یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آرایشی

پاک کردن رنگ شرابی از روی موها با این تکنیکها

عکس, پاک کردن رنگ شرابی از روی موها با این تکنیکها

برای پاک کردن یا ریموی رنگ موی شرابی با این پست در یاس فان همراه شوید.

برای آغاز موهایتان را از پایه دودی رنگ کرده و پیشنهاد می گردد از رنگ ۶. ۱ آغاز کنید و هر ماه یک شماره رنگتان را بالا ببرید یعنی به ترتیب ۷. ۱، ۸. ۱، ۹. ۱، ۱۰. ۱، ۱۱. ۱ و در این مدت همرنگ را با اکسیدان ۹% مخلوط نمایید پس از آخرین دوره ای که موهایتان را رنگ ۱۱. ۱ زدید در ماه پس از آن هم از رنگ ۱۱. ۱ و اکسیدان ۱۲% استفاده نمایید با این روش رنگ شرابی یا بادمجانی آرام آرام از روی موهایتان پاک شده و تنها ممکن است انتهای موهایتان کمی نارنجی شود که با استفاده از رنگ ۰۰۰ میتوان آنرا پاک کرد و یا میتوانید کمی موهایتان را کوتاه کنید تا قسمت نارنجی از بین برود. با این روش پایه موهایتان را به بلوند میتوانید برسانید.

روش دوم :

تغییر رنگ موهای شرابی نباید از دکلره قوی یا اکسیدان قوی استفاده کنیم زیرا با این کار موها مقاومت خودشون رو از دست می دهند و پیش از این که به رنگ موردپسند برسند ممکنه بسوزند. لوازم کار تفاوتی ندارند ولی نوع مواد متفاوتند. باید بسته به مقاومت مو و میزانی که میخوایم روشن کنیم از اکسیدان ۱ یا نیم و پودر دکلره ضعیف با قدرت روشن کنندگی ۵ یا ۷ درجه استقاده می کنیم.

در چند مرحله مو رو روشن میکنیم. در هر مرحله میتوانیم اکسیدان رو قوی تر کنیم و پس از شستشو موها رو با نرم کننده یا ویتامینه بشوریم و خوب خشک کنیم و مجدد مواد درست کرده و به مو می زنیم. بهتره برای این کار از حرارت استفاده نکنیم زیرا این کار مو رو ضعیف میکنه و ما برای کار کردن روی موهای شرابی و تیره و ضعیف به مقاومت مو نیاز داریم.

در مرحله های پایان هنگامی که مو تا حدی جواب داد و روشن شد از رنگها بصورت رقیق شده با آب برای شوک وارد کردن به مو و از بین بردن قرمزی یا زردی میتونیم استفاده کنیم به عنوان مثال برای از بین بردن زردی رنگ بنفش( v5) را با آب زیاد و چند قطره اکسیدان مخلوط نموده و روی مو میزنیم و ماساژ داده و سریع میشوریم و داخل رنساژ هم میتونیم از رنگ ۰۰۰ برای روشن تر شدن استفاده کنیم و یا به صورت جداگانه با اکسیدان ۳ مخلوط بصورت خیلی غلیظ و روی مو زده پس از یک ربع تا نیم ساعت بشوریم. برای کم کردن قرمزی هم از رنگ زیتونی تیره( m3) میتونیم استفاده کنیم.
این کار نیاز به مهارت داره و ممکنه زمان زیادی( ۷ یا ۸ ساعت) طول بکشه و افرادی که تا بحال با مواد دکلره کار نکردن و تجربه ندارند بهتره این کار رو به یک آرایش گر ماهر بسپرند. هر چند که ممکنه هزینه این کار بسیار گران قیمت باشه ولی مهم این که سلامت موهاتون رو حفظ کنید. زیرا هنوز بسیاری از سالن ها با استفاده از مواد نا مرغوب و عدم مهارت به موهای مشتری اسیب های شدیدی میرسونند.

روش سوم :

برای بلوند کردن و روشن کردن این موها نباید از دکلره قوی یا اکسیدان قوی استفاده کنیم چون با این کار موها مقاومت خودشون رو از دست میدهند و قبل از اینکه به رنگ دلخواه برسند ممکنه بسوزند. لوازم کار تفاوتی ندارند ولی نوع مواد متفاوتند.باید بسته به مقاومت مو و میزانی که میخوایم روشن کنیم از اکسیدان ۱ یا نیم و پودر دکلره ضعیف با قدرت روشن کنندگی ۵ یا ۷ درجه استقاده می کنیم .

(اکسیدان نیم با مارک bes در بازار هست و بیشتر مارک ها پودر ضعیف دارند و میتونید از راهنمایی فروشنده البته فروشگاه های معتبر استفاده کنید.) در چند مرحله مو رو روشن میکنیم.در هر مرحله میتوانیم اکسیدان رو قوی تر کنیم و بعد از شستن موها رو با نرم کننده یا ویتامینه بشوریم و خوب خشک کنیم و دوباره مواد درست کرده و به مو می زنیم. بهتره برای این کار از حرارت استفاده نکنیم چون این کار مو رو ضعیف میکنه و ما برای کار کردن روی موهای شرابی و تیره و ضعیف به مقاومت مو احتیاج داریم در مراحل آخر وقتی مو تا حدی جواب داد و روشی شد از رنگ ها به صورت رقیق شده با آب برای شک وارد کردن به مو و از بین بردن قرمزی یا زردی میتونیم استفاده کنیم مثلا برای از بین بردن زردی رنگ بنفش (v5) را با آب زیاد و چند قطره اکسیدان مخلوط کرده و روی مو میزنیم و ماساژ داده و سریع میشوریم و داخل رنساژ هم میتونیم از رنگ ۰۰۰ برای روشن تر شدن استفاده کنیم و یا بصورت جداگانه با اکسیدان ۳ مخلوط به صورت خیلی غلیظ و روی مو زده بعد از یک ربع تا نیم ساعت بشوریم.برای کم کردن قرمزی هم از رنگ زیتونی تیره (m3)میتونیم استفاده کنیم.
این کار احتیاج به مهارت داره و ممکنه زمان زیادی (۷ یا ۸ ساعت) طول بکشه و افرادی که تا بحال با مواد دکلره کار نکردن و تجربه ندارند بهتره این کار رو به یک آرایش گر ماهر بسپرند.هر چند که ممکنه هزینه این کار بسیار گران باشه ولی مهم اینکه سلامت موهاتون رو حفظ کنید.چون هنوز بسیاری از سالن ها با استفاده از مواد نا مرغوب و عدم مهارت به موهای مشتری آسیب های شدیدی میرسونند.باز هم تاکید می کنم که داشتن یک موی سالم قهوه ای رنگ خیلی بهتر از داشتن موی بلوند ناسالم !

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر