فرق پودینگ و موس در آشپزی چیست

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

فرق پودینگ و موس در آشپزی چیست

عکس, فرق پودینگ و موس در آشپزی چیست

تشخیص دادن موس از پودینگ برای افراد معمولی کار سختی است. چگونه بفهمیم پودینگ می خوریم یا موس ؟ پودینگ یه دسر معمولا شیرین با پایه ی لبنیات هست که معمولا مواد اصلی تشکیل دهنده ش شیر و شکر هست و بافت نیمه جامد و گاها جامد داره. این بافت جامد رو هم از پخته شدن نوعی نشاسته که معمولا نشاسته ذرت هست میگیره.گاها توی پودینگ از انواع دانه ها مثل دانه چیا یا برنج، انواع آجیل یا تکه های میوه استفاده میکنن.پودینگ هم میتونه گرم سرو بشه و هم سرد.

موس از یه پایه که طعم اصلیش هست، مثل شکلات یا پوره ی میوه ها تشکیل میشه و بافت نرم و یکدستش رو از سفیده تخم مرغ و خامه زده شده میگیره. موس بافت یکدستی داره و مثل پودینگ توش از دانه و میوه ها خبری نیست.موس شکلاتی در روش سنتی با زرده  و سفیده ی تخم مرغ زده شده (هردو به صورت خام) و ترکیبشون با شکلات و خامه تهیه میشه.موس به صورت سرد یا گاهی منجمد سرو میشه.

بافت موس خیلی خیلی پفکی و نرم هست. میشه گفت کف منسجم هست. اما پودینگ بافت سفت تر و منسجم تری داره.همونطور که گفتم داخل پودینگ ممکنه آجیل یا دانه یا تکه میوه ببینید اما موس کاملا یکدست هست و هیج نا همگونی در بافتش دیده نمیشه.قوام پیدا کردن پودینگ از پخته شدن نشاسته اس. در حالی که بافت پفکی موس از سفیده تخم مرغ زده شده بدست میاد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر