یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
سلامت

علائم فشار خون بالا در حاملگی و بهترین درمان ها

عکس, علائم فشار خون بالا در حاملگی و بهترین درمان ها

یکی از مشکلات و بیماری های زن باردار بالا رفتن فشار خون اوست که باید حتما برای سلامت خودش و جنین کنترل و درمان شود. پره اکلامپسی یا فشار خون بالای زن باردار  با فشار خون بالا، تورم در اثر احتباس مایع و پروتئین در ادرار مشخص می شود.
اغلب فشار خون مادران پس از زایمان به حالت عادی باز می گردد. اما گاهی اوقات، فشار خون بالا باقی می ماند که نیازمند دارو درمانی است. مراقبت سلامت شما بعد از زایمان نیز با شما در ارتباط خواهد بود که داروی مناسب را تجویز کند.اگر مشکوک به فشار خون بالای حاملگی (PIH) باشیم، ممکن است یک آزمایش بدون استرس برای مشاهده ی جنین انجام شود. در طول آزمایش بدون استرس، یک مبدل اوتراسوند ضربان قلب جنین و یک مبدل فشار ( که مبدل toco نامیده می شود) فعالیت رحم را ضبط می کند.هر زمانی که احساس می کنید جنین حرکت می کند، یک علامت روی کاغذ گراف ایجاد می کنید که آن ضربان قلب جنین و فعالیت رحم را نشون می دهد. اغلب وقتی جنین حرکت می کند ضربان قلبش افزایش می یابد، دقیقاً مانند زمانی که ورزش می کنید و قلب شما تندتر می زند.تغییرات مشخص درضربان قلب جنین به عنوان نشانه ای از سلامتی سنجیده می شود. گاهی اوقات یک اوتراسوند اطلاعات بیشتری درباره ی جنین فراهم می کند.

علائم فشار خون بالا در بارداری
# درد شکم

# سردرد های شدید

# تغییر در واکنش ها

# لکه در جلوی چشم

# کاهش ادرار یا عدم ادرار

# سرگیجه یا زیاد شدن استفراغ و حالت تهوع

درمان فشار خون بالا در بارداری
اگر فشار خون حاملگی خفیف باشد، می تواند در منزل درمان شود. اگر پزشک شما تشخیص فشار خون حاملگی داده باشد و به شما درمان در منزل را توصیه کرده باشد، به محیط ساکت و استراحت همراه با فعالیت محدود یا استراحت بر پهلوی چپ در تخت خواب احتیاج دارید. اینکه شما در رژیم غذایی و مایعات دریافتی سلامت خود را دنبال کنید و ملاقات های پزشکی زمان بندی شده خود را حفظ کنید، اهمیت دارد.آگاهی شما از حرکات جنین هر ۳ ساعت یکبار نیز مهم است. هر تغییری را باید فوراً به مراقب سلامت خود گزارش دهید. اگر PIH بدتر شد شما باید در بیمارستانی که بتوانید به سرعت مورد بررسی قرار گیرید، پذیرش شوید.مراقب سلامت برای حفظ سلامت شما و کودکتان با شما در ارتباط خواهد بود. در موارد شدید، ممکن است لازم باشد نوزاد به دنیا بیاید. فشار خون بالا با دارو درمان می شود و برای جلوگیری از تشنج منیزیوم بصورت داخل وریدی (IV) تزریق می شود.

خطر فشار خون حاملگی چیست؟
PIH می تواند از دریافت کافی خون جفت جلوگیری کند که باعث می شود جنین کم وزن بگیرد. با این وجود این عوارض به ندرت به ندرت اتفاق می افتد، PIH ممکن است باعث موارد زیر شود:

◀ جدایی جفت، یکی از عوارضی که وقتی جفت از دیواره ی رحم کنده می شود، خونریزی مادر وزجر جنین ایجاد می کند.

◀ تشنج مادر

◀ نارسایی کلیوی موقت

◀ مشکلات کبدی

◀ مشکلات انعقادی خون

◀ به دنیا آوردن نوزاد نارس

انواع فشار خون بالا در دوران بارداری

فشارخون حاملگی:زنان مبتلا به فشار خون حاملگی فشار خون بالایی دارند که پس از ۲۰ هفته بارداری ایجاد می شود. پروتئین اضافی در ادرار یا علائم دیگر آسیب دیدگی اعضای بدن وجود ندارد. برخی از زنان با فشارخون حاملگی سرانجام دچار پره اکلامپسی می شوند.

فشار خون مزمن در بارداری:فشار خون مزمن فشار خون بالایی است که قبل از بارداری وجود داشت یا قبل از ۲۰ هفته بارداری رخ می دهد. اما از آنجا که فشار خون بالا معمولاً علائمی ندارد ، تعیین زمان شروع آن دشوار است.

فشارخون مزمن با پره اکلامپسی مایع:
این وضعیت در خانمهایی که فشارخون مزمن قبل از بارداری دارند و در بدتر شدن فشار خون و پروتئین بالا در ادرار یا سایر عوارض مربوط به فشار خون ایجاد می شوند ، رخ می دهد.

پره اکلامپسی:پره اکلامپسی هنگامی رخ می دهد که فشار خون بعد از ۲۰ هفته بارداری ایجاد می شود و با علائم آسیب سایر سیستم های اندام از جمله کلیه ها ، کبد ، خون یا مغز همراه است. پره اکلامپسی درمان نشده می تواند منجر به عوارض جدی – حتی کشنده ای برای مادر و نوزاد شود ، از جمله ایجاد تشنج.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر