر پزشکی و ورزشی چگونه است

عکس, طناب زدن خانم ها از نظر پزشکی و ورزشی چگونه است

طناب زدن ورزشی است مفید برای چربی سوزی و سلامت قلب و دستگاه تنفسی. سوالی که ایجاد می شود این است که آیا این ورزش برای خانم ها مضر است ؟ میزان چربی سوزی آن چقدر است ؟ با طناب زدن کدام قسمت بدن لاغر می شود ؟ پاسخ این سوالها در همین صفحه از یاس فان برای شما قرار داده شده است.

خطرات طناب زدن برای زنان : در واقع طناب زدن برای مرد و زن خطری ندارد و اینکه از قدیم می گویند طناب زدن برای زنان مضر است و باعث افتادگی رحم می شود فقط یک باور قدیمی است. افتادگی رحم یا همان (Uterus prolapse) وقتی پیش می‌آید که عضلات یا ربات‌های کشنده داخل لگن، شل شده و نتوانند رحم را در محل قرارگیری اصلی خود ثابت نگه دارند. در صورت ضعیف یا شل شدن عضلات داخل لگن، ممکن است یکی از اتفاقی که برای خانم‌ها رخ دهد افتادگی رحم یا پرولاپس باشد.این‌که فکر کنیم یک بانو با طناب زدن دچار افتادگی رحم شود همان‌قدر اشتباه است که فکر کنیم با دویدن چشمانمان بیرون می‌افتد!

میزان چربی سوزی با طناب زدن :کالری مصرفی در طناب زدن برای افرادی که هدف کاهش وزن دارند، خیلی مهم است اما محاسبه این کالری کار آسانی نیست. به طور معمول یک فرد ۷۲ کیلوگرمی حدود ۷۳۰ کیلوکالری، یک فرد ۹۰ کیلوگرمی حدود ۹۱۰ کالری و یک فرد ۱۰۸ کیلوگرمی حدود ۱۰۹۰ کالری به ازای یک ساعت ورزش طناب زدن کالری مصرف می‌کنند.

فواید طناب زدن : طناب زنی به قوی تر شدن ماهیچه کمک می کند ، چون یک ورزش وزنی برای بدن است.طناب زنی ، تعادل، هماهنگی و چابکی را بهبود می بخشد. اغلب دوندگان و دیگر ورزش کاران طناب زنی برای آموزش دارند و این یکی از بهترین ورزش ها برای آموزش استقامت و تنفس است.ورزش کاملی برای بدن است. به ویژه برای عضله سازی ران، ساق پا و ماهیچه های ساق پا بسیار عالی است. هم زمان، روی شکم و بازو تاثیر می گذارد و این کار، ماهیچه های باسن را بهبود می بخشد.مطالعات نشان می دهند طناب زنی فشار کمتری را روی مفاصل نسبت به دویدن اعمال می کند و کم تر غافلگیر کننده است. این تمرین در مقایسه با دویدن گزینه بهتری است.طناب زنی ، سلامت قلبی و عروقی را افزایش می دهد چون ضربان قلب را بهبود می بخشد. برای بیمارانی که مبتلا به فشار هستند مفید است.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر