یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آرایشی

فوت کوزه گری آرایش برای کمتر دیده شدن سن

عکس, فوت کوزه گری آرایش برای کمتر دیده شدن سن

از آرایش ملایم و سبک مخصوصا برای پشت چشم استفاده شود. به طور مثال برای پشت پلک می توان از رنگ های طبیعی همچون قهوه ای روشن، سفید و خاکستری ملایم استفاده کرد. در نظر داشته باشید که برای افراد سن بالا عموما از سایه های براق استفاده نمی شود زیرا می توان چین و چروک پوست را به خوبی نمایش دهد.

ابتدا صورت خود را به خوبی تمیز نمایید تا هرگونه چربی اضافی حذف شود. سپس از یک مرطوب کننده استفاده نمایید و بر روی آن آرایش معمولی خود را داشته باشید. حتما از یک پنکک استفاده نمایید تا پودر های اضافی را از روی پوست حذف کند. استفاده از پودر فیکس می تواند رنگ ها را به خوبی با یکدیگر ادغام نماید. این کار موجب می شود تا آفتاب به پوست شما آسیبی نرساند. صورت های براق به راحتی نواقص را مشخص نموده و بازتاب می دهند لذا از براق نمودن پوست خود بپرهیزید. براق کردن پوست با لوازم آرایشی باعث پیری پوست می شود.

یکی از تکنیک های آرایشگری برای جوان تر به نظر رسیدن، استفاده از رنگ و لعاب مناسب برای گونه ها می باشد. در همین راستا برای انتخاب رنگ رژ گونه می توان از رنگ های زنده همانند قهوه ای خاکی، صورتی و سرخ کمرنگ استفاده نمایید تا گونه های شما را درخشان تر نشان دهند. برای افراد مسن استفاده از رژگونه های کرمی بهتر از حالت پودری هستند زیرا راحت تر می توانند جذب پوست شوند.

انواع رژلب های تیره و براق همچون بنفش، مشکی و نارنجی می تواند شما را مسن تر نشان دهد. رژلب تنها برای جلا دادن به رنگ ها لب ها می بایست باشد، لذا استفاده از رنگ ها طبیعی همچون گلبهی و کالباسی، گزینه خوبی محسوب می شوند.

با بالا تر رفتن سن، عموما پوست شما شل شده و دچار افتادگی خواهد شد. برای اینکه این مورد را پوشش دهید، می توانید به اجزای صورت خود حالت دهید. به طور مثال برای حالت دادن به گونه ها لازم است تا لپ ها را به سمت داخل جمع کنید. سپس گونه ها را به صورت مثلثی رژگونه می زنید. حتما خط رژگونه را نیز با یک سایه روشن، مشخص نمایید تا گونه ها برجسته تر به نظر برسند. برای صورت های کشیده لازم است تا رژ گونه به سمت پایین گوش ها کشیده شود. اما در صورت های گرد می بایست رژگونه را به سمت بالای گوش ها ادامه داد.

به جای استفاده از پودر های مختلف، از یک کرم پودر مایع و سبک استفاده کنید تا به راحتی جذب پوست شما شود و چین و چروک ها را پر نماید. استفاده از پرایمر نیز می تواند مؤثر باشد. البته باید به این نکته نیز توجه کنید که کرم پودر های حاوی مرطوب کننده می توانند بازدهی بهتری داشته باشند و راحت تر جذب پوست شوند. یکی از تکنیک های آرایشی برای استفاده از کرم پودر ، آن است که ابتدا مقداری از آن را بر روی نوک انگشتان زده و سپس بر روی صورت پخش کنید.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر