علت پرشدن سریع حافظه گوشی حتی با بهترین کارت حافظه

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

علت پرشدن سریع حافظه گوشی حتی با بهترین کارت حافظه

عکس, علت پرشدن سریع حافظه گوشی حتی با بهترین کارت حافظه
تا به حال شده است که مدام با خطای پر شدن حافظه داخلی گوشی مواجه شده و مجبور به حذف کردن فیلم و عکس و موسیقی های داخل گوشی خود شوید. مثلا برای گرفتن یک عکس با این خطا که حافظه ی گوشی پر شده مواجه شده و کلافه شوید. بهترین کار این است که برای گوشی خود میکرو کارت اس دی تهیه کنید. اما اگر با وجود داشتن یک کارت حافظه درجه یک باز هم با این خطاها مواجه شدید باید چکار کنید ؟ خوب پس در این صورت دیگر مشکل از حج عکس ها و فیلم های شما نیست و نیاز به بررسی تخصصی وجود دارد. در این مقاله از یاس فان قصد داریم چندین نکته در مورد این مشکل و نحوه حل کردن آن را بررسی کنیم.

راه حل :

در اولین قدم برای رفع این مشکل باید محل ذخیره اطلاعات گوشی مانند دوربین، موسیقی ها و دیگر فایل ها را روی کارت حافظه تنظیم کنید. حتی پیشنهاد می شود برای خالی کردن حافظه گوشی، برنامه های نصب شده روی موبایل را به کارت حافظه انتقال دهید. برای انجام این کار می توانید از اپلیکیشن های مرتبط استفاده کنید. یکی از فایل‌هایی که حجم زیادی را در حافظه گوشی‌ها اشغال می‌کند، عکس‌ها است. پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه مقاله چطور حجم عکس را در گوشی کم کنیم این مشکل را برای همیشه حل کنید.
حافظه پنهان برنامه ها (مخصوصا تلگرام)، فضای زیادی را اشغال می کند
حذف اطلاعات شخصی معمولا اولین اقدامی است که کاربران برای آزاد کردن فضای اشغال شده گوشی انجام می دهند اما شاید تا به حال برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از حذف کردن فایل های شخصی، متوجه می شوید که هنوز هم فضای زیادی از گوشی اشغال شده باقی مانده است.در چنین شرایطی باید به سراغ برنامه ها بروید! برنامه هایی مانند گوگل مپ و تلگرام دیتاها را در حافظه پنهان یا همان کش نگهداری می کنند و به این شکل، قسمت زیادی از حافظه گوشی شما اشغال می شود. برای خالی کردن حافظه پنهان انواع برنامه های نصب شده باید به قسمت تنظیمات گوشی > اپلیکیشن ها بروید و گزینه پاک کردن حافظه پنهان را بزنید.برای اینکه مجبور نشوید این کار را به دفعات برای هر برنامه انجام دهید، می توانید از انواع برنامه های مدیریت حافظه گوشی استفاده کنید. این برنامه های معمولا رایگان هستند.
خالی کردن حافظه گوشی اندروید با پاک کردن حافظه کش
فایل های تکراری دور از چشم را پیدا کنید،معمولا این مسئله برای اکثر کاربران شبکه های اجتماعی پیش می آید. گاهی اوقات ذخیره کردن یک فایل به دفعات باعث اشغال فضای داخلی گوشی می شود.هر چند که پیشنهاد می کنیم فضای پیشفرض ذخیره اطلاعات برنامه های سوشال مانند تلگرام و اینستاگرام را به کارت حافظه تغییر دهید، اما در صورتی که این کار را انجام ندادید، فایل های دانلودی خود را بررسی کنید.معمولا برخی از فایل ها به صورت اشتباهی دو یا حتی چندین بار ذخیره می شوند. فایل های اضافی را حذف کنید تا فضای خالی گوشی بیشتر شود.
از نصب برنامه های سنگین خودداری کنید:شاید تا حدودی این توصیه کلیشه ای به نظر برسد اما گاهی اوقات سهل انگاری باعث می شود تا چندین برنامه ای که از آن استفاده نمی کنید روی گوشی باقی بماند. ابتدا یکبار با دقت تمام برنامه های نصب شده روی موبایل را بررسی کنید و موارد غیر ضروری را حذف کنید.
نصب نسخه لایت برنامه و خالی شدن حافظه گوشی اندروید
اگر نمی خواهید برنامه های ضروری را پاک کنید از نسخه لایت آن ها استفاده کنید
در صورتی که وجود برخی از برنامه ها برایتان ضروری است و نمی خواهید آن ها را حذف کنید، بهتر است نسخه لایت برنامه ها را دانلود و نصب کنید. اکثر برنامه های سنگین و کاربردی مانند فیسبوک، یک نسخه لایت دارند که حجم کمتری دارد.البته این برنامه ها عملکرد کاملا مشابه به برنامه اصلی را ندارند اما می توانند به عنوان یک جایگزین کار راه انداز، برایتان مفید واقع شوند.استفاده از نسخه لایت برنامه ها برای کسانی مناسب است که امکان استفاده از کارت حافظه موبایل برایشان فراهم نیست و نمی توانند برنامه های نصب شده را به کارت حافظه انتقال دهند.در مرحله دوم پیشنهاد می شود از نصب برنامه های مخرب که معمولا حجم سنگینی دارند نیز خودداری کنید. هر چند که با خرید یک کارت حافظه می توان انواع برنامه های نصب شده روی گوشی را به کارت حافظه انتقال داد، اما اشغال شدن فضا تنها یکی از عوارض نصب برنامه های خیلی سنگین یا مخرب است. در کل پیشنهاد می شود نسخه اصلی برنامه ها و نسخه لایت را از مراجع معتبر دانلود و نصب کنید.در این مقاله، به مشکلات مربوط به پر شدن حافظه گوشی های اندروید پرداختیم. در صورتی که این مشکل را با گوشی آیفون دارید، مقاله ی مشکل کمبود حافظه آیفون، می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر