چرا باید قارچ بخوریم خواص قارچ چیست

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چرا باید قارچ بخوریم خواص قارچ چیست

عکس, چرا باید قارچ بخوریم خواص قارچ چیست

قارچ می‌تواند موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شود، زیرا در قارچ مقدار زیادی کربوهیدرات و آهن وجود دارد که کربوهیدرات موجود در قارچ برای بیماران دیابتی مفید است. آهن موجود در قارچ مانع از کم خونی می‌شود.

قارچ می‌تواند از ابتلا به کلسترول خون پیشگیری کند، زیرا در قارچ یک ماده‌ی مغذی و مفید به نام بیوفریولید وجود دارد؛ این ماده‌ی غذایی مانع از افزایش کلسترول بد خون (LDL) و اسید‌های چرب در سلول‌ها می‌شود.همچنین قارچ به دلیل اینکه حاوی مقدار زیادی ویتامین D است، به جذب کلسیم در بدن کمک می‌کند. کسانی که روزانه قارچ مصرف می‌کنند، از ابتلا به پوکی استخوان در امان می‌مانند.بدن روزانه به سبزیجات و میوه نیاز دارد که با مصرف قارچ، بخش زیادی از نیاز بدن تأمین می‌شود، وجود مقادیر زیادی از آهن، مس، پتاسیم و فسفر در قارچ، به نیاز بدن پاسخ می‌دهد. در کلاهک قارچ نیز مقدار زیادی فسفر نهفته است.

 مضرات قارچ
۱. خستگی
برخی افراد ممکن است بعد از مصرف قارچ دچار خستگی مفرط شوند. هم‌چنین ممکن است سایر آدم‌ها نیز بعد از خوردن قارچ احساس ناراحتی و بی‌حالی کنند. این عارضه‌ی جانبی در میان بسیاری از آدم‌ها رایج است. همین عارضه‌ی جانبی ممکن است باعث شود برخی افراد از مصرف قارچ در برنامه‌ی غذایی روزانه‌شان خودداری کنند.

۲. ناراحتی معده
برخی از قارچ‌ها نیز ممکن است در بسیاری از آدم‌ها باعث ایجاد مشکلات معده شوند. برخی آدم‌ها بعد از خوردن قارچ دچار اسهال می‌شوند. از دیگر مشکلات معده که ممکن است در اثر مصرف قارچ ایجاد شوند می‌توان به استفراغ، گرفتگی معده، و حالت تهوع اشاره کرد.

مضرات قارچ ۳: حواس پرتی
برخی افراد نیز ممکن است در اثر مصرف قارچ دچار توهم شوند. توهم باعث می‌شود افراد به حواس پرتی دچار شوند. گاهی اوقات مصرف قارچ باعث می‌شود درک واقعیت برای فرد دچار تغییر شود. این اثر توهمی را می‌توان با اثر داروی ال‌اس‌دی مقایسه کرد. افراد ممکن است ظرف بیست دقیقه بعد از مصرف قارچ دچار این اثر شوند. این اثر بعد از گذشت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه به اوج خود می‌رسد. برخی نیز ممکن است صداهایی از معده‌شان بشوند که بلند از حد معمول هستند.

۴. حساسیت‌های (آلرژی) پوستی
قارچ‌ها به عنوان عاملی برای تقویت دستگاه ایمنی بدن شناخته می‌شوند. با این حال برای برخی افراد، این قارچ‌ها بثورات و ناراحتی‌های پوستی به همراه دارند. برخی افراد نیز در اثر مصرف بیش از اندازه‌ی قارچ دچار خونریزی بینی، خشکی گلو و بینی و مشکلات دیگر می‌شوند.

۵. احساس خارش
گل های مارو بو کن ! %۳۰ تخفیف جمعه سیاه در گل باختر شروع شد.جا نمونی!
گل های مارو بو کن ! %۳۰ تخفیف جمعه سیاه در گل باختر شروع شد.جا نمونی!

سفارش هدیه
yektanet-logo-signتبلیغ
برخی آدم‌ها بعد از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه مصرف قارچ احساس شادی و هیجان می‌کنند. سپس همراه این احساس هیجان، تمام بدن‌شان شروع به خارش می‌کند. هم‌چنین این قبیل افراد بعد از گذشت مدت زمانی دچار افسردگی نیز می‌شوند.

۶. لزوم خودداری از مصرف قارچ در دوران بارداری
برخی پزشکان به زنان توصیه می‌کنند در طول دوران بارداری و شیردهی از مصرف قارچ خودداری کنند. با این‌که هیچ عارضه‌ی جانبی خطرناکی در این مورد تاکنون گزارش نشده است، بهتر است جانب احتیاط را رعایت کنید و از مصرف قارچ اجتناب نمایید.

۷. سردرد
برخی داروهای خاص دارای عوارض جانبی نظیر سردرد هستند که بعد از گذشت مدتی فروکش می‌کنند. ولی برخی آدم‌ها بعد از مصرف قارچ دچار سردردهایی می‌شوند که بیش‌تر از یک روز به درازا می‌انجامند.

۸. اضطراب
هم‌چنین قارچ‌ها می‌توانند در برخی آدم‌ها اضطراب به وجود بیاورند؛ این اضطراب می‌تواند در سطوح خفیف یا شدید ایجاد شود. این عارضه‌ی جانبی در صورت مصرف بیش از اندازه‌ی قارچ وخیم‌تر می‌شود.

۹. بیماری روانی
بیماری روانی خطرناک‌ترین عارضه‌ی جانبی است که به دلیل مصرف قارچ در برخی آدم‌های خاص رخ می‌دهد. برخی افراد پس از مصرف قارچ دچار اختلالات روانی نظیر ترس بسیار زیاد و وحشت‌زدگی می‌شوند.

مضرات قارچ ۱۰: سرگیجه
هم‌چنین برخی آدم‌ها گزارش داده‌اند چند ساعت بعد از مصرف قارچ دچار سرگیجه‌ی شدیدی شده‌اند. مصرف بیش از اندازه‌ی قارچ ممکن است به گیجی منجر شود. هم‌چنین قارچ‌ها در افرادی که فشار خون پایینی دارند ممکن است سبب بیهوشی شود.

دنبال نظم و تمیزی خونت هستی؟ دراورها و فایل های هوم کت رو امتحان کن..!
دنبال نظم و تمیزی خونت هستی؟ دراورها و فایل های هوم کت رو امتحان کن..!

دیدن محصولات
yektanet-logo-signتبلیغ
۱۱. بیماری آسم
واکنش آلرژیک به قارچ می‌تواند به حمله‌ی آسمی منجر شود. این حمله باعث حساسیت بیش از حد به ترشح بزاق می‌شود و باعث تورم می‌گردد در نتیجه در تنفس با مشکل مواجه خواهید شد.

۱۲. شوک آنافیلاکتیک
واکنش آلرژیک بسیار شدید به قارچ که خودش را در قالب شوک آنافیلاکتیک نشان می‌دهد. در این ناراحتی، کسانی که به این شوک مبتلا می‌شوند به افت فشار خون دچار می‌شوند و به درمان اضطراری نیاز پیدا خواهند کرد.

۱۳. بر رشد سلول‌های سرطانی تاثیر می‌گذارد
کارسینوژن (ماده‌ی سرطان‌زا) موجود در قارچ خام می‌تواند بر رشد سلول‌های سرطانی تاثیر بگذارد. این جهش ژنتیکی می‌تواند در تمام نقاط بدن پخش شود.

۱۴. احساس سرخوشی کاذب ایجاد می‌کند
اثر قارچ مشابه اثری است که LSD بر جای می‌گذارد. این گیاه احساس سرخوشی کاذبی در مصرف کننده ایجاد می‌کند.

۱۵. بی خوابی می‌آورد
مصرف قارچ می‌تواند مانع از خوابیدن فرد مصرف کننده شود. معمولا برخی از افراد از آن استفاده می‌کنند تا شب‌ها بیدار بمانند و به انجام کارهای معوقه‌ی خود بپردازند.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر