هوس خوردن یخ از چیست

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

هوس خوردن یخ از چیست

عکس, هوس خوردن یخ از چیست

آیا برای شما هم پیش آمده است که هوس کنید یخ بخورید ؟ میدانید این میل از چیست ؟ خطرات خوردن یخ چه هستند ؟

نخست باید بگوییم اگر شما در بارداری هوس خوردن یخ کرده اید باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید. با مراجعه به پزشک، علائم خود را توضیح دهید. اگر علاوه بر یخ به خوردن چیز‌های غیر عادی دیگر نیز تمایل دارید، با پزشک خود در میان بگذارید.پزشک برای بررسی کمبود آهن، از شما آزمایش خون خواهد گرفت. اگر مشکل شما ناشی از کم خونی باشد، پزشک برای تشخیص علت کم خونی، آزمایش‌های بیشتری را تجویز خواهد کرد.

اختلال هرزه خواری یا پیکا و هم چنین کم خونی از مهم ترین دلایل این هستند که شما دلتان بخواهد تکه های یخ را بخورید.

پیکا نوعی اختلال تغذیه‌ای است که در آن افراد تمایل به خوردن مواد غیر غذایی مانند یخ، خاک، کاغذ، خاکستر یا گِل دارند. پاگوفاگیا زیر مجموعه اختلال هرزه خواری بوده که شامل خوردن یخ، برف یا آب یخ است.

افراد مبتلا به پیکا به دلیل اختلال جسمی مانند کم خونی مجبور به خوردن یخ نیستند. در عوض، این نوعی اختلال ذهنی و روانی است. پیکا اغلب همراه با دیگر بیماری‌های روانی و ناتوانی‌های ذهنی بروز پیدا می‌کند. این عارضه همچنین می‌تواند به علت بارداری ایجاد شود.اگر یخ خواری ناشی از هرزه خواری باشد، درمان ممکن است کمی پیچیده‌تر شود. پزشک ممکن است در کنار گفتگو درمانی برای شما دارو‌های ضد افسردگی و ضد اضطراب نیز تجویز کند.اگر دچار درد فک یا دندان درد شده اید، با دندانپزشک خود مشورت کنید.

برخی محققان معتقدند که جویدن یخ باعث تحریک عاملی در افراد مبتلا به کم خونی فقر آهن می‌شود که در نتیجه خون بیشتری به مغز می‌فرستد. خون بیشتر در مغز به معنای اکسیژن بیشتر در مغز است. از آنجایی که مغز سابقا محروم از اکسیژن بوده، این افزایش ناگهانی اکسیژن ممکن است منجر به افزایش هوشیاری و وضوح تفکر شود.

عوارض خوردن یخ :

جویدن یخ به میزان زیاد در هر روز می‌تواند باعث از بین رفتن مینای دندان شود. احتمال پوسیدگی دندان به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

در صورتی که این مساله به خاطر کم خونی باشد مشکلات قلبی، از جمله نارسایی قلبی و بزرگ شدن قلب ایجاد می شود. بروز مشکلات در طی دوران بارداری، از جمله زایمان زودرس و کم وزنی نوزاد در زمان تولد اختلالات جسمانی و رشدی در نوزادان و کودکان نیز ار عوارض آن در بارداری است

درصورتی که این مساله به خاطر اختلال باشد باعث مشکلاتی چون مشکلات روده
انسداد روده
پارگی یا سوراخ شدن روده
مسمومیت
عفونت
خفگی خواهد شد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر