محصولات معتبر محصولات معتبر

یاس فان » آموزشی » پرنده های پولساز برای پرورش را می شناسید

پرنده های پولساز برای پرورش را می شناسید

آموزشی | ۲۱ بازدید

عکس, پرنده های پولساز برای پرورش را می شناسید

اگر شما می خواهید با پروش پرنده ها به پول زیاد برسید و این شغل را انتخاب کنید. بهترین پرنده ها را در این پست به شما معرفی می کنیم. اردک ، شتر مرغ ، غاز و بوقلمون می توانند شما را به پول برسانند.

پرورش غاز : غاز پرورش دهید و سود فراوان این کار را مشاهده کنید. ریسک اقتصادی پرورش غاز کم است و میزان تلفات غاز به نسبت دیگر پرندگان پایین تر است. برای پرورش غاز، شما می توانید غازهای مولد را از بازار خریداری کنید و با جوجه کشی آنها، کسب درآمد کنید.برای شروع پرورش غاز، می توانید مقدار سرمایه اولیه را خودتان تعیین کنید و متناسب با بودجه خود، تجهیزات اولیه را خریداری کنید. فردی را می شناسم که بعد از تمام شدن دانشگاهش، دوست داشت شغل خودش را شروع کند و به دلیل علاقه اش به غاز، این پرنده را برای درآمدزایی انتخاب کرد. او ۱۰ میلیون تومان برای خرید مواد غذایی، غاز مولد و دانه هزینه کرد و بعد از یک سال و نیم، نزدیک به ۴۰ میلیون تومان سرمایه داشت. برای نگهداری از غاز و پرورش این پرنده، نیازی نیست خیلی زمان بگذارید. با صرف ۱ تا ۲ ساعت در روز، می توانید به غازها آب و غذا بدهید؛ اما در دوران جوجه کشی و تخم گذاری پرنده، باید در روز حدودا ۵ ساعت از وقتتان را به غازها اختصاص دهید. غازها نیز نژادهای مختلفی دارند و شما می توانید از بین انواع نژادهای گوشتی و نژادهای تخمی، بهترین و سودآورترین نژاد را انتخاب کنید.

اردک: گوشت گرم و چربی دارد و به همین دلیل است که بسیاری از افراد، گوشت خوشمزه اردک را برای پختن غذاهای خود انتخاب می کنند. ارزش غذایی گوشت اردک از ارزش غذایی گوشت مرغ بیشتر است و به همین دلیل، مشتریان زیادی دارد. با پرورش اردک، شما هم می توانید گوشت اردک و تخم اردک را بفروشید و هم اینکه با جوجه کشی این پرنده، اردک های زنده را به مشتریان بفروشید. یکی از نژادهای پرسود، اردک گوشتی است. شما می توانید کسب و کار خود را با پرورش این پرنده شروع کنید. فرق اردک گوشتی با سایر اردک ها در این است که جثه بزرگتری دارد و گوشت آن پرطرفدارتر است.یکی از موضوعات مهم در پرورش اردک، راه اندازی سیستم گرمایشی و تهویه هوا است تا بوی پرنده در محیط جمع نشود و آنها را مریض نکند. برای پرورش اردک گوشتی نیاز است که یک سالن مجزا داشته باشید. برای اینکه اردکها سالم تر بمانند و شادابی بیشتری داشته باشند، باید علاوه بر خوراکی های مقوی، محفظه ای پر از آب برای آنها در نظر بگیرید تا شنا کنند و سالم تر بمانند.یکی از مزایای پرورش اردک گوشتی این است که این کار، بسیار زودبازده است. بعد از ۲ ماه، سرمایه اولیه شما به همراه سودتان به شما بر‌می‌گردد.در این نوشته با نکات مهم در پرورش ۴ پرنده سودآور یعنی بوقلمون، شترمرغ، غاز و اردک گوشتی آشنا شدید و دانستید که با این کارها می توانید سود خوبی به دست آورید و درآمدزایی کنید.

شترمرغ: پرنده ای مقاوم است که کمتر از دیگر پرنده ها مریض می شود. نگهداری از شترمرغ به داروی خاصی نیاز ندارد و این موضوع، زحمت و هزینه نگهداری شترمرغ را بسیار کاهش می دهد. محیط نگهداری شترمرغ به سرما و گرمای خاصی نیاز ندارد و این پرنده می تواند خودش را با هر دمایی وفق بدهد. به همین دلیل است که شترمرغ، به خوبی با گرمای تابستان و سرمای زمستان کنار می آید و مریض نمی شود.برای پرورش شترمرغ نیازی نیست که در ابتدای کارتان، حتما سالن یا فضای مسقفی داشته باشید تا بتوانید این کار را انجام دهید. شما می توانید شترمرغها را در فضاهای باز حیاط یا پارکینگ منزل خود نگهداری کنید. فقط نکته مهم این است که فضای نگهداری از شترمرغ باید بزرگ باشد.برای درآمدزایی از طریق پرورش شترمرغ، شما می توانید دستگاه جوجه کشی را خریداری کنید و با تبدیل تخم این پرنده به جوجه شترمرغ، کسب درآمد کنید. نکته جالب این است که سرعت رشد شترمرغ زیاد است و جوجه ها خیلی سریع پروار می شوند.وقتی شروع به کار پرورش شترمرغ می کنید، بعد از حدود ۸ ماه سود کارتان را به دست خواهید آورد. بعد از بزرگ شدن شترمرغ ها، شما می توانید آنها را به صورت زنده به مشتریان بفروشید. همچنین می توانید آنها را بشویید و گوشت شترمرغ را بفروشید. تخم شترمرغ و گوشت آن بسیار پرطرفدار است؛ زیرا مزه لذیذ و خواص فوق العاده ای دارند. بعضی از افراد، حتی پر و پوست شترمرغ را هم می فروشند. میزان سود و درآمد پرورش شترمرغ به سرمایه اولیه، تجهیزات و تعداد شترمرغهای شما بستگی دارد.

بوقلمون : گوشت بوقلمون، ارزش غذایی بالایی دارد و سرشار از فسفر و آهن است. به دلیل ارزش غذایی بالای بوقلمون است که این پرنده، جزو پرنده های پرطرفدار و سودآور محسوب می شود.پرورش بوقلمون، کار راحتی نیست؛ اما سود بسیار بالایی دارد. بوقلمون، یک پرنده حساس و پر از شور و انرژی است. برای نگهداری درست و پرورش آن باید حسابی به گرمای محیط، سرما، سروصدا و… توجه کنید. وقتی تخم بوقلمون می شکند و جوجه بوقلمون به دنیا می آید، به مدت ۱ ماه باید حسابی از جوجه ها مراقبت کنید تا آسیبی نبینند و مریض نشوند. سود پرورش بوقلمون تضمین شده است و واقعا خستگی کار مرقبت از این پرنده را از تنتان در‌می‌آورد.من به شخصه افرادی را می شناسم که سرمایه کمی داشتند و با چند بوقلمون کار پرورش بوقلمون را شروع کرده اند و حالا یک فضای بزرگ برای کارشان دارند و ماهانه چندین میلیون تومان سود می کنند. اگر بتوانید کار با دستگاه جوجه‌کشی را یاد بگیرید و خودتان جوجه کشی را انجام دهید، درآمد شما بالاتر می رود و می توانید نژادهای مختلف بوقلمونها را پرورش دهید.با پرورش بوقلمون، شما هم می توانید آنها را به صورت زنده بفروشید و هم می توانید آنها را بکشید و گوشتشان را به فروش برسانید. همچنین می توانید تخم های نطفه دار این پرنده را با دستگاه، جوجه کشی کنید و جوجه های بوقلمون را بفروشید. در هر صورت، پرورش بوقلمون، یک کسب و کار سودآور است و اگر به خوبی این کار را مدیریت کنید، به پول بسیار خوبی می رسید. اگر بتوانید یک گله ۵۰۰ تایی بوقلمون داشته باشید، درآمد خوبی در ماه خواهید داشت.

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب جدید آموزشی

امروز ۲ آبان ۱۴۰۰