ورم مفاصل را با این خوراکی ها کم کن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

ورم مفاصل را با این خوراکی ها کم کن

عکس, ورم مفاصل را با این خوراکی ها کم کن
بیماری التهاب مفصل یا همان آرتریت یک بیماری جدی است که باید حتما آن را درمان کنید در این پست درمان های سنتی آن را برای شما قرار داده ایم اما در صورت شدت بیماری یا پیدا نشدن علائم بهبود باید حتما به پزشک مراجعه نمایید چون در بعضی از موارد این التهابات مشکلاتی چون ضعف سیستم ایمنی بدن و اختلال در فعالیت ارگان ها را به دنبال دارد.
۱ – رعایت رژیم غذایی : برنامه غذایی شما باید عاری از نوشیدنی های الکلی و مصرف دخانیات باشد. روغن زیتون را در برنامه غذایی وارد کنید. این روغن هم به شکل مصرفی و هم به شکل خوراکی کاربرد سودمندی را نصیب شما خواهد کرد. اگر نمی توانید این روغن را به تنهایی مصرف کنید، بهتر است آن را با سایر مخلفات مانند سالاد به مصرف برسانید.ماهی از دیگر مواد غذایی است که نقش کاربردی برای رفع ورم مفاصل دارد. آرد سبوس دار، میوه ها، آجیل ها، روغن زیتون، حبوبات و سبزیجات را در برنامه غذایی خود وارد کنید. البته برای استفاده از این رژیم و خوراک با پزشک خود مشورت کنید. چون این خوراک برای هر التهابی مناسب نیست.بهتر است از گیاهانی با خواص ضد التهابی مانند زردچوبه، زنجفیل کمک بگیرید و آن ها را در برنامه غذایی خود جا دهید. ضمن اینکه پروتئین های حیوانی را کنار بگذارید و مصرف غذاهای فرآوری شده را فراموش کنید.اگر با خواص چای سبز آشنا باشید می دانید که این نوشیدنی برای رفع التهاب مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که بسیاری از این بهبودها با درمان خانگی نصیب شما می گردند و بیماری شما قابل کنترل می شود.نوشیدنی های کافئین دار را از برنامه غذایی خود حذف کنید. برای درمان این بیماری از خواص کندر بهره مند شوید.
برای درمان آرتروز موارد زیر را در نظر داشته باشید:
استرس خود را کنترل کنید.برای درمان التهاب مفاصل حتماً ورزش کردن را در برنامه روزانه خود داشته باشید.توسط پزشک مدام عملکرد بدن و اندام های خود را بررسی کنید.ممانعت از افزایش وزن و رسیدن به وزن ایده آل (شنا کردن، دوچرخه سواری و پیاده روی از ورزش هایی است که برای مدیریت بیماری اهمیت دارد. البته این ورزش ها را به شکل متعادل انجام دهید و اجازه ندهید اندام شما خسته شود. شنا از فشار روی اندام و مفاصل می کاهد. برای شنا کردن حتماً از استخر آب گرم استفاده کنید تا سبب از بین رفتن گرفتگی عضلات و درمان ورم مفاصل شود.در تمرینات فعال نیز اغلب کار ها توسط خود شخص انجام می گیرد، مثل انجام تمرین های ورزشی در منزل. نمونه هایی از این تمرینات و حرکات ورزشی شامل ۱- تمرینات استقامتی ۲- تمرینات انعطافی می باشد که هر کدام از این تمرینات می توانند در عملکرد بهتر مفاصل و کاهش ورم تاثیرگذار باشند.)
به قدر کافی استراحت کنید ( استراحت را با یکجا نشستن و تحرک نداشتن اشتباه نگیرید. همواره فعالیت بدنی خود را حفظ کنید و به اندام های خود حرکت بدهید. این حرکات برای درمان ورم مفاصل به کار می رود)
درد خود را کنترل کنید:یکی از راه های موثر بهبود ورم مفاصل کنترل درد می باشد. یعنی شما بدن و اندام خود را متحمل فشار کاری نمی کنید. عدم رعایت این موضوع اندام های شما را مصدوم می نماید. برای تسکین این درد می توانید شیر بادام بخورید.
ورزش و فیزیوتراپی
فیزیوتراپی برای درمان التهاب اندام ها مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع گرم شدن و نرمی بافت های بدن را به دنبال دارد و درد را تسکین می بخشد. همچنین از طریق فیزیوتراپی می توان ورم، درد و سختی مفصلها ناشی از بیماری آرتروز استخوان را کاهش داد و عملکرد مفصل را بهبود بخشید، در نتیجه راه رفتن برای شخص راحت تر شده و می تواند بدنش را خم کرده و بنشیند.مطالعات انجام گرفته در این زمینه نشان داده است که با انجام فیزیوتراپی دستی به همراه تمرینات موثر می توان موجب بهبود آرتروز استخوان افراد بیمار شده به طوری که نیاز به عمل جراحی را به تاخیر می اندازد، دو نوع فیزیوتراپی برای مدیریت بیماری آرتروز وجود دارد که می تواند به شکل فعال و غیر فعال کمک نماید. در درمان غیر فعال ورم مفصلها، بخش زیادی از کار ها توسط متخصص فیزیوتراپ انجام می گیرد و به آن درمان با دست می گویند، این اقدامات شامل موارد زیر است :
یخ درمانی؛ از طریق کاهش جریان خون به کاهش ورم مفصل کمک خواهد کرد؛ مثلا پزشک فیزیوتراپ با گذاشتن یک کمپرس آب یخ بر روی مفصل، ورم آن را کاهش می دهد.
آب درمانی؛ در روش آب درمانی یا درمان های آبی همانطور که از اسمش پیداست، از آب برای درمان آرتروز استفاده می کنند. و چند فایده دارد؛ به عنوان مثال، استفاده از این روش می تواند حرکات مفصل ها را تسهیل کرده و موجب کاهش درد، ورم مفاصل و علائم دیگر بیماری شود. همچنین می توان تمرینات ورزشی ملایمی در آب، بدون تشدید علائم بیماری انجام دهید.
گرما درمانی؛ با این روش می توانید به افزایش جریان خون و نیز کاهش سختی مفصل و ماهیچه های اطراف آن کمک نمایید. مثلا از طریق قرار گرفتن یک پد داغ بر روی مفصل آسیب دیده توسط پزشک فیزیوتراپ، جریان خون افزایش می یابد و ورم مفصل کاهش پیدا خواهد کرد.
بهبود ورم مفاصل

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر