مجلسی ترین روش پخت قیمه نثار قزوین

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مجلسی ترین روش پخت قیمه نثار قزوین

عکس, مجلسی ترین روش پخت قیمه نثار قزوین

مواد لازم

رب گوجه فرنگی ۳ قاشق غذاخوری ، برنج ۵ پیمانه

گوشت خرد شده ی قیمه ای (ریز) ۵۰۰ الی ۶۰۰ گرم برای هرنفر ۱۰۰ الی ۱۲۰ گرم در نظر گرفته میشود

پیاز نگینی وعسلی ۱ عدد بزرگ ، زردچوبه ۱/۵ (یک و نیم) قاشق مرباخوری

زعفران غلیظ ۳-۴ قاشق سوپخوری ، دارچین ۱ قاشق چایخوری

نمک و فلفل سیاه بمیزان لازم ، عرق دارچین ۱ قاشق سوپخوری

عرق هل ۱ قاشق غذاخوری ، گرد لیمو ۱ ق چ درصورت دلخواه ، خلال نارنج یا پرتقال ۳۰ گرم ،روغن و کره به میزان لازم

هل ساییده ۱ قاشق سوپخوری ، پودر گل محمدی ۱ قاشق سوپخوری

پیازداغ ۳-۴ قاشق سوپخوری ، گلاب ۱/۲ پیمانه

زرشک ۱۰۰ گرم ، شکر ۲ قاشق سوپخوری

خلال پسته ۵۰ گرم ،خلال بادام ۵۰ گرم

مقداری روغن در قابلمه می ریزیم. گوشت و پیاز عسلی را افزوده ، با هم تفت می دیم. کمى زردچوبه و فلفل سیاه و عرق دارچین و عرق هل را اضافه می کنیم.سپس رب گوجه فرنگی هم افزوده و باز مقداری تفت می دیم. سپس روی مواد آب داغ می ریزیم. به اندازه ای که روی گوشت را بگیره.بعد تا گوشت بپزه می ریم سراغ برنج که برنج را یا به صورت کته ای یا آبکش شده درست می کنیم و دم می گذاریم.

در اواسط پختِ قیمه نمک و کمی زرشک و یکم از پسته و بادام خلال شده را اضافه کنید.سپس برای معطر شدنِ قیمه, کمى خلال پرتقال تلخی گرفته را می افزاییم.در نهایت پس از پخت, فلفل سیاه، دارچین و مابقی زردچوبه، هل ساییده، گل محمدی، گرد لیمو و پیازداغ را اضافه کنید.تا خورش جا افتاده و به اصطلاح به روغن بیفتد. گلاب و کمی عرق هل را در نهایت اضافه کرده و حرارت را خاموش نمایید.

خلال پسته بادام را جداگانه شسته, داخل گلاب خیس می کنید و بعد داخل ماهیتابه با روغن مایع روی حرارت خیلی کم , تفت خیلی کمی دهید ولی اصلا تغییر رنگ ندهد.تلخی خلال نارنج یا پرتقال را با ۳ بار جوشاندن, بگیرید برای بار سوم داخلش کمی شکر بریزید و دوباره بجوشانید و ابکش کنید و درنهایت با کمى شکر و زعفران تفت دهید.

زرشک را پاک کرده و داخل آب خیس کنید تا کاملا تمیز شود. سپس داخل آبکش ریخته بعد با کمی شکر وروغن مایع و زعفران تفت دهید فقط در حدی که شکر حل شود.با مقداری گلاب، زعفران، کره و روغن مایع بخشی ازبرنج را زعفرانی کنید.خورش قیمه نثار قزوین پس از پخت و جا افتادن نباید زیاد آبدار باشد.

مقداری برنج در دیس کشیده بعد مقداری خورش و دوباره روی آن کمى برنج سفید می ریزیم.سپس برنج زعفرانی و در نهایت روی قیمه نثار را با مخلوط خلالها و زرشک و کمی برنج بپوشانید.در روش سرو سنتی قیمه نثار قزوین , برنج زعفرانی را با زرشک و خلالها مخلوط شده و یکجا روی آن پوشش داده میشود.

مواد لازم و طرز تهیه برنج زعفرانی

برنج دم کشیده برای این مقدار دو کفگیر ، کمی گلاب

کره ذوب شده ۳۰ گرم ، کمی روغن مایع

زعفران غلیظ ۲ قاشق سوپخوری ، همه مواد را در یک ظرف با هم مخلوط میکنم و برای چند دقیقه دم میگذاریم ، ولی باید مواظب باشیم که ته دیگ نبندد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر