مواد لازم برای ترشی کدو سبز و آموزش تهیه آن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مواد لازم برای ترشی کدو سبز و آموزش تهیه آن

عکس, مواد لازم برای ترشی کدو سبز و آموزش تهیه آن

مواد لازم برای ترشی کدو سبز . همراه با آموزش و نکاتی در این خصوص در یاس فان

کدو سبز: ۷۰۰ گرم (۳ تا ۴ عدد کدو سبز متوسط)  *** شوید: ۶ شاخه تازه***ادویه***سیر: ۳ حبه پوست گرفته و دو نیم شده (هر ظرف یک حبه)***دانه فلفل سیاه: ۱ و ۱/۲ قاشق چای‌خوری***تخم خردل: ۱ و ۱/۲ قاشق چای‌خوری، هر شیشه ۱/۲ قاشق چای‌خوری***تخم شوید: ۳/۴ قاشق چای‌خوری***ترشی‌های هیجان انگیزآب ترشی***آب: ۲ و ۱/۲ پیمانه***سرکه سفید تقطیر شده: ۱ پیمانه***شکر: ۱/۴ پیمانه***نمک دریای درشت: ۲ قاشق غذاخوری (نمک بدون ید)

کدو سبز را بشویید، سر و ته آن را بچینید و دور بیندازید. آن را به صورت فنری یا صاف برش بزنید و رقه کنید. ادویه را بین ۳ شیشه تقسیم کنید. کدو سبز ورقه شده را بین هر سه شیشه به طور یکسان پخش کنید. شاخه‌های شوید را هم داخل هر کدام به طور مساوی بریزید به طوری که در هر کدام ۲ شاخه قرار گیرد. مواد آب ترشی را داخل قابلمه‌ای با اندازه متوسط بریزید و روی حرارت متوسط به بالا قرار دهید. بگذارید آب به جوش آید. سپس قابلمه را از روی حرارت برداشته و با دقت آب ترشی داغ را داخل شیشه‌ها روی کدو سبز و شوید بریزید. تا بالای شیشه را پر کنید، فقط بگذارید حدود ۱ سانت بالای شیشه خالی شود. درب آن را محکم بسته و شیشه‌ها را محکم تکان دهید. قبل از قرار دادن در یخچال به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید روی کابینت بمانند تا خنک شوند، سپس توی یخچال بگذارید. قبل از خوردن آن‌ها را به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگه دارید. این ترشی را ۲ تا ۳ هفته می‌توان در یخچال نگه داشت. این ترشی هم جزو ترشی‌های فوری و یخچالی محسوب می‌شود، چون خیلی سریع به عمل می‌آید.

نکات : برای این ترشی از تخم شوید، تخم خردل و دانه‌های فلفل سیاه به عنوان ادویه ترشی به همراه سبزی شوید برای طعم‌دهی استفاده می‌شود. برای اینکه کدو‌های شما به این شکل دندانه‌دار بیایند یا باید چاقوی دالبرزن داشته باشید یا رنده مخصوصی که به آن‌ها شکل دندانه‌دار می‌دهد. البته شکل سبزی دست شماست و نیازی نیست که حتما به این شکل باشد.ترشی کدو سبز با یک محصول تابستانی درست می‌شود. کدو سبز در کشور ما در اکثر فصل‌های سال در بازار یافت می‌شود بنابراین شما در بسیاری از اوقات سال می‌توانید آن را استفاده کنید. کدو سبز آب کمتری نسبت به خیار دارد بنابراین موقع فرایند ترشی شدن کمتر آب می‌دهد و ازاین جهت نسبت به خیار برتری دارد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر