نکات آموزشی تعویض َشیر آلات مثلا شیر حمام

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

نکات آموزشی تعویض َشیر آلات مثلا شیر حمام

عکس, نکات آموزشی تعویض َشیر آلات مثلا شیر حمام
می خواهید در منزل شیر اب را تعویض کنید . این کار اگر چه ساده به نظر می رسد اما نیاز به دانستن نکاتی دارد که برای شما بازگو خواهیم کرد. اول باید وسایل و ابزار این کار را آماده جلوی دست خود بگذارید. شیر آب جدید ، آچار قابل تنظیم (در اندازه‌های مختلف) ،الکل یا پاک‌کننده همه‌منظوره،پارچه،نوار لوله‌کشی

نحوه تعویض شیر حمام:

نوع شیرآلات طراحی‌شده برای سینک خود را مشخص کنید، که یک، دو یا سه سوراخ دارد و به صورت متمرکز یا گسترده است. شیرآلات جدیدی بخرید که متناسب با طرح سینک شما باشد. مواد خود را جمع کنید: آچارهای قابل تنظیم (یکی بزرگ و دیگری کوچک)، الکل یا تمیزکننده همه‌کاره، پارچه و نوار لوله‌کشی. برای بیرون آوردن شیر آب قدیمی، منبع تغذیه آب موجود در شیرهای زیر سینک را ببندید. برای دسترسی آسان‌تر به قطعات شیر، زیر سینک را از هر موردی که در آن قرار دارد پاک کنید.
یک سطل زیر لوله‌ها قرار دهید تا نشت آب را بگیرد. پس از بسته شدن منبع آب، شیر آب را باز کنید تا آب باقی‌مانده در لوله‌ها تخلیه شود.خطوط منبع آب سرد و گرم به شیر را قطع کنید. با استفاده از آچار مهره‌های زیر سینک را جدا کنید. از آچار برای باز کردن مهره لغزنده روی لوله (شُتُرگَلو) استفاده کنید.
میله بالابر را جدا کنید. شیر آب قدیمی را از بالا بکشید تا جایی که از سینک ظرفشویی جدا شود.
اطراف سوراخ‌های شیر آب و فاضلاب قدیمی را با الکل یا تمیز کننده همه‌کاره تمیز کرده و با پارچه پاک کنید.واشر را روی سوراخ‌های شیر آب قرار دهید.فلنج را روی سوراخ تخلیه سینک قرار داده و دم آن را به فلنج پیچ کنید. مهره و واشر را محکم کنید. قسمت دم را به لوله (شترگلو) متصل کرده و با آچار محکم کنید. برای امنیت بیشتر، نوار لوله کشی را به قسمت دم بپیچید تا مقاومت بیشتری در برابر نشت داشته باشد.برای نصب شیر جدید، ابتدا واشر را بگذارید.شیر آب را از سوراخ‌های مطابق وارد کرده و مهره‌ها را محکم کنید. آن‌ها را با دست وصل کنید، سپس با آچار محکم کنید.میله بالابر را به قسمت دم تخلیه وصل کنید. خطوط آبرسانی را دوباره وصل کنید. با استفاده از شیرهای زیر سینک آب را وصل کنید. شیرهای آب سرد و گرم را امتحان کنید. تمام اتصالات جدید را از نظر نشت در بالا و پایین سینک بررسی کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر