پروتز سیلیکونی گونه مزایا معایب و مراقبت های پس از آن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

پروتز سیلیکونی گونه مزایا معایب و مراقبت های پس از آن

عکس, پروتز سیلیکونی گونه مزایا معایب و مراقبت های پس از آن
یکی از عمل های جراحی اخیر که طرفداران زیادی دارد جراحی کاشت گونه یا پروتز گونه است که در بعضی از چهره ها می تواند باعث زیبایی و جذابیت بیشتر شود . اما نمی توان گفت این جراحی برای همه مناسب است . کاشت گونه می تواند به روش قرار دادن پروتز درون گونه یا به صورت تزریق چربی و ژل باشد.
پروتز سیلیکونی گونه :
بهترین روش برای پروتز گونه استفاده از نوع سیلیکونی آن است. سیلیکون برای چندین دهه در بدن و در دستگاه های جراحی و پزشکی متعدد مورد استفاده قرار گرفته اند. وقتی سیلیکون روی استخوان قرار گیرد، مثل استخوان به نظر می رسد.یکی از بزرگترین مزایای استفاده از پروتز گونه سیلیکونی این است که این نوع پروتز نرم است و با آناتومی اندام های زیرین به خوبی سازگار می شود و هیچ گاه احساس نمی کنید لبه تیزی دارد. شاید بزرگترین مزیت استفاده از پروتز گونه سیلیکونی این باشد که در صورت نیاز به تعویض یا جدا کردن پروتز، به راحتی می توان این کارها را در این نوع پروتز گونه انجام دهد.بعضی از پروتزها از جنس پلی اتیلن متخلخل هستند و در صورتی که نیاز به جدا کردن یا تعویض این نوع پروتزها باشد، به مشکلات بزرگی خواهید خورد.یکی از مشکلات دیگر پروتزهای سفت این است که آنها با بافت بوجود آورنده به خوبی سازگار نمی شوند و احتمال بوجود آمدن برآمدگی زیاد است. می‌کند و افراد برای خارج نمودن پروتز اقدام می‌کنند. افرادی که چشمان گود رفته دارند اگر پروتز گونه کنند گودی چشمانشان بیشتر دیده می‌شود.این پروتزها در بسته های کوچکی که توسط جراح درست شده است، در بافت گونه قرار می گیرد. بخیه هایی که برای بستن برش مورد استفاده قرار می گیرد در عرض ۱۰ روز جدا می شود یا در صورتی که داخل قرار داده شوند، در همین دوره زمانی حل می شوند.کمی درد پس از انجام پروتز گونه برای فرد ایجاد می شود. در مواردی گونه بیمار دچار بی حسی می شود و او به راحتی نمی تواند عضلات صورت خود را حرکت دهد. به وسیله داروهایی که توسط پزشک تجویز می شود می توان تورم و درد ایجاد شده را برطرف نمود.بهتر است سر را برای کم کردن تورم به سمت بالا قرار داد. پس از یک هفته فرد می تواند به کار خود بازگردد و بهبودی کامل نیز بعد از ۶ هفته ایجاد می شود. تا چند هفته نباید پوست را به ویژه در قسمتی که پروتز گذاشته شده است، مالش شدید داد. مراقبت های خاصی جهت جویدن غذا و نیز مسواک زدن باید توسط فرد رعایت شود.
در نظر گرفتن نکات زیر قبل از پروتز گونه، ضروری است:
-لطفا ۲ هفته قبل از جراحی مصرف هر نوع آسپرین و داروهای مشابه را قطع کنید. همچنین مصرف ویتامین E را قبل از عمل جراحی متوقف کنید. قبل از جراحی میتوانید برای از بین بردن درد از تیلنول استفاده کنید. اگر درد غیر قابل قبول است، لطفاً با دکتر خود تماس بگیرید.
– برای اولین معاینه بعد از عمل جراحی، یک وقت معاینه برای ۵-۷ روز پس از جراحی بگیرید.
– روز قبل از جراحی شروع به مصرف آنتی بیوتیک نمایید و صبح روز عمل، آنتی بیوتیک خود را مصرف نکنید، مگر این که به شما دستور داده شود. اگر شما مستعد ابتلا به عفونت های مخمری دورهای هستید یا این عفونت ها را دارید، لطفاً به پزشک اطلاع دهید تا داروهای مناسب برای شما تجویز یا توصیه شوند.
– قبل از جراحی، صورت خود را به طور کامل با یک صابون ضد باکتری پاکسازی کنید.
تقریبا هیچ یک از بیماران، جراحی پروتز گونه را درد آور توصیف نمیکنند. احساس سفتی و پُری بعد از عمل طبیعی است و درد مختصر و سوزش با دارو برطرف میگردد. آیا جای برش باقی میماند؟از آنجا که اغلب موارد جراحی از راه داخل دهانی انجام میشود، هیچگونه اثری از عمل باقی نخواهد ماند. به چند روز استراحت نیاز دارید؟ شما نیاز به یک هفته استراحت در منزل دارید و میتوانید پس از آن به کار و زندگی روزمره خود بازگردید. ویزیت های مجدد یک هفته، دو هفته، یک ماه، سه ماه، شش ماه و یک سال بعد از عمل انجام میشود.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر