غذاهایی که هم چون آرام بخش های قوی در مغز اثر می کنند

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

غذاهایی که هم چون آرام بخش های قوی در مغز اثر می کنند

عکس, غذاهایی که هم چون آرام بخش های قوی در مغز اثر می کنند

بعضی از خوراکی ها و مواد غذایی تاثیر زیادی روی سلامت اعصاب ما دارند و به آنها غذاهای ضد استرس می گویند. در زیر لیست بهترین مواد غذایی و خوراکی ها برای سلامت اعصاب و درمان بی اعصابی را برای شما قرار داده ایم.

سوپ سبزیجات برای آرامش اعصاب:سوپ خیلی موثر است، زیرا کمک می‌کند تا از اجزای خارجی و عفونت‌های بدنتان که یکی از دلایل اصلی است که افراد را ناراحت می‌کند، خلاص شوید.شما باید سراغ سوپ‌هایی که حاوی سبزیجاتی مانند، گوجه فرنگی، فلفل سبز، هویج هستند، بروید و هم چنین می‌توانید سیر، اسفناج، آویشن و بسیاری از مواد دیگر که می‌توانید برای بهبود سلامت خود استفاده کنید را، به سوپ اضافه کنید.

موز مناسب برای آرامش اعصاب:این میوه، مملو از پتاسیم و منزیم است و به عنوان آرامش بخش طبیعی ماهیچه شناخته شده است. از آن جایی که ماهیچه‌های آرام شده بدن را تشویق می‌کنند تا آرام شوند، منابع پتاسیم و منیزیم (مانند موز) یک راه عاقلانه برای کاهش استرس‌های جسمی هستند.موز حاوی تریپتوفان نیز است که باعث آزاد شدن سروتین در مغز می‌شود.

عسل : عسل ماده غذایی است که بسیاری از مردم آن را می‌شناسند و از آن استفاده می‌کنند، اما نمی‌دانند که می‌توان آن را برای آرامش ذهن و بدن استفاده کرد. عسل، به عنوان ماده‌ای که حاوی مقدار زیادی از تریتوفان است شناخته شده است، که به کاهش اضطراب و آرامش اعصاب کمک می‌کند.علاوه بر این، عسل سرشار از پتاسیم نیز است که دارای اثر تسکین دهندگی در مغز و هم چنین بدن می‌باشد. پتاسیم، به جلوگیری از تولید هورمون استرس در بدن و اسید‌ها برای آرامش سیستم عصبی کمک می‌کند.

شیر برای آرام شدن اعصاب:اگر به یک آرامش بخش فوری نیاز دارید، یک لیوان شیر گرم آماده کنید. شیر گرم به عنوان ماده‌ای که حاوی تریتوفان است، شناخته شده است – ترکیبی که به تولید سروتونین (حدود ۴۳%) کمک می‌کند. سروتونین به عنوان ماده‌ای که موجب احساس لذت همراه با کمک به خواب می‌شود، شناخته شده است.
شما همیشه در طول روز می‌توانید از شیر سرد استفاده کنید، تا از کسالت جلوگیری کند، زیرا شیر سرد هنوز سرشار از کلسیم است و باعث آرامش نیز می‌شود.

کرفس برای آرامش اعصاب:به لحاظ تاریخی، کرفس به عنوان پاد زهر برای استرس، همراه سبزیجاتی که بقراط به عنوان یک ماده نیرو بخش برای افرادی که از فشار عصبی رنج می‌برند، تجویز می‌کرد، مورد توجه قرار گرفته بود. امروزه، متخصصان تغذیه مصرف روزانه کرفس را به عنوان یک برنامه موثر برای پایین آوردن فشار خون بالا می‌شناسند. فشار خون پایین منجر به توانایی بهتر برای آرامش می‌شود.

جو دو سر غذایی برای آرامش اعصاب:تا زمانی که بدون قند باشد، جو دو سر به دلایل متعددی به آرامش کمک می‌کند. ابتدا، این کربوهیدرات پیچیده جذب تریپتوفان را که منجر به تولید سروتونین می‌شود را افزایش می‌دهد – سروتونین، یک ماده شیمیایی مغزی است که به بدن کمک می‌کند تا آرامش یابد. علاوه بر این، جو غنی از ویتامین B۶ است – ویتامینی که به عنوان ضد استرس شناخته شده است و ملاتونین، یک هورمون است که از آرامش سالم و خواب حمایت می‌کند.

آرامش اعصاب با ماهی آب سرد:ماهی‌های آب سرد مانند، ماهی خال مخالی، ماهی تن، ماهی سالمون، ساردین‌ها و شاه ماهی‌ها دارای اسید‌های چرب امگا ۳ زیادی هستند. امگا ۳ کمک می‌کند سطح serotonin افزایش یابد در حالی که تولید هورمون‌های مرتبط با اضطراب مثل کورتیزول و آدرنالین را سرکوب می‌کند. علاوه بر این، نشان داده شده است که امگا ۳ فشار خون بالا را پائین می‌آورد.

 شکلات تلخ :شکلات تلخ به کاهش سطح استرس در مغز کمک می‌کند و بدین دلیل انجام می‌شود که حاوی سروتین، آندورفین و دوپامین است که هورمون‌هایی عالی برای کاهش سطح استرس در مغز هستند. مطمئن شوید که شکلات ۷۰%می خورید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر