نشانه ی اصلی سردی معده و درمان آن

آموزش اخبار سرگرمی آشپزی پزشکی دارو بیماری بدنسازی آرایشی ورزشی استخدام فال چاق شدن لاغری

یاس فان

آرایشی آشپزی آموزش اخبار استخدام بدنسازی بیماری پزشکی چاق شدن دارو سرگرمی فال لاغری ورزشی
محصولات معتبر محصولات معتبر

نشانه ی اصلی سردی معده و درمان آن

عکس, نشانه ی اصلی سردی معده و درمان آن

طبیعت معده گرم است و باید حرارت کافی داشته باشد ،  اگر به دلایل مختلف این حرارات کاهش پیدا کند که عمده دلایل آن سوء مزاج سرد معده است واکنش‌های لازم در معده برای هضم غذا انجام نشده و معده ضعیف می‌شود و موجب افزایش اشتها و به تبع آن چاقی خواهد شد. دلیل این امر، سبک زندگی ناسالم و پرخوری و بدخوری و بی تحرکی و مصرف زیاد سردی‌هاست که موجب ایجاد بلغم و سودا در معده می‌شود.

اگر غلبه بلغم در معده ایجاد شود تمایل به خوردن شیرینی، حالت تهوع، آروغ ترش، نفخ شکم، افزایش آب دهان به ویژه در زمان خواب، سفیدی زبان و رنگ صورت، سستی و بی حالی، سفیدی ادرار و عدم تشنگی و تندی نبض در فرد ایجاد می‌شود.گر غلبه سودا در معده اتفاق بیفتد اشتهای زیاد و کاذب، ضعف هضم، سوزش معده به ویژه سر معده، ترشی دهان، بزرگی طحال، افکار و خیالات منفی و وسواس و گاهی یبوست برای فرد رخ می‌دهد.در این حالت فرد سعی می‌کند غذا را با خوردن آب  و مایعاتی دیگر مثل نوشابه قورت دهد. عمده مشکلات ما در هنگام غذاخوردن همین مسئله است.مصرف غذاهای دیرهضم، درهم خوری، مصرف آب یخ و   غذاهای با طبع سرد هم موجب سوء هاضمه و سردی معده می‌شود.بستنی و آب سرد بالفعل سرد هستند و ظاهر سرد هم دارند، اما لبنیات،گوجه و خیار، ترشی و سرکه، گوشت گوساله و گاو، انواع ماکارونی و پاستا، فست فودها، غذاهای یخ زده و مانده عمدتا بالقوه سرد هستند.

درمان فوری سردی معده:

زنیان دانه‌هایی معطر است که می‌توانید از عطاری‌ها تهیه کنید. این گیاه خاصیت ضدالتهابی دارد و می‌تواند به تقویت سیستم گوارشی کمک کند. جالب است بدانید زنیان می‌تواند رطوبت و سردی معده را دفع کند. یکی از راه‌های لاغری سریع بلغمی ها مصرف دمنوش زنیان است. زیرا با گرم کردن معده به کاهش وزن این افراد کمک زیادی می‌کند.

نعناع فلفلی یکی از گیاهانی است که برای مقابل ناراحتی‌های معده کاربرد دارد. مطالعات زیادی نشان داده است مصرف نعناع فلفلی به کاهش علائم سوءهاضمه و سندرم روده‌تحریک‌پذیر (IBS) کمک زیادی می‌کند. طبق تحقیقات صورت گرفته حتی جویدن آدامس حاوی نعناع فلفلی هم می‌تواند معده را آرام کند.

یکی دیگر از راه‌های درمان فوری سردی معده در خانه، مصرف دمنوش زنجبیل است. این گیاه قرن‌هاست که در طب سنتی کاربرد دارد. البته در پزشکی نوین هم از گیاه زنجبیل برای تولید داروهای زیادی استفاده می‌شود. برای اینکه بلغم معده را درمان کنید، می‌توانید مقداری از ریشه زنجبیل را در آب بجوشانید.

همچنین کسانی که به دلیل سردی معده به طور مداوم دچار درد معده هستند، بهتر است دمنوش بابونه میل کنند. این دمنوش خاصیت تسکین‌دهنده دارد.

برای درمان فوری سردی معده می‌توانید در زمان شب یک قاشق عسل طبیعی مصرف کنید. همچنین اگر بعد از مصرف غذاهای سرد مثل ماهی، برنج، عدس و …. یک قاشق عسل و یا چند عدد خرما مصرف کنید، باعث دفع بلغم و سردی معده می‌شود.

خودداری از مصرف بیش از حد دمنوش‌های حاوی کافئین

همچنین بخوانید

محصولات معتبر محصولات معتبر

سلامت