علائم و درمان سندروم دست بی قرار

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

علائم و درمان سندروم دست بی قرار

عکس, علائم و درمان سندروم دست بی قرار

علائم این بیماری به طور معمول هنگامی که فرد در حالت نشسته یا خوابیده قرار دارد، به ویژه شب در زمان خواب تشدید می‌شود. حرکت دادن دست‌ها احساس تسکین را فراهم خواهد کرد. نشانه های زیر نشانه های اصلی این بیماری هستند :

احساس سوزش هنگام استراحت
احساس نیاز به حرکت دادن دست ها
خارش
احساس سوزن سوزن شدن در دست ها

درمان :

هدف درمان در موارد سندرم دست بی قرار و همچنین سندم پای بی قرار، بر کاهش علائم از طریق کاهش تکرر و شدت آن است. اگر علائم کاهش یابند، فرد می‌تواند خواب بهتری داشته باشد. درمان به شرایط هر فرد وابسته است و با توجه به عوامل تحریک کننده می‌تواند متنوع باشد. از گزینه‌های درمانی احتمالی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– تجویز داروهایی مانند عوامل دوپامینرژیک برای درمان سندرم دست بی قرار شایع است؛ زیرا آنها سطوح دوپامین را کاهش می‌دهند و از این طریق کارایی دارند. از داروهای دیگر که برای درمان سندرم دست بی قرار تجویز می‌شوند می‌توان به شبه افیونی‌ها، ضد تشنج‌ها، و لوودوپا اشاره کرد.

– مکمل‌هایی مانند مکمل های آهن، منیزیم و فولات می‌توانند شدت و سختی سندرم دست بی قرار را کاهش دهند.

– بر آنچه مصرف می‌کنید باید نظارت داشته باشید و مصرف تنباکو، الکل و کافئین را محدود کنید. اگر از سندرم دست بی قرار رنج می‌برید باید پس از ساعت ۶ بعد از ظهر به طور کامل از این مواد پرهیز کنید.

– یک الگوی خواب منظم داشته باشید تا علائم سندرم دست بی قرار تا حد امکان کاهش یابند. در زمانی مشخص به تخت خواب بروید و در ساعتی مشخص از خواب بیدار شوید.

– کار خود را به تخت خواب نبرید یا با تلفن همراه خود کار نکنید.

– برای افزایش کیفتی خواب در اتاقی با دمای مناسب بخوابید.

– دست‌های خود را ماساژ دهید؛ زیرا ماساژ می‌تواند به کاهش علائم سندرم دست بی قرار کمک کند.

– گاهی اوقات حرکت دادن دست تحت تاثیر قرار گرفته می‌تواند به تسکین علائم کمک کند. با این وجود، این علائم اغلب بلافاصله پس از توقف حرکت دست باز می‌گردند.

– از کمپرس گرم یا سرد روی دست های خود استفاده کنید؛ زیرا ممکن است برای مدیریت سندرم دست بی قرار مفید باشد. به خاطر داشته باشید که کمپرس سرد یا گرم را برای مدت زمانی طولانی استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است موجب بروز جراحت شود.

– ورزش منظم و کشش عضلانی طی روز می‌تواند به کنترل و پیشگیری از سندرم دست بی قرار در طول شب کمک کند. شما می‌توانید حتی پیش از خواب نیز حرکات کششی را انجام دهید.

– حمام یا دوش گرم یا سرد می‌تواند برای برخی افراد مفید باشد.

– بیماری زمینه‌ای را درمان کنید.

سلامت1401-01-29

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر