چطوری رژ لب بزنیم که تا شب پاک نشود

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطوری رژ لب بزنیم که تا شب پاک نشود

عکس, چطوری رژ لب بزنیم که تا شب پاک نشود

علاوه بر خط لب‌های رایج، یک نوع دیگر از خط لب نیز وجود دارد که هیچ رنگی ندارد که به آن خط لب معکوس می‌گویند.

شما می‌توانید این نوع از خط لب را دور لب خود و روی پوست بکشید. علاوه بر خط لب معکوس، می‌توانید از کانسیلر نیز استفاده کنید.

شما با استفاده از این دو محصول، به رژ لب خود کمک می‌کنید تا از روی لب‌هایتان تکان نخورده و به اصطلاح پخش نشود.

پس از رژ لب‌های مات، رژ لب‌های کرم و سپس رژ لب‌های مایع، گزینه‌های مناسبی هستند. به یاد داشته باشید که اگر از رژ لب‌های براق استفاده کنید، آن‌ها ماندگاری بسیار کمی دارند و خیلی زود پاک می‌شوند.  رژ لب‌های مات، نسبت به سایر رنگ‌ها، ماندگاری بیشتری دارند.بنابراین، اگر می‌خواهید که در طی روز رژتان کم رنگ و یا پخش نشود، بهتر است از رنگ‌های مات استفاده کنید.

برس لب و قلم موی لب، یکی از انواع براش آرایشی است که به شما کمک می‌کنند تا با دقت و کنترل بیشتری این کار را انجام دهید. علاوه بر این، به شما این امکان را می‌دهند تا رژ را به طور یکنواخت‌ بر روی لب‌هایتان بمالید.

با ملایمت، لب‌ها را لایه برداری کنید
اسکراب لب‌ها نیز مانند اسکراب صورت به بهبود عملکرد و نشاط پوست کمک می‌کند. نیاز به شما با لایه برداری لب‌ها، تمام سلول‎های مرده پوست را از بین می‌برید. در واقع، با از بین رفتن سلول‌های مرده پوست، لب‌ها صاف و یکنواخت شده و رژ لب بهتر بر روی لب‌ها قرار می‌گیرد.

برای لایه برداری لب‌ها، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید که اسکراب لب، یکی از آن‌ها می‌باشد. اگر شما نیز اسکراب لب را برای لایه برداری لب‌هایتان انتخاب کرده‌اید، می‌توانید مراحل زیر را انجام داده و با کمک اسکراب، این فرایند را انجام دهید.بسیاری از برندهای آرایشی، اسکراب لب را تولید می‌کنند که می‌توانید از طریق آن‌ها اسکراب را تهیه نمایید. همچنین، می‌توانید اسکراب لب را در منزل تهیه کنید. برای تهیه اسکراب خانگی، باید عسل، روغن زیتون و نارگیل را با هم ترکیب کنید.

سپس به آرامی این ترکیب را به کمک یک مسواک نرم، بر روی لب‌های خود قرار دهید. پس از آن، یک دستمال مرطوب برداشته و به آرامی بر روی لب‌هایتان حرکت دهید. این کار باعث می‌شود تا پوست‌های مرده لب‌هایتان جدا شده و لب‌هایتان لایه برداری شود.همچنین می‌توانید در این مسیر از ترکیب شکر و روغن‌های گیاهی مانند روغن نارگیل استفاده کنید.

پس از لایه برداری، لب‌ها را آبرسانی کنید
شما عزیزان پس از این که لب‌هایتان را لایه برداری کردید، باید آن‌ها را آبرسانی کنید. شما می‌توانید برای آبرسانی لب‌هایتان، از بالم لب استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا لب‌هایتان مرطوب شوند.اگر لب‌های خشک و یا ترک خورده‌ای دارید، حتما باید پیش از استفاده از رژ لب، لب‌هایتان را مرطوب کنید. در غیر این صورت، لب‌هایتان پوسته پوسته شده و رژ لب مدت زمان کمی بر روی آن‌ها باقی می‌ماند.

از خط لب استفاده کنید
اگر می‌خواهید که رژ لبتان ماندگاری بیشتری داشته باشد، به عنوان پایه رژ، از خط لب استفاده کنید. در واقع خط لب نسبت به رژ لب، خشک‌تر است که همین امر سبب می‌شود تا رنگ رژ، مدت زمان بیشتری بر روی لب‌هایتان باقی بماند.

از دستمال کاغذی استفاده کنید
پس از استفاده از خط لب و رژ لب، بهتر است با کمک یک دستمال کاغذی تمامی مواد اضافه را از روی لب‌هایتان بردارید. برای این کار باید دستمال کاغذی را بین لب پایین و لب بالا قرار داده و به آرامی فشار دهید. این کار باعث می‌شود تا دیگر رژ لبتان پخش نشود.

پاک کردن رژلب با دستمال
نکات مهم برای افزایش ماندگاری رژ لب در طی روز
بدیهی است که پس از خوردن یا نوشیدن، رنگ رژ لب تغییر کرده و کم رنگ‌تر می‌شود. به خصوص، زمانی که لب‌هایتان با فنجان‌ها یا ظروف، به طور مستقیم برخورد کنند. این تغییر رنگ و کم رنگی بیشتر قابل مشاهده خواهد بود.

برای حفظ رنگ رژ لب در طی روز، نکته‌ها و روش‌هایی وجود دارند که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

همیشه به همراه خود یک آینه کوچک داشته باشید تا بتوانید به کمک آن، چند لایه رژ لب بر روی لب‌هایتان بمالید.همچنین، پس از خوردن غذا، حتما با کمک آینه دندان‌های خود را نگاه کنید تا اگر رژ لب به آن‌ها مالیده باشد، دندان‌هایتان را پاک کنید.این احتمال وجود دارد که در طی روز متوجه شوید تا نیاز است که لب‌هایتان را آبرسانی کنید. در این هنگام، می‌توانید از بالم لب استفاده کنید.
فراموش نکنید که باید با دقت این کار را انجام دهید؛ زیرا، استفاده بیش از حد از بالم لب منجر به پاک شدن رژ لب می‌شود.
برای افزایش ماندگاری رژ لب در طی روز، محصولات مختلفی را استفاده کنید. پس از گذشت مدت زمان کمی، متوجه می‌شوید که کدام محصول با لب شما سازگارتر بوده و ماندگاری بیشتری دارد.

فواید استفاده از رژ لب
اغلب از رژ لب به عنوان یک لوازم جانبی مد استفاده می‌شود که می‌تواند به شما کمک کند تا ظاهر دلخواه خود را داشته باشید. اما امروزه بسیاری از مردم می‌دانند که استفاده از رژ لب می‌تواند باعث افزایش سلامتی شود.در واقع این محصول زیبایی دارای ترکیباتی است که به کمک آن‌ها سطح سلامتی افزایش پیدا می‌کند. استفاده از رژ لب فواید و مزایای زیادی دارد که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

اگر شما نیز علاقه زیادی دارید تا در زمان حضور در یک جمعیت زیباتر باشید، می‌توانید از این لوازم آرایشی استفاده کنید.

رژلب ماندگاری بالا
آبرسانی
اغلب رژ لب‌ها اعم از جدید و قدیمی، دارای ترکیباتی هستند که در صورت استفاده، موجب آبرسانی لب می‌شوند. در واقع، این رژ لب‌ها حاوی مواد مرطوب کننده، ویتامین E و آلوئه ورا هستند.

ضد آفتاب
افراد اغلب از پوست خود را در برابر آفتاب، محافظت می‌کنند. در واقع آن‌ها از انواع و اقسام کرم‌های ضد آفتاب استفاده می‌کنند. اما این افراد در زمان مواجهه با نور آفتاب، از لب‌های خود غافل می‌شوند.

آن‌ها فکر می‌کنند که لب‌ها در برابر آفتاب، صدمه نمی‌بینند. در حالی که این گونه نیست و لب‌ها نیز در برابر آفتاب دچار آسیب می‌شوند. در درون رژ لب‌ها، ترکیباتی وجود دارند که از لب‌ها در برابر نور خورشید محافظت می‌کنند.

کاهش ابتلا به سرطان پوست
جنس لب نسبت به سایر اجزای صورت، کاملا متفاوت است. در واقع لب فاقد ملانین است و نمی‌تواند در برابر اشعه ماورا بنفش مضر، مقابله کند که در این صورت احتمال بروز سرطان پوست افزایش می‌یابد. اما رژ لب‌ها دارای ملانین هستند. در صورت استفاده از آن‌ها، می‌توان در برابر اشعه ماورا بنفش مقابله کرد و احتمال بروزسرطان پوست را کاهش داد.

به یاد داشته باشید که رژ لب‌های مات این خاصیت را دارند؛ اما، سایر مدل ها همانند رژ لب‌های براق، کاملا برعکس می‌باشند. در واقع در صورت استفاده از رژ لب‌های براق، احتمال جذب نور مضر خورشید و بروز سرطان افزایش می‌یابد.

نکات ماندگاری رژلب با دوام
افزایش اعتماد به نفس و تقویت کردن روحیه
زنانی که از رژ لب استفاده می‌کنند احساس قدرت و اعتماد به نفس بیشتری دارند. در حقیقت، استفاده از رژ لب باعث می‌شود تا دیگران آن‌ها را جذاب‌تر بدانند.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر