فیلم آموزش تکنیک های پختن کیک دورنگ

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

فیلم آموزش تکنیک های پختن کیک دورنگ

عکس, فیلم آموزش تکنیک های پختن کیک دورنگ

شما می توانید کیک دو رنگ را داخل فر درست کنید یا اینکه آن را بدون فر درست نمایید. در فیلم آموزشی زیر فوت کوزه گری درست کردن کیک دو رنگ برای شما قرار داده شده و در پایین این فیلم آموزش درست کردن کیک دو رنگ بدون فر برای شما عزیزان ذکر شده است.

آموزش کیک دو رنگ بدون فر :

مواد لازم برای ۸ نفر
آرد قنادیدو و نیم پیمانه + ۲ قاشق غذاخوری
تخم مرغ۳ عدد
شکریک و نیم پیمانه
روغن مایعیک پیمانه
شیر یک پیمانه
بکینگ پودر۲ قاشق مرباخوری
وانیلیک چهارم قاشق چایخوری
پودر کاکائو۲ قاشق غذاخوری
مدت زمان پخت: حدود یک ساعت

برای درست کردن فر دست ساز، یک سه پایه فلزی در یک قابلمه بزرگ آلومینیومی یا استیل که کاملا خشک و تمیز باشد، قرار داده و در قابلمه را ببندید.می‌توانیداز سه پایه مایکروفر یا پایه ظرف بخارپز یا حتی از دیواره ی قالب کمربندی‌تان – به شرطی که سایزش از قالب کیک کوچک‌تر باشد و و بتوانید قالب را روی آن قرار دهید – استفاده کنید. در ساده ترین حالت می‌توانید یک آبکش فلزی یا قابلمه استیل (یا آلومینیومی) که سایزی کوچک‌تر از قالب کیک‌تان دارد را داخل قابلمه بزرگ بگذارید.

سپس در قابلمه را محکم ببندید تا حرارت از آن خارج نشود و آن را روی حرارت زیاد قرار دهید. بگذارید فر دست ساز شما گرم شود و در همین حین مشغول درست کردن کیک شوید.تخم مرغ ها را در ظرف مناسبی که دارای دیواره بلند باشد، بریزید، وانیل و شکر را به آن اضافه کرده و با همزن برقی آنقدر هم بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود.

روغن را به مایه تخم مرغی اضافه کنید و با همزن خوب هم بزنید.سپس شیر را به مایه کیک اضافه کنید و هم بزنید تا مواد کف کنند.در ظرفی جدا آرد و بکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و آن را دو بار الک کنید، سپس با الک کم کم به مایه کیک اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شوند.نکته: خیلی زیاد هم نزنید تا پف کیک از بین نرود.

وقتی مواد یکدست شد آن را در دو کاسه تقسیم کنید. به یکی از کاسه ها دو قاشق پودر کاکائو اضافه کرده و به کاسه دیگر دو قاشق آرد اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شود. حالا دو رنگ مختلف مایه کیک دارید. بهتر است مایه شکلاتی رنگ کمتر از مایه سفید رنگ باشد. (حدود یک چهارم)

کف و کناره های قالب کیک‌تان را خوب چرب کنید و آرد بپاشید یا کاغذ روغنی بکشید.در وسط قالب یک ملاقه از مواد بدون کاکائو بریزید و سپس در مرکز آن یک ملاقه از مواد دارای کاکائو اضافه کنید.با همین ترتیب مواد را در قالب بریزید تا تمام شود. می‌توانید کیک زبرای خود را با فرو کردن خلال دندان از دیواره به سمت مرکز طرح دار کنید.

قابلمه ای که مثل فر دست ساز آماده کرده اید باید ۱۵ دقیقه روی حرارت باشد تا گرم شود، پس از این مدت در قابلمه را بردارید و قالب کیک تان که با مایه کیک دورنگ پر شده روی سه پایه بگذارید و فورا در قابلمه را محکم ببندید.حرارت زیر قابلمه را برای ۵ دقیقه اول زیاد کنید و پس از آن حرارت را متوسط کنید و اجازه دهید تا کیک بپزد.حدود ۴۵ دقیقه زمان می برد تا کیک بپزد و آماده شود. پس از ۴۵ دقیقه در قابلمه را بردارید و با سیخ چوبی پخته شدن کیک را چک کنید. (اگر نچسبید پخته است.)

در صورتی که کیک دورنگ پخته بود اجاق گاز را خاموش کنید و اگر نپخته بود ۱۰ دقیقه دیگر به آن وقت دهید تا بپزد.
وقتی کیک کاملا پخت، قالب را با احتیاط از قابلمه خارج کنید و اجازه دهید تا کمی خنک شود، سپس کیک را روی توری برگردانید، کاغذ روغنی را از آن جدا کنید و اجازه دهید تا کاملا خنک شود. نوش جان.

فوت و فن های تهیه کیک دو رنگ بدون فر روی اجاق گاز
قابلمه ای که برای درست کردن فر دست ساز انتخاب می کنید باید کاملا تمیز باشد، در غیر این صورت موقع قرار گرفتن روی حرارت دود کرده و بوی ناخوشایند سوختگی، فضا را پر می کند.
اگر سه پایه در منزل نداشتید می توانید از یک آبکش، یا یک قابلمه استیل یا آلومینیومی کوچک استفاده کنید و آن را در قابلمه بزرگ قرار داده و قالب کیک را روی آن بگذارید.
موقع استفاده از فر دست ساز خیلی مراقب باشید، چون قابلمه و سه پایه خیلی داغ هستند.
برای تزیین کیک به شکل گل، زمانی که همه مواد را در قالب ریختید با یک خلال دندان یا چاقو از مرکز کیک به سمت دیواره های قالب و برعکس بکشید تا شکل روی کیک به شکل گل شود.
اگر دوست دارید رنگ کیک روشن تر باشد از پودر کاکائوی کمتری استفاده کنید.
اگر دوست دارید تعداد راه راه های کیک بیشتر و ریزتر شود، به جای ملاقه از قاشق استفاده کنید تا در هر مرحله مواد کمتری در قالب ریخته شود.
به جای پودر کاکائو می توانید از رنگ ‌های خوراکی با رنگ های متنوع استفاده کنید.
پس از اینکه مواد را داخل قالب ریختید مراقب باشد قالب تکان نخورد چون در اینصورت رنگ‌ها قاطی می‌شوند و از کیک راه راه زبرا خبری نیست!

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر