موارد مصرف آمپول نوروبیون تاثیر آن در بدنسازی و چاق شدن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

موارد مصرف آمپول نوروبیون تاثیر آن در بدنسازی و چاق شدن

عکس, موارد مصرف آمپول نوروبیون تاثیر آن در بدنسازی و چاق شدن

آمپول نوروبی ونیکی از پر مصرف ترین آمپول های تقویتی در کشور است . این آمپول چه فواید و چه ضررهایی دارد. میزان تاثیر آن در بدنسازی چگونه است ؟ تمامی نکات درباره ی این آمپول را می توانید در این پست از یاس فان بخوانید.

آمپول نوروبیون ترکیبی از ویتامین های B می باشد به همین دلیل برای افرادی که با کمبود ویتامین B در بدن مواجه هستند و همچنین برای افراد بالای ۵۰ سال که نمی توانند به اندازه کافی ویتامین B جذب کنند نیز مفید می باشد. بیماران مبتلا به کم خونی شدید، ضعف، خستگی شدید و یا دوران نقاحت پس از عمل جراحی نیز می توانند از این آمپول استفاده کنند. این ویتامین ها نقش مهمی در حمایت، ترمیم و بازسازی اعصاب دارند. بخاطر نقش مهم این ویتامین ها در بدن این آمپول در تسکین دردها مخصوصا دردهای ناحیه کمر، افزایش سرعت انتقال عصبی و بازسازی اعصاب آسیب دیده تاثیر قابل توجهی دارد. همچنین بیماران دیابتی و افراد الکلی از این آمپول برای درمان و کنترل بیماری های خود استفاده می کنند.در صورت کمبود ویتامین B در بدن آمپول نوربین باید یک روز در یک میان ۱ عدد تزریق شود و پس از تزریق ۳ تا ۶ عدد آمپول بعد از گذشت شش ماه می توانید ماهی ۱ عدد آمپول را تزریق کنید.در کل باید ۹ تا ۱۲ عدد آمپول تزریق شود. افراد مسن و افراد گیاهخوار و همچنین افرادی که فعالیت های سنگین انجام می دهند باید سالی یک مرتبه این آمپول را تزریق کنند.

آیا آمپول نوروبیون چاق کننده است؟

در اغلب موارد مصرف ویتامین B سبب افزایش وزن نمی شود. با این حال، افرادی که کمبود ویتامین B12 دارند، ممکن است بعد از شروع مکمل، احساس کنند که وزنشان افزایش یافته است.این تغییر به این دلیل است که از دست دادن اشتها نشانه کمبود ویتامین B12 است. هنگامی که سطوح ویتامین نرمال می شوند، اشتها باز می گردد و شاید چند مقداری نیز افزایش وزن داشته باشید.

آمپول نوروبیون امروزه در بین فوتبالیست ها کاربرد بسیار زیادی دارد. از آنجا که این دارو دارای ویتامین های گروه B است بهتر است تحت نظر پزشک مورد استفاده قرار بگیرند. این آمپول باید بصورت داخل عضلانی و عمیق تزریق شود این دارو نباید توسط بیماران مبتلا به LEBER مورد استفاده قرار گیرد. اگر از این آمپول برای تقویت استفاده می کنید بهتر است هفته ای۱ مرتبه آن را تزریق نمایید.

موارد استفاده آمپول نوروبیون:

آرتروز

کلسترول بالا

بیماری آلزایمر

اختلالات ذهنی

آسیب دائمی عصب

بیماری های قلبی و عروقی

التهاب دیابتی ها (نوروپاتی)

کم خونی (به خاطر کمبود ویتامین ب۱۲)

التهاب چندین عصب (نوروپاتی) محیطی

عوارض مصرف آمپول نوروبیون:این دارو هم همانند سایر داروها دارای عوارضی برای مصرف کننده است که البته رخ دادن آن ها در بین تمامی افراد یکسان نیست. خونریزی معده، درد گلو، آلرژی، کهیر، خارش پوستی، ضعف و اضطراب برخی از عوارض مصرف این داروست.

ترکیبات تشکیل دهنده آمپول نوروبیون

ویتامین B12

ویتامین B6

ویتامین B1

از این آمپول نباید بصورت روتین برای مدت زمان طولانی استفاده کنید.برخی از مقالات علمی تزریق هفتگی یا ماهانه این آمپول را پیشنهاد داه اند که امری بس اشتباه است. مصرف نوروبیون تاریخ گذشته برای یکبار نمیتواند اثرات جدی داشته باشد با این همه اگر احساس ناخوشی میکنید بهتر است به پزشک مراجعه کنید.نوروبیون تاریخ گذشته میتواند روی سایر دارو های مصرفی تاثیر بگذارد؛ در صورتی که از یک دارو بصورت مداوم مصرف میکنید(مثلا در بیماران قلبی) هنگام مصرف دارو حتما تاریخ مصرف آن را بررسی کنید.

شیوه صحیح نگهداری آمپول نوروبیون :دارو را در دمای اتاق و به دور از گرما و نور مستقیم نگهداری کنید؛ از قرار دادن دارو در فریزر خودداری کنید؛ دارو را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید.از ریختن دارو در مسیر فاضلاب ( دستشویی و یا سینک ظرف شویی) خودداری کنید زیرا ممکن است باعث آلودگی محیط زیست شود؛ در مورد نحوه صحیح دفع داروهای بلا استفاده با دکتر داروساز صحبت کنید.

تاثیر استفاده از آمپول نوروبیون در بدنسازی

د داروی نوروبیون حاوی ویتامین های گروه B است و این ویتامین باعث می شود ورزشکاران انرژی کافی را برای تمرین داشته باشند. به همین منظور ورزشکاران و بدنسازان به منظور تقویت بدن، هفته ای یک مرتبه از این آمپول استفاده می کنند. اگرچه مصرف نوروبیون برای این دسته از افراد می تواند مزایایی به دنبال داشته باشد؛ اما مصرف بی رویه یا خودسرانه آن، قطعا بدون عارضه نخواهد بود. زمانی که بدنسازان از این گروه ویتامین استفاده می کنند؛ عضلات از طریق عصب ها تحریک شده و این مورد برای انقباض، هماهنگی و رشد عضلات لازم و ضروری است.توجه داشته باشید که اگر از این آمپول استفاده کنید و فعالیت نداشته باشید؛ تأثیر زیادی نداشته و مواد آمپول به سرعت دفع خواهد شد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر