عوارض مصرف نئوتادین برای درمان کهیر و آلرژی های مزمن

آموزش اخبار سرگرمی آشپزی پزشکی دارو بیماری بدنسازی آرایشی ورزشی استخدام فال چاق شدن لاغری

یاس فان

آرایشی آشپزی آموزش اخبار استخدام بدنسازی بیماری پزشکی چاق شدن دارو سرگرمی فال لاغری ورزشی
محصولات معتبر محصولات معتبر

عوارض مصرف نئوتادین برای درمان کهیر و آلرژی های مزمن

عکس, عوارض مصرف نئوتادین برای درمان کهیر و آلرژی های مزمن

یکی از داروهای جدید آنتی هیستامین برای درمان کهیرهای مزمن و آلرژی ها نئوتادین است که در این پست به بررسی آن می پردازیم.

قبل از مصرف این دارو، چنانچه از داروهای زیر استفاده می‌نمایید، پزشک خود را مطلع سازید:
اریترومایسین، آزیترومایسین، کتوکونازول، فلوکستین، سایمتیدین – مصرف همزمان این داروها ممکن است سطح پلاسمایی دس لوراتادین را بدون تغییر در اثرات بالینی دارو، افزایش دهد.
داروهای مهار کننده منو آمین اکسیداز (MAO) شامل ایزوکربوکسازید، فنلزین، پروکاربازین، سلجیلین و ترانیل سیپرومین – در صورت مصرف همزمان با در طی ۲ هفته اخیر با یک داروی مهار کننده MAO، عوارض جانبی دس لوراتادین ممکن است شدت یابد. لذا از مصرف همزمان این داروها باید خودداری شود.

موارد مصرف:این دارو از نسل جدید آنتی هیستامین هاست که در درمان انواع آلرژی مانند رینیت آلرژیک و کهیر مزمن ایدیوپاتیک موثر است.
قرص نئوتادین برای بزرگسالان و شربت نئوتادین برای مصرف کودکان است.

موارد احتیاط:
۱- این دارو ممکن است در نتایج آزمون‌های پوستی که برای تشخیص آلرژی انجام می‌گیرد، تأثیر بگذارد. بنابراین لازم است قبل از انجام هر گونه آزمون، پزشک را از مصرف این دارو مطلع نمایید.
۲- این دارو ممکن است علایم ناشیپ از مصرف مقادیر زیاد آسپیرین را مخفی نماید.
۳- این دارو به اثرات الکل، سایر داروهای تضعیف کننده سیستم اعصاب مرکزی (CNS) شامل مسکن‌ها، آرام بخش‌ها با داروهای خواب آور، داروهای ضد درد با نسخه یا مخدرها، باربیتورات‌ها، داروهای ضد تشنج، شل کننده‌های عضلانی، داروهای بیهوشی شامل بیحس کننده‌های دندان می‌افزاید. قبل از مصرف هر یک از داروهای فوق با پزشک معالج خود مشورت نمایید.
۴- این دارو بندرت باعث خواب آلودگی می‌شود. لذا قبل از رانندگی و کار با وسایلی که نیاز به هوشیاری کامل دارد، از واکنش خود به دارو اطمینان حاصل نمایید.
۵- این دارو کمتر باعث خشکی دهان، بینی و گلو می‌گردد. برای درمان موقت خشکی دهان می توان از آب نبات یا آدامس بدون قند، ذوب تکه های یخ در دهان و یا جانشین های براق استفاده نمود. در صورت تداوم خشکی دهان به مدت بیشتر از دو هفته، پزشک یا دندانپزشک خود را مطلع نمایید. تداوم خشکی دهان ممکن است منجر به افزایش خطر بیماری‌های دندان و لثه و عفونت‌های قارچی گردد.
موارد منع مصرف:
سابقه حساسیت به دس لوراتادین و هر یکاز اجزاء تشکیل دهنده این دارو و یا لوراتادین

همچنین بخوانید

محصولات معتبر محصولات معتبر

سلامت