علت زود شارژ خالی کردن موبایل و باد کردن باتری آن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

علت زود شارژ خالی کردن موبایل و باد کردن باتری آن

عکس, علت زود شارژ خالی کردن موبایل و باد کردن باتری آن
اگر گوشی شما شارژ زیادی دارد اما یک دفعه شارژ خالی می کند و خاموش می شود در بیشتر موارد مشکل از باطری موبایل است. عمر باطری شما تمام شده و باید به تعمیر کار گوشی بروید. برای زیاد کردن عمر باطری موبایل همیشه از شارژر اصلی گوش خود یا سازگار با گوشی خود استفاده کنید.
شارژر سازگار یعنی استفاده از ولتاژ و شدت جریان متناسب با گوشی موبایل. مثلا شارژر ۵ ولت ۲ آمپر یه گوشی که نیاز به ولتاژ ۵ و شدت جریان ۱.۵ آمپر دارد، آسیب وارد می کند.
از بیش از حد شارژ کردن گوشی موبایل خود اجتناب کنید!
یکی از راههای ساده زمان مناسب شارژ است. به این صورت که اجازه ندهیم شارژ باتری به حداقل برسد یا از بی شارژی خاموش شود و قبل از اتمام شارژ اقدام به شارژ نماییم و زمانی که شارژ باتری پر با نیمه است، باتری را شارژ نکنیم. درصد مناسب برای شارژ باتری بین ۱۰ تا ۲۰ در صد است.
پس از شارژ کامل شارژر را از گوش جدا کنید و یا اگر در زمان خواب گوشی خود را شارژ می کنید می توانید از محافظ باتری هومو استفاده کنید.در هنگام شارژ از گوشی موبایل تان استفاده نکنید!
نشانه های خراب شدن باطری گوشی :
معمولا باتری های قابل شارژ در اثر شارژ و دشارژ کمی گرما از خود تولید می کنند. احتمال این که سلول های باتری ترکیبی از الکترولیت قابل اشتعال را انتشار دهند وجود دارد. گاهی هم ممکن است در اثر استفاده های سنگین باتری داغ شود. اما اگر باتری گوشی تان در حالت عادی بیش از حد معمول و طرز قابل توجهی داغ می شود، زمان تعویض باتری فرا رسیده است.
در حالت دوم گوشی موبایل تنها در زمانی که به شارژ وصل است روشن می ماند و در زمان جدا کردن سوکت شارژ گوشی خاموش می شود. در واقع گوشی به خوبی کار می کند اما باتری گوشی موبایل نمی تواند انرژی الکتریکی را ذخیره کند.در این حالت هم باید باتری گوشی را تعویض نمایید.
در این حالت گوشی ممکن است ساعت ها در شارژ بماند و در هنگام جدا کردن شارژر نشانگر شارژ باتری را کامل نشان میدهد اما در به محض جدا کردن شارژر باتری به سرعت خالی می شود. گاهی خالی شدن باتری در اثر استفاده از گوشی و انجام بازی و برنامه های گوناگون است اما این خالی شدن هم به سرعت انجام می شود و هم بی دلیل. این نشانه ها یعنی زمان تعویض باتری گوشی فرا رسیده است.
در این حالت ممکن است گوشی موبایتان خاموش شود و در بعضی از مواقع ممکن است دیگر روشن نشود. ممکن است هیچ نشانه ای از شارژ یا هشدار یا صدایی نداشته باشد. در این حالت تنها یک راه وجود دارد آن هم تعویض باتری گوشی مویایل است.

اکثر وسایل الکترونیکی از باتری های لیتیوم یونی استفاده می کنند. دستگاههایی از قبیل گوشی های موبایل، لپ تاپ ها، تبلت ها، کتابخوان ها، دیستگاه های مسیر یاب و رهیاب.باتری های لیتیوم یونی دارای عملکرد خوبی هستند و از این رو از مک بوک شرکت اپل تا کیندل شرکت آمازون در ساخت وسایل خود از آن استفاده می کنند. در کنار مزایای این نوع باتری ها معایبی هم وجود دارد که میتوان به پایداری کمتر نسبت به نسل قبل و واکنش پذیر بودن و تحت فشار بودن آنها در یک فضای محبوس اشاره کرد.
هنگامی که باتری های لیتیوم یونی در اثر استفاده زیاد (شارژ و دشارژ) خراب می شوند، براثر داغ شدن و تولید و انتشار گاز های ناشی از گسسته شدن سلول های باتری پوشش باتری مانند یک لایه محافظ عمل می کند و از آتش گرفتن گوشی جلوگیری می کند.وقتی باتری ها به پایان عمر خود نزدیک می شوند سلول های آن از هم گسسته می شوند و همین امر باعث متورم شدن باتری می شود.این تورم به راحتی با چشم قابل روئت است و علاوه بر آن با لمس کردن نیز می توان متوجه باد کردگی باتری شد. در بعضی از مواقع که باتری متورم می شود به درب پشت گوشی یا به صفحه نمایش فشار وارد می کند و باعث ایجاد برامدگی این نواحی می شود و در گوشی هایی که باتری آنها به راحتی قابل تعویض هستند ممکن است باتری به علت ورم زیلد در جای خود قرار نگیرد.
یک تست ساده برای تست باتری باد کرده وجود دارد که میتوان باتری را بر روی یک سطح صاف بچرخانید و در صورتی که باتری متورم شده باشد، به راحتی میچرخد.
اگر یکی از نشانه های بالا در باتری گوشی تان مشهود است به احتمال خیلی زیاد باتری نیاز به تعویض دارد و برای تعویض باتری باید به چند مورد دقت کرد. این که گوشی موبایل ارزش خرید باتری را دارد یا خیر؟! اگر گوشی شما سالم باشد و تنها باتری آن خراب شده بهتر است باتری جدید تهیه و تعویض شود اما اگر گوشی هم دچار خرابی و آسیب یا شکستگی است و با در نظر گرفتن قیمت باتری جدید و قیمت گوشی جدید، می توان در مورد این موضوع تصمیم گرفت.
اگر به دنبال راهی برای تشخیص باتری گوشی خود هستید باید از اپلیکیشن های مخصوص این کار استفاده کنید.اپلیکیشن Accubattery یک اپلیکیشن کاربردی برای تست سلامت باتری گوشی های اندرویدی با امکاناتی جالب است.ذخیره عمر باتری یکی از المان های مهم برای همه کاربران است. پس از نصب نرم افزار Accubattery و اجرای آن با تصویر زیر مواجه خواهید شد.با بررسی هایی که نرم افزار Accubattery بر روی باتری گوشی اندرویدی شما انجام میدهد اطلاعاتی را در اختیارتان می گذارد.
کد ویژه تست سالم بودن باتری گوشی اندروید
*#*#۴۶۳۶#*#* اطلاعات تلفن، میزان مکالمه و وضعیت باتری را نمایش می دهد. این کد ممکن است بر روی برخی گوشی ها کار نکند. در این صورت می توانید از برنامه های نظارت بر باتری که وضعیت سلامت باتری را به همراه و لتاژ و دمایش نشان می‌دهد، استفاده کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر