مراقبتهای ضرورری بعد لیزر موهای اضافی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مراقبتهای ضرورری بعد لیزر موهای اضافی

عکس, مراقبتهای ضرورری بعد لیزر موهای اضافی

بلافاصله بعد از لیزر موهای زائد، می‌توانید برای رفع التهاب و همچنین کاهش ناراحتی و تسکین پوست از قطعات یخ استفاده کنید. از قرار دادن طولانی مدت یخ ها روی پوست و محل عارضه خودداری کنید، زیرا این کار باعث می شود جریان خود در آن ناحیه مسدود شده و روند بهبودی کند شود.

یکی از دستورالعمل های بسیار مهم بعد از لیزر موهای زائد، محافظت از ناحیه تحت درمان در برابر نور خورشید است. توجه داشته باشید که تنها قرار نگرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید به محافظت از پوست کمک نمی کند، بلکه باید از کرم‌های ضد آفتاب با spf حداقل ۳۰ استفاده کنید و همچنین محل مورد نظر را با پارچه بپوشانید. در صورتی که صورت خود را لیزر کرده اید علاوه بر کرم ضد آفتاب ار کلاه نیز استفاده کنید.

بلافاصله بعد از لیزر موهای زائد  از گیاه آلوئه ورا استفاده کنید. برای انجام این کار تنها کافی است محتویات داخل برگ گیاه آلوئه ورا را روی ناحیه درمان شده بزنید و اجازه دهید خشک شود. در نهایت بعد از گذشت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه آن را تمیز کنید. انجام این کار ۲ الی ۳ بار در روز بلامانع است.

حرارت اضافی بعد از انجام لیزر باعث تحریک پوست می‌شود. در حقیقت محل مورد نظر بعد از انجام لیزر بسیار حساس می شود. در نتیجه حرارت اضافی حاصل از حمام، استخر و همچنین سونا باعث تحریک محل تحت درمان خواهد شد. بعد از انجام لیزر از حمام کردن، رفتن به استخر و استفاده از سنا به مدت ۴۸ ساعت به شدت پرهیز کنید. در صورت نیاز به استحمام می توانید از آب سرد یا ولرم استفاده کنید.

انجام ورزش باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و در نتیجه درجه حرارت بدن را افزایش می‌دهد. افزایش درجه حرارت بدن و تعریق باعث تحریک محل تحت درمان می‌شود. در نتیجه به مدت ۴۸ ساعت بعد از انجام لیزر از انجام ورزش‌های شدید خودداری کنید.

بعد از لیزر موهای زائد پوست تحریک شده و مستعد تحریک می‌باشد. بنابراین به مدت ۲۴ ساعت بعد از درمان از محصولات آرایشی و همچنین محصولات درمانی استفاده نکنید، زیرا ممکن است پوست را تحریک کند.

یکی از روش های مراقبت بعد از لیزر موهای زائد، نوشیدن آب فراوان است. این مورد نه تنها بعد از جلسه درمانی به کاهش اثرات منفی لیزر کمک می‌کند، بلکه قبل از آن هم باعث می‌شود پوست شما در طی درمان به اندازه کافی مرطوب باشد و در وضعیت سالم و خوبی قرار بگیرد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر