فیلم و توضیحات آموزش تبدیل پاورپوین به فیلم

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

فیلم و توضیحات آموزش تبدیل پاورپوین به فیلم

عکس, فیلم و توضیحات آموزش تبدیل پاورپوین به فیلم

در این پست از یاس فان آموزش تبدیل پاورپوینت  به فیلم را برای شما هم به صورت توضیحی هم فیلم آموزشی قرار داده ایم که انشالله مفیدواقع شود. با این آموزش شما می توانید پاورپوینت را ضبط کرده و با فرمت مورد نظر خود به صورت فیلم ذخیره کنید. اگر از نسخه ۲۰۱۰ به بعد این برنامه استفاده می‌کنید، می‌توانید با قابلیت‌های داخلی آن، ارائه را ضبط کنید. برای شروع، در پنل بالایی به تب Slide Show بروید و سپس گزینه Record Slide Show را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از طریق گزینه‌های Record from Current Slide یا Record from Beginning ضبط از اسلاید فعلی یا اولین اسلاید را تنظیم کنید.پس از فعال کردن گزینه مورد نظر، به حالت مخصوص برای ضبط ارائه منتقل می‌شوید. در اینجا می‌توانید به کمک Record و Stop میان ضبط پاورپوینت توقف ایجاد کنید و به کمک Replay، قسمت ضبط شده را مرور کنید. اگر قصد پاک کردن توضیحات ضبط شده روی اسلاید فعلی یا همه اسلایدها را داشته باشید باید از گزینه Clear استفاده کنید. در نهایت در قسمت Settings امکان انتخاب میکروفون و وبکم مورد نظر برای دریافت صدا و تصویر وجود دارد.

فیلم آموزش به زبان فارسی مشاهده کنید :

اگر می‌خواهید روی فایل خود علاوه بر صدا، تصویر نیز قرار دهید، پس از فعال شدن وبکم، تصویر کاربر در گوشه پایینی سمت راست ظاهر می‌شود. اگر قصد دارید فایل ارائه با فرمت قابل پشتیبانی پاورپوینت ایجاد کنید ابتدا به قسمت Save as بروید و سپس از میان فرمت‌های موجود، PPSX. را انتخاب کنید؛ در این حالت فایل امکان ویرایش در آینده را نیز خواهد داشت.اما اگر تمایل دارید خروجی ویدیویی از ارائه خود داشته باشد ابتدا به قسمت Export بروید و سپس Create Video را انتخاب کنید. هرچقدر کیفیت بالاتری برای فایل خروجی در نظر بگیرید، حجم و زمان مورد نیاز برای ساخت آن بیشتر خواهد بود. این مقدار به صورت پیش‌فرض روی ۱۰۸۰p قرار گرفته است؛ اما توصیه می‌شود آن را به ۴۸۰p یا کمتر تغییر دهید.

Canva یکی از ابزار‌های محبوب و کاربردی برای ساخت محتوای بصری است که امکان ایجاد ارائه نیز به کمک آن وجود دارد. مزیت بزرگ آن، رایگان بودن آن است، اما برای استفاده از قابلیت‌ها باید همیشه به اینترنت متصل باشید. برای شروع ابتدا باید در سایت آن ثبت‌نام کنید و سپس وارد حساب کاربری خود شوید. برای ایجاد ارائه می‌توانید در نوار جستجو عبارت Presentation را وارد کنید تا قالب‌های آماده، نمایش داده شود.پس از انتخاب قالب دلخواه، به قسمت ویرایشگر منتقل می‌شوید که در آن می‌توانید ارائه را ایجاد کنید. پس از اتمام ساخت ارائه، در منوی بالایی راست گزینه Present and record را انتخاب کنید و از پنل باز شده، Go to recording studio را انتخاب کنید.

اگر برای اولین‌بار از Canva استفاده می‌کنید، باید مجوز دسترسی به وبکم و میکروفن را بدهید. شما می‌توانید پنجره‌ای کوچک از پیش‌نمایش تصویر خود و نواری برای نمایش سطح بلندی صدا را مشاهده کنید. برای شروع ضبط گزینه Start Recording را انتخاب کنید.بعد از شروع، به حالت مخصوص ضبط منتقل می‌شوید و به کمک کلیدهای Pause و End Recording می‌توانید توقف یا پایان ضبط را کنترل کنید. اسلاید‌ها به ترتیب در پایین صفحه‌ قرار می‌گیرند و اسلاید فعلی در مرکز خواهد بود. پس از اتمام ضبط گزینه End Recording را انتخاب کنید.

Canva به صورت خودکار ویدیو را پردازش و آپلود می‌کند. پس از آماده شدن ویدیو، پنجره‌ای جدید نمایش داده می‌شود. با کپی کردن لینک متصل به ارائه می‌توانید آن را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. از طریق گزینه Download نیز امکان ذخیره نسخه آفلاین وجود دارد. اگر قصد ضبط مجدد و پاک کردن تنظیمات فعلی را دارید از گزینه Discard استفاده کنید.

ضبط ارائه در گوگل اسلایدز:Google Slides یکی دیگر از ابزار‌های محبوب و رایگان برای ساخت ارائه است که متأسفانه هنوز از قابلیت ضبط داخلی برخوردار نیست؛ پس برای ضبط ارائه‌های آن نیاز به یک ابزار جانبی خواهد بود. Loom یکی از برنامه‌های موجود برای ضبط کامل صفحه‌نمایش است که سرویس رایگان نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین می‌توانید سایر برنامه‌های ضبط نمایشگر را از سایت‌های داخلی دریافت کنید.

چگونه از پاورپوینت خروجی ویدیویی بگیریم؟

برای اولین‌بار نیاز به ساخت حساب کاربری در سایت Loom خواهید داشت. سپس می‌توانید نسخه دسکتاپ برنامه را دریافت کنید و وارد اکانت خود شوید.

چگونه از پاورپوینت خروجی ویدیویی بگیریم؟

پس از ورود به اکانت، می‌توانید از گزینه Screen and Camera برای ضبط همزمان وبکم و ارائه یا گزینه Screen Only برای ضبط ارائه به تنهایی استفاده کنید. اگر تمایل داشته باشید امکان ضبط همه صفحه یا انتخاب بخشی از آن به صورت ثابت نیز وجود دارد. کار با برنامه مانند موارد مشابه است و کلید‌های کنترل برای توقف یا ادامه ضبط در دسترس است. به کمک ابزار Draw نیز می‌توانید روی نمایشگر حاشیه‌نویسی کنید. در پایان ویدیو آپلود می‌شود و می‌توانید لینک آن را با سایر کاربران به اشتراک‌ بگذارید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر