ویزای کار آلمان و هر چه که می خواهی بدانی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

ویزای کار آلمان و هر چه که می خواهی بدانی

عکس, ویزای کار آلمان و هر چه که می خواهی بدانی
برای گرفتن ویزای کاری آلمان بهتر است در آغاز بدانید این ویزا چیست و اخذ آن چه قوانین و شرایطی دارد. ویزای کاری آلمان ویزایی است که اجازه کار کردن شما را در کشور آلمان می دهد. این ویزا برای افرادی است که دارای تخصص باشند تا از طریق تخصص خود بتوانند در کشور آلمان فعالیت داشته باشند. افراد متقاضی می توانند با مدارکی چون فنی حرفه ای ، لیسانس یا حتی کاردانی درخواست ویزای کار آلمان را داشته باشند.
ویزا جاب سیکر آلمان ویزای بسیار پر تقاضا در آلمان است که شش ماه اعتبار دارد یعنی این فرصت را به مدت شش ماه در اختیار شما می گذارد که در خاک آلمان به دنبال شغلی مناسب بگردید و از آنجا که ممکن است در مدت زمانی که در اختیار شما گذاشته می شود تا بتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و قرار داد کاری امضا کنید و ویزای خود را به ویزای کاری یک ساله آلمان تبدیل نمایید.برای استفاده از این ویزای کاری، لازم است که حداقل مدرک لیسانس داشته باشید که البته در برخی موارد با توجه به رشته شما و برخی عوامل دیگر، وجود مدرک فنی حرفه ای با حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط نیاز است.
دریافت ویزای کاری آلمان با گذراندن دوره آوسبیلدونگ در این کشور: دوره آوسبیلدونگ در واقع دوره‌های فنی حرفه‌ای است که در کشور آلمان برگذار می‎شود. استفاده از این ویزا کار برای مهاجرت به آلمان به افراد دارای دیپلم یا دارندگان مدارک فنی حرفه‎ای که زیر ۲۵ سال سن دارند پیشنهاد می‎شود چرا که با مهاجرت به کشور آلمان و شرکت در این دوره‎ها، شما سریعا آماده ورود به بازار کار آلمان می‎شوید و می‎توانید درآمد بسیار خوبی به دست آورید. یکی از مهم‎ترین ویژگی‎های استفاده از این روش تنوع در رشته‎ می‎باشد و تبدیل سریع آن به ویزای کار یا بلوکارت می‎باشد.توجه داشته باشید که برای دریافت هر یک از این روش‌ها، شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که شما با مراجعه به کارشناسان موسسه کاریابی بین المللی کاربین می‌توانید از آن‌ها مطلع شوید
شرایط لازم برای ویزای کار در آلمان:
دارا بودن دعوت نامه کاری (پیشنهاد شغلی) معتبر در آلمان (برای ویزای جاب سیکر آلمان نیاز نیست).
دارا بودن سابقه کار ( بهتر است همراه با بیمه تأمین اجتماعی باشد) حداقل دو سال
دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس ( دارای تاییدیه ZAB)
تسلط کافی به زبان‌های آلمانی یا انگلیسی برای زبان آلمانی (حداقل در سطح B2) و برای زبان انگلیسی (حداقل در سطح IELTS 5.5)لازم به ذکر است که اگر شما با کشور آلمان آشنایی داشته باشید یا با کاریابی‌های معتبر این کشور که در زمینه تخصص شما فعالیت می‌کنند، ارتباط داشته باشید، احتمال دریافت ویزای این کشور برای شما بالا خواهد رفت.
مدارک مورد نیاز برای ویزای جاب سیکر کشور آلمان:
گواهینامه مهارت‌هایی که دارید
مدارک تحصیلی
مدرک زبان آلمانی حداقل B1
روزمه کاری
تمکن مالی
اخذ ویزای کار در آلمان و همراه داشتن خانواده:از طریق اخذ ویزای کار در آلمان می‌توان دیگر اعضای خانواده خود را با خود به کشور آلمان به همراه برد. همه افرادی که تحت تکفل شما باشند، مانند همسر و فرزندانی که زیر ۱۸ سال سن داشته باشند، از همان ابتدا ویزای آلمان به آن‌ها تعلق خواهد گرفت و می‌توانند با شما در کشور آلمان زندگی کنند. نکته دیگر در این زمینه این است که اجازه کار در آلمان برای همسر شما هم امکان پذیر خواهد بود.البته لازم توجه داشته باشید که اجازه کار در کشور آلمان برای همسر و یا سایر اعضای خانواده شما در طی مدتی که از ویزای جستجوی کار در آلمان استفاده می‌کنید، به آسانی وجود ندارد. جالب است بدانید که با مهاجرت کاری به آلمان، برای همسر و سایر اعضای خانواده که همراه شما هستتند، علاوه بر اجازه کار در آلمان، امکان تحصیل رایگان در آلمان نیز برایشان فراهم می‌شود و همچنین هم شما و هم تمامی همراهانتان از مزایای شهروندی در آلمان بهرمند می‌شوید.
مدت زمان اخذ ویزای کار در آلمان:در پاسخ به این سوال باید گفت که برای دریافت کردن وقت سفارت آلمان جهت ویزای کار این کشور تقریبا یک سال زمان لازم است. این زمان برای تقویت زبان زمان بسیار خوبی خواهد بود.برای کم کردن این مدت زمان راه حلی وجود ندارد. در سال‌های گذشته برخی از افراد با کمک سفارت آلمان در ترکیه این پروسه را طی می‌کردند. ولی این امکان در سال ۲۰۱۹ میلادی به بعد دیگر وجود ندارد.
لیست مشاغل مورد نیاز در آلمان
مهندسی فناوری اطلاعات (IT)
مهندسی نرم افزار و یا سخت افزار
مهندسی برنامه نویسی
مهندسی کامپیوتر
مهندسی مکانیک
مهندسی الکترونیک (انواع گرایش ها)
مهندسی برق (و یا برق صنعتی)
مهندسی الکتروتکنیک
مهندسی خودرو
مهندسی صنایع
مهندسی شیمی
مهندسی قدرت
مهندسی مخابرات
مهندسی جوش
مهندسی پزشکی
مهندسی مکانیک خودرو
مهندسی اپتیک و لیزر
مهندسی مکاترونیک
مهندسی لجستیک
مهندسی مواد
مهندسی اتوماسیون صنعتی
پزشک عمومی
پرستاری
ارتوپدی
مامائی
هوشبری
دستیار اتاق عمل
رادیولوژی
اخذ تابعیت و پاسپورت آلمان از طریق دریافت ویزای کاری آلمان

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر