نشانه های مسمومیت کبد و درمان های گیاهی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

نشانه های مسمومیت کبد و درمان های گیاهی

عکس, نشانه های مسمومیت کبد و درمان های گیاهی
اگر شما به تازگی دچار علائمی هم چون افزایش وزن،سردرد، سوء هاضمه، نفخ شکم، لکه های کبدی، سوزش سر دل و مشکلات کیسه صفرا شده اید دچار مسمومیت کبد هستید. بهترین درمان که می توانید در منزل انجام داده و از شدت گرفتن بیماری پیشگیری کنید استفاده از غذاهای گیاهی است.
غذاهای گیاهی مفید برای رفع مسمومیت کبد :
سیر: حاوی ترکیبات متعددی است که آنزیم های کبدی را برای پاک کردن سموم بدن فعال می کند. دو ماده مغذی قدرتمند موجود در سیر آلیسین و سلنیوم هستند که در محافظت از کبد و سم زدایی از بدن نقش موثر دارند.
چای سبز: حاوی کاتچین است؛ آنتی اکسیدانی گیاهی که ثابت شده منجر به از بین بردن تجمع چربی در کبد می شود و از همه مهمتر، عملکرد کبد را تقویت می کند. چای سبز همچنین در حفاظت از کبد در برابر سموم موثر است.
روغن زیتون و آب لیمو: مخلوط یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری آب لیمو با معده خالی قبل از صبحانه توصیه می شود. روغن زیتون دارای اثرات آنتی اکسیدانی است و توانایی تنظیم کار سلول کبد برای سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن را دارد. تحقیقات جدید توسط دانشمندان هندی نشان داد که هسپریدین (بیوفلاونوئید موجود در لیمو) برای محافظت از کبد خوب است یعنی از ورود مواد سمی به کبد جلوگیری میکند.
گردو: گردو حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب امگا ۳ و گلوتاتیون است که به پاک کردن کبد کمک می کند و به ویژه برای حذف آمونیاک از بدن موثر است. گردو به افزایش اکسیژن خون کمک می کند.
گوجه فرنگی: گوجه فرنگی علاوه بر گلوتاتیون، دارای لیکوپن است که موجب تصفیه کبد و مقاومت بدن در برابر سرطان می شود.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر