فوت و فن های عدس پلو با گوشت چرخ‌ شده

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

فوت و فن های عدس پلو با گوشت چرخ‌ شده

عکس, فوت و فن های عدس پلو با گوشت چرخ‌ شده

برای ادویه عدس پلو می‌توانید از فلفل سیاه، زردچوبه و خصوصاِ دارچین استفاده کنید. اگر با طعم زنجبیل مشکلی ندارید و آن را می‌پسندید می‌توانید کمی پودر زنجبیل هم به موادتان اضافه کنید.
در طرز تهیه عدس پلو با مرغ ، باید ابتدا سینه یا ران مرغ را (هرکدام که بیشتر دوست دارید) با یک عدد پیاز خلال شده، مقداری نمک و فلفل و زعفران آبپز کنید. پس از آن مرغ پخته‌شده را ریش‌ریش کنید و به همراه پیازداغ با زعفران و ادویه فراوان تفت دهید. مرغ‌های تفت‌شده را با عدس و پیازداغ لابه‌لای برنج آبکش‌شده بریزید و بگذارید دم بکشد.
راز خوشمزه شدن عدس پلو در ادویه‌هایی‌ست که به آن اضافه می‌کنید، اگر طعم زیره و تخم گشنیز را دوست دارید می‌توانید پودر آنها را به گوشت چرخ‌کرده اضافه کنید تا بوی زحم آن را بگیرد و غذا را خوش‌عطرتر کند.
تا یادم نرفته بگویم برای درست کردن عدس‌پلو دو راه دارید: عدس پلو کته یا عدس‌پلو با برنج آبکش. برای تهیه عدس‌پلو با برنج کته، تنها کافی‌ست به دو نکته توجه کنید:‌ ۱. وقت شستن برنج، نمک کمتری روی آن بریزید. ۲. وقت جوشیدن برنج عدس‌هایی را که از پیش نیم‌پز کرده‌اید، به برنج اضافه کنید. به همین سادگی.

عدس‌پلوی خوشمزه و منحصربه‌فرد شما آماده است.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر