غذا با دل مرغ و سیب زمینی و قارچ

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

غذا با دل مرغ و سیب زمینی و قارچ

عکس, غذا با دل مرغ و سیب زمینی و قارچ

برای تهیه این خوراک خوشمزه به صورت پیش فرض از ادویه های معمول مثل نمکف فلفل سیاه و زردچوبه استفاده می شود. اضافه کردن دیگر ادویه های سلیقه ای می باشد و هر کسی می تواند نسبت به ذائقه خود ادویه های بیشتری به این خوراک خوشمزه اضافه کند.از ادویه هایی که می توانند باعث خوشمزه تر شدن خوراک دل مرغ شوند می تون به فلفل سفید، جوز هندی، رزماری و .. اشاره کرد. در صورتی که تمایل دارید این خوراک را به روش ایتالیایی سرو کنید حتما از ادیوه های مثل اورگانو یا آویشن استفاده کنید.

مواد لازم برای ۴ نفر

دل مرغ ۵۰۰ گرم ، سیب زمینی ۲ عدد بزرگ
قارچ ۳۰۰ گرم ، پیاز ۱ عدد درشت
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری ،نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی

برای تهیه خوراک دل مرغ با قارچ ابتدا دل های مرغ را با یک چاقوی تیز از وسط نصف می کنیم و قسمت های اضافی آنرا خارج می کنیم، سپس داخل آبکش می ریزیم و به خوبی می شوییم و کنار می گذاریم تا آب اضافی شان خارج شود.در این مرحله سیب زمینی ها را پوست می گیریم، سپس به صورت مکعبی کوچک خرد می کنیم. در ادامه سیب زمینی ها را با آب سرد می شوییم تا نشاسته های اضافی روی سیب زمینی ها از بین برود، سپس خشک می کنیم.در این مرحله یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن مایع اضافه می کنیم. پس از اینکه روغن مایع به خوبی داغ شد سیب زمینی های خرد شده را به تابه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم به طور کامل سرخ شوند.حالا سیب زمینی های سرخ شده را از تابه خارج می کنیم و کنار می گذاریم، سپس پیاز را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و به همراه کمی روغن به تابه اضافه می کنیم. پیاز را در حدی تفت می دهیم که سبک و شیشه ای شود.مرحله پنجم

در این مرحله مقداری فلفل سیاه و زردچوبه به پیاز اضافه می کنیم و یک دقیقه دیگر تفت دادن پیاز را ادامه می دهیم. در ادامه دل های مرغ را به تابه اضافه می کنیم، سپس درب تابه را می گذاریم تا دل ها با آب خودشان بپزند.پس از اینکه دل ها به خوبی پختند، قارچ ها را به صورت ورقه ای خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم. حالا تفت دادن مواد را تا زمانی که قارچ ها سرخ شوند و آب اضافی شان به طور کامل کشیده شود ادامه می دهیم.پس از اینکه آب اضافی موجود در تابه کشیده شد، رب گوجه فرنگی را به همراه نمک اضافه می کنیم. سرخ کردن رب گوجه فرنگی در این غذا خیلی مهم است چون اگر به خوبی سرخ نشود غذا طعم خامی رب می دهد.

پس از اینکه رنگ رب گوجه فرنگی باز شد، دل ها را تست می کنیم و در صورتی که به طور کامل پخته بودن، غذا را سرو می کنیم. اگر دل ها کمی گیر داشتند کمی آب جوش اضافه می کنیم و اجازه می دهیم دل ها به طور کامل بپزند.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر