همه چیز درباره دلتا پلاس کرونای جدید هندی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

همه چیز درباره دلتا پلاس کرونای جدید هندی

عکس, همه چیز درباره دلتا پلاس کرونای جدید هندی
جدیدترین نوع کرونای هندی دلتا پلاس نام گذاری شده است . در حالیکه مردم هند نگران موج سوم کرونا هستند خوشبختانه آنوراگ آگاروال از مدیران موسسه ژنومیک و زیست شناسی تلفیقی هند اعلام کرد احتمال دارد این بیماری جدید باعث ورود به موج سوم کرونا نشود. وی افرود: در این مرحله، هیچ مدرکی دال بر این که دلتا پلاس با موج سوم احتمالی ارتباطی داشته باشد، وجود ندارد.
آگاروال اضافه کرد: موسسه من بیش از سه هزار و ۵۰۰ نمونه از ایالت مهاراشترا را در ماه ژوئن تعیین توالی کرده است (که نمونه‌های آوریل و مه را نیز پوشش می‌دهد) دلتا پلاس بسیاری در بین آن‌ها وجود دارد، اما این‌ها کمتر از یک درصد هستند.
وی گفت: حتی در مناطقی که تعداد آن‌ها زیاد به نظر می‌رسد، خیلی زیاد نیستند.
تا کنون داده‌های تاییدشده علمی در این باره که دلتا کشند‌ه‌تر از سایر انواع جهش‌یافته است، بسیار کم بوده است. اما این موضوع تایید شده که تا کنون چندین نفر که واکسینه شده بودند در اثر ابتلا به نوع دلتا جانشان را از دست داده‌اند.به گزارش اداره سلامت عمومی بریتانیا، هفت نفر ۲۱ روز پس از دریافت اولین دوز واکسن کرونا و ۱۲ نفر بیش از دو هفته پس از دومین دوز واکسن بر اثر ابتلا به ویروس دلتا فوت کرده‌اند. همچنین بر اساس تحقیقات این اداره، مبتلایان به نوع دلتا بیشتر از مبتلایان به نوع آلفا به درمان و بستری شدن در بیمارستان نیاز پیدا می‌کنند.
گونه دلتا در مقایسه با گونه آلفا یا کرونای انگلیسی، شصت درصد قدرت سرایت بیشتری داشت و خاصیت مرگبارتری نیز داشت. حالا گونه دلتا پلاس هم ظاهر شده است. این گونه ویروس کرونا با گونه‌های قبلی متفاوت است. امکان دارد این گونه جدید از گونه‌های قبلی نیز مرگبارتر باشد. هنوز این مسئله تایید نشده است. گاهی تغییر در ترکیب دی ان‌ ای یک ویروس سبب می‌شود گونه جدید ویروس بسیار متفاوت از گونه قبلی باشد. گاهی هم اینطور نیست و این تغییرات از یک گونه به گونه دیگر چندان محسوس نیست. سازمان جهانی بهداشت این مسئله را پیگیری می‌کند و در حال بررسی گونه جدید ویروس کرونا است. هنوز به غیر از هند در هیچ جای دیگر جهان، گونه «دلتا پلاس» از ویروس کرونا شناسایی نشده است. اما همانطور که در گونه‌های قبلی ویروس کرونا شاهد بودیم ممکن است در زمان کوتاهی تعداد مبتلایان به یک گونه از ویروس کرونا در مدت کوتاهی به سرعت افزایش یابد و این گونه جدید به گونه غالب ویروس کرونا تبدیل شود.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر