فوت و فن های کتلت خوشمزه ی بیجاری

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

فوت و فن های کتلت خوشمزه ی بیجاری

عکس, فوت و فن های کتلت خوشمزه ی بیجاری

کتلت بیجاری با کتلت های دیگر تفاوت دارد و در آن از گوشت گوسفندی نیز استفاده می شود بنابراین خوشمزه و مقوی تر از کتلت های معمولی است.(نکته اگر گوشت گوسفند دوست ندارید می توانید به جای گوشت لخم گوسفند از گوشت گوساله استفاده نمایید.)

مواد لازم کتلت بیجاری

۲۰۰ گرم گوشت گوسفند ، ۱۰۰ گرم گوشت چرخ‌کرده

۱ عدد پیاز ، ۲ عدد سیب‌زمینی

۲ عدد تخم‌مرغ ، به میزان لازم نمک و زردچوبه

گوشت گوسفند را با نصف پیاز بگذارید بپزد.وقتی گوشت گوسفند پخت، آن را خوب بکوبید و در ظرفی بریزید.حالا گوشت چرخ‌کرده را اضافه کنید.نصف پیاز باقیمانده را رنده کنید و با سیب​زمینی رنده شده روی گوشت‌ها بریزید.تخم‌مرغ ها، نمک و زردچوبه را هم اضافه کنید و خوب هم بزنید.حالا از مواد به‌اندازه یک گردو بردارید و آن را کف دستتان شکل دهید، سپس در روغن با حرارت ملایم سرخ کنید.

فوت و فن های آن :

در صورتی‌که موقع سرخ کردن، روی روغن کف تشکیل شد، یکی از فوت و فن‌های خوشمزه شدن آن این است که روغن را عوض و با روغن جدید جایگزین کنید.یادتان باشد اگر در روغن کمی زردچوبه بریزید و سپس کتلت‌ها یا کوکو را سرخ کنید، رنگ آن زیباتر خواهد شد.

یکی از دلایل اصلی وا رفتن کتلت، مقدار آب پیاز آن است. آب پیاز را قبل از اضافه کردن به مایه، بگیرید و یا از پیاز کمتری استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می‌شود پیاز را با رنده‌ی درشت خرد کنید.

همچنین میتوانید از مقداری زعفران دم‌کرده در مواد شامی و کتلت استفاده کنید. این به عنوان یک راز خوشمزه شدن کتلت و شامی باعث طعم فوق‌العاده آن‌ها خواهد شد.

بهتر است سیب زمینی پخته و رنده‌شده را بگذارید سرد شود، سپس سایر مواد را به آن اضافه کنید. علاوه بر آن، برای جلوگیری از وا رفتن کتلت، مواد را خوب ورز بدهید و حدود یک ساعت در یخچال بگذارید و سپس آن‌ها را سرخ کنید.

یکی دیگر از علت‌هایی که باعث خرد شدن و وا رفتن کتلت می‌شود، کم بودن مقدار تخم مرغ و به ویژه سفیده‌ی آن است.
می‌توانید مقداری آرد نخودچی یا سوخاری و نان خشک به مایه‌ی کتلت اضافه کنید.

هنگام سرخ کردن، بگذارید ابتدا روغن کاملا داغ شود. اگر این نکته را رعایت نکنید ممکن است کتلت خرد شده و وا برود.
می‌توانید از چاشنی‌های مخصوص کتلت و شامی استفاده کنید که استحکام لازم را به کتلت می‌دهد.
اگر مایه‌ خیلی کم‌نمک باشد، ممکن است کتلت در هنگام سرخ کردن وا برود.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر