فوت و فن خوشمزه پختن میرزا قاسمی مجلسی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

فوت و فن خوشمزه پختن میرزا قاسمی مجلسی

عکس, فوت و فن خوشمزه پختن میرزا قاسمی مجلسی

برای خوشمزه شدن طعم میرزاقاسمی قبل از اضافه کردن گردوها، آن ها را با کمی کره پاستوریزه در یک ماهیتابه جدا تفت دهید تا روغن بیندازند و سپس اضافه کنید.
برای تزیین میرزا قاسمی از مغز گردو هم استفاده می شود. همچنین می توانید تخم مرغ را جداگانه در ظرفی با کره تهیه کنید و در موقع سرو روی میرزا قاسمی قرار دهید.
اگر می خواهید میرزا قاسمی طعم و رنگ بهتری داشته باشد، ۱ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را خوب تفت دهید تا کاملا سرخ شود و به میرزاقاسمی بیافزایید.

همه مدل تزیین برای میرزا قاسمی

اگر طعم دودی بادمجان ها را دوست ندارید، می توانید آن ها را آب پز یا سرخ کنید اما قبل از سرخ کردن بهتر است کمی در آب و نمک قرار دهید تا تلخی آنها از بین برود.
برای خوشمزه تر شدن میرزا قاسمی می توانید گوجه فرنگی ها را نیز کباب کنید.

رستوران های شمالی برای کباب بادمجان از منقل ذغال استفاده می کنند پس اگر می خواهید میرزا قاسمی شما طعم دودی داشته باشد حتما بادمجان ها را روی زغال یا شعله اجاق گاز کباب کنید.

برای تهیه میرزا قاسمی از بادمجان های کشیده و براق و قلمی استفاده کنید.

مواد لازم (برای ۴ نفر)

بادمجان ۴ عدد
تخم مرغ ۲ عدد(اختیاری)
گوجه فرنگی ۲ عدد
سیر ۴ حبه
گردو تازه خرد شده ۱ فنجان
نمک به مقدار لازم
فلفل به مقدار لازم
زردچوبه به مقدار لازم
روغن مایع به مقدار لازم
جعفری خرد شده به مقدار لازم

بادمجان ها را خوب بشویید و داخل آبکش قرار دهید تا خشک شوند. بادمجان ها را روی منقل یا روی شعله گاز کبابی کنید. پوست بادمجان های کباب شده را جدا کنید.برای پوست کندن بادمجان های کبابی آن ها را پس از کباب کردن داخل یک کاسه بریزید و روی کاسه را سلفون کشیده و ۲۰ دقیقه کنار بگذارید تا بادمجان ها عرق کرده و پوست آنها راحت جدا گردد.

گوشت بادمجان ها را روی یک تخته بگذارید و با یک چاقو تیز آن ها را ریز کنید. گوجه فرنگی ها را خوب بشویید و انتهای آن ها را برش کم عمقی بزنید و ۵ دقیقه داخل آب جوش بریزید و سپس آن ها را از قابلمه خارج کنید و داخل یک کاسه آب خیلی سرد بریزید و پوست گوجه ها را خیلی راحت جدا کنید.

پس از جدا کردن پوست، گوجه فرنگی ها را رنده یا ریز خرد کنید. چهار حبه سیر یا بیشتر را رنده یا ریز خرد کنید. سیر رنده شده را با مقداری روغن تفت دهید؛ سپس مقداری زردچوبه و فلفل سیاه اضافه کنید. بادمجان ها را به تابه اضافه کنید و همراه با سیر به مدت تقریبا یک ربع تفت دهید تا رنگ بگیرند. گوجه فرنگی رنده شده را به مواد بیافزایید و هم بزنید تا همه مواد با هم مخلوط شوند.

حرارت شعله را کم کنید تا آب مواد کشیده شود. سپس گردو خرد شده را اضافه کنید و همه مواد را خوب هم بزنید. در صورت تمایل به استفاده از تخم مرغ، با مقدار کمی روغن تخم مرغ ها را در ظرفی نیمرو کنید. پس از پختن تخم مرغ ها، آن ها را تکه تکه کنید و با مخلوط بادمجان و گوجه فرنگی به خوبی ترکیب کنید. میرزا قاسمی را داخل ظرف مورد نظرتان بکشید و با مقداری جعفری خرد شده تزئین کنید. می توانید این غذا را با نان یا برنج کته در کنار یک لیوان دوغ و یک کاسه ماست یا سیر ترشی نوش جان کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر