همه چیز درباره داروی گیاهی مدالیت برای پاکسازی ریه

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

همه چیز درباره داروی گیاهی مدالیت برای پاکسازی ریه

عکس, همه چیز درباره داروی گیاهی مدالیت برای پاکسازی ریه

مدالیت®جهت پاکسازی ریه و مجاری تنفسی با مکانیسم رقیق سازی ترشحات و خلط های چسبنده و افزایش حرکت مژک های تنفسی مورد استفاده قرار می گیرد.تا کنون مطالعات بر روی انسان و جنین او صورت نگرفته است. با این وجود اثرات تراتوژنیک و زیانبار مصرف این دارو در حیوانات مورد بحث و  اختلاف نظر است. بهتر است از مصرف این دارو در دوران بارداری پرهیز نمود مگر در شرایطی که پزشک معالج بنا به شرایط بیمار مصرف دارو را تایید نماید. ترشح این ماده به شیر اثبات نشده است، مصرف این دارو در دوران شیردهی توصیه نمی شود.

منع مصرف برای :

– در صورت ابتلا به بیماری های کبدی

– در صورت ابتلا به بیماری های کلیوی

– در صورت وجود بیماری های گوارشی خصوصاً زخم های فعال گوارشی

دوز معمول بزرگسالان:

این دارو به عنوان رقیق کننده ترشحات برونش و درمان اختلالات دستگاه تنفسی به همراه با سرفه استفاده می شود، دوز معمول برم هگزین هیدروکلراید از راه خوراکی ۸ تا ۱۶ میلیگرم (۱ تا ۲ قرص) سه بار در روز است.

دوز معمول کودکان :

برای کودکان با سن کمتر از ۵ سال، ۴ میلیگرم (نصف قرص) دو بار در روز و برای کودکان بین ۵ تا ۱۰ سال ۴ میلیگرم (نصف قرص)، چهار بار در روز تجویز می شود.

برم هگزین از راه خوراکی در درمان خشکی چشم نیز مصرف می شود ولی در مورد اثر بخشی آن اختلاف نظر وجود دارد. ولی به نظر می رسد در افراد سالم تاثیری روی ترشح اشک نگذاشته است.

نشان داده شده است که برم هگزین نفوذ آنتی بیوتیک هایی چون اریترومایسین، سفالکسین و آموکسی سیلین را به ترشحات برونش افزایش می دهد. همچنین برم هگزین به عنوان درمان مکمل برای عفونت های ریوی استفاده می شود در چند مطالعه انجام شده نشان داد که مصرف با سفالکسین و آموکسی سیلین باعث دریافت پاسخ بهتر برای درمان عفونت ریوی می شود.

– اگر یک نوبت مصرف قرص را فراموش کردید به محض به یاد آوردن آن را میل نمایید. چنانچه نوبت مصرف قرص بعدی نزدیک است، از خوردن قرص نوبت فراموش شده خودداری نمایید، مصرف نوبت های بعد را مطابق برنامه تعیین شده قبلی ادامه دهید.

– هرگز دو نوبت مصرف دارو را یک جا میل نکنید.

عوارض دارویی
هر دارو به موازات اثرات درمانی ممکن است باعث بروز بعضی عوارض ناخواسته نیز شود، اگر چه همه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود در صورت بروز عوارض زیر با پزشک یا داروساز مشورت نمایید:

عوارض گوارشی، افزایش مقدار آنزیم آمینوترانسفراز سرمی، سردرد، سرگیجه، تعریق، حساسیت های پوستی و نیز سرفه و تورم صورت، لب و دهان که موجب اختلال تنفس شده و برونکواسپاسم (در صورت تنفس پودر برم هگزین).

مسمومیت با دوزهای بیش از مقدار توصیه شده : در صورت مصرف اتفاقی دوزهای بیش از مقدار توصیه شده سریعاً به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه نمایید. ممکن است در مواقع استفاده از دوزهای بیش از مقدار توصیه شده، علائم گوارشی ظاهر شده و تا چند ساعت ادامه یابد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر