یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
سلامت

علائم دقیق هیدرآدنیت عفونی در زیر بغل و کشاله ران

عکس, علائم دقیق هیدرآدنیت عفونی در زیر بغل و کشاله ران

هیدرآدنیت عفونی نوعی بیماری پوستی است که توسط آبسه‌های خوشه‌ای یا بثورات زیر جلدی مشخص می‌شود. در بسیاری از موارد این جوش‌ها عاری از باکتری‌های واقعی هستند. محل‌های ایجاد جوش معمولاً زیر بغل، زیر سینه، رانها، کشاله ران و باسن هستند.  این وضعیتی است که در آن چندین آبسه وجود دارند که در زیر بغل و اغلب در ناحیه کشاله ران ایجاد می‌شوند. این مناطق نتیجه التهاب موضعی غدد عرق هستند. درمان این نوع از عفونت پوستی تنها با آنتی بیوتیک دشوار است و به طور معمول برای جلوگیری از التهاب پوست به یک روش جراحی برای از بین بردن غدد عرق درگیر نیاز دارد.

آب درمانی و گرفتن دوش آب گرم و سرکه سفید بهترین درمان خانگی آن است.

علائم هیدرآدنیت چرکی:
کومدون ( جوش زیر پوستی سر سیاه یا سر سفید ) یا گاهی چند شکاف سطحی که در زیر پوست با هم ارتباط دارند. این ضایعه مشخص ، ممکن است سالها قبل از پیدایش نشانه ها وجود داشته باشد .

این بیماری برخلاف آکنه پس از شروع، پیشرونده و همیشگی می گردد . التهاب وسیع و عمقی درم ،منجر به پیدایش آبسه های بزرگ و دردناک می شود و فرآیند التیام، موجب تغییر دائمی درم می گردد.

در برخی از موارد جوش های ایجاد شده عمیق و دردناک هستند، و قطر آن ها حدود به ۳ میلی متر می رسد البته گاهی بزرگتر هم می شود .

گاهی جوش های ایجاد شده به شکل ابسه در می آیند، که بعد از پارگی به زخم آبدار تبدیل می شود که منظره نازیبایی را بوجود می آورد، بروز این بیماری در زنانی که پوست تیره ای دارند نسبت به مردان بیشتر می باشد.

درمان هیدرآدنیت چرکی
استفاده از آنتی بیوتیک برای درمان هیدرآدنیت چرکی توصیه می شود ، اما با قطع مصرف آنتی بیوتیک متاسفانه جوش ها بر می گردند .افرادی که چاق هستند و فعالیت بدنی زیادی دارند کاهش وزن می تواند در درمان کمک کننده باشد در این افراد احتمال ساییدگی پوست در محل وجود دارد .

هر فردی که مبتلا به هیدرآدنیت چرکی می باشد ممکن است از نوع خاصی از درمان نتیجه بگیرد، در برخی از افراد با استفاده از آنتی بیوتیک می توان نتیجه بهتری را دریافت کرد و در برخی دیگر با استفاده از کورتیکواستروییدها می توان این بیماری را درمان کرد . در صورتی که علائمی از این بیماری مشاهده کردید حتما به یک متخصص پوست مراجعه نمایید تا بهترین درمان را برای شما در نظر بگیرد .

جراحی :درصورت مزمن بودن بیماری، از جراحی و پیوند بخشی از پوست استفاده می‌شود.لیزری با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر به درمان هیدرآدنیت چرکی کمک می‌کند.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر