چطوری همبرگر مک دونالد را در آشپزخانه خود بپزیم

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطوری همبرگر مک دونالد را در آشپزخانه خود بپزیم

عکس, چطوری همبرگر مک دونالد را در آشپزخانه خود بپزیم

این آموزش برای یک نفر است.(در صورت تمایل می‌توانید یک ورق پنیر چدار یا گودا روی برگر بگذارید تا ساندویچ خود را از همبرگر به چیزبرگر تبدیل کنید. برای این کار باید وقتی یک بار برگر را برگرداندید، پنیر را روی سطح پخته‌شده برگر بگذارید تا همزمان با پختن بخش پایینی برگر، پنیر هم آب بشود.)

۱ قاشق غذاخوری سس کچاپ……………………….. ۲ قاشق چای‌خوری آب جوش

پودر پیاز  نصف قاشق چای‌ خوری……………….۱۰۰ گرم گوشت چرخ‌ کرده راسته گوساله

یک‌ چهارم قاشق چای‌ خوری نمک………………..نصف قاشق چای‌ خوری سس خردل

نان همبرگر مک دونالد

ابتدا تمام مواد به‌جز سس خردل و سس کچاپ را حدود ۵ دقیقه به خوبی با یکدیگر ورز بدهید تا طعم و بافت یکنواختی پیدا کنند. بعد از ورز دادن، مواد را بین دو کیسه فریزر بگذارید و به شکل همبرگر دربیاورید. همبرگر را حدود ۱ ساعت داخل فریزر بگذارید تا فرم منسجمی بگیرد. بعد از یک ساعت، برگر را روی منتقل یا کباب‌پز، بپزید. هر طرف برگر باید حدود ۳ دقیقه حرارت ببیند. اگر منقل یا کباب‌پز ندارید، می‌توانید کف تابه‌ای نچسب را با مقدار کمی کره چرب کنید و پس از اینکه تابه به اندازه کافی داغ شد، برگر را داخل آن قرار دهید.

هرگز هنگام پختن همبرگر روی سطح آن فشار نیاورید تا چربی برگر از بافت آن جدا نشود. در این صورت، یک برگر کاملا نرم و آبدار خواهید داشت. وقتی که همبرگر در حال پختن بود، نان مک دونالد را از وسط باز کنید و یک سمت آن را آغشته به سس کچاپ و سمت دیگر را آغشته به سس خردلی که دستور داشتید، بکنید. پس از پخت برگر، آن را روی آن قسمت از نان که سس کچاپ زده‌اید، قرار بدهید.

روی برگر خیارشور خردشده بچینید و تکه بعدی نان را روی برگر و خیارشور بگذارید. ساندویچ شما آماده است!

بسیاری از افراد دوست دارند که مقداری پیاز کاراملی در ساندویچ برگر خود داشته باشند. برای تهیه پیاز کاراملی مخصوص برگر، کافی است تا یک عدد پیاز متوسط را به صورت خلالی نازک خرد کنید. سپس پیاز‌ها را به همراه یک قاشق غذاخوری روغن، ۴ قاشق غذاخوری آب جوش و ۱۰ گرم کره داخل تابه گودی بریزید و درِ تابه را بگذارید. حرارت را ملایم کنید تا پیاز‌ها به آرامی بپزند و در نهایت سرخ و کاراملی بشوند. در دقایق آخر می‌توانید کمی نمک و پودر فلفل به پیاز‌ها اضافه کنید.

یکی از بهترین همراهان ساندویچ برگر، مخلوط پیاز و جعفری است. شما می‌توانید برای یک عدد ساندویچ همبرگر، یک پیاز کوچک و ترجیحا بنفش را به صورت خلالی نازک برش بزنید و سپس ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری جعفری خردشده به پیاز‌ها اضافه کنید. این ترکیب را در آخرین مرحله داخل ساندویچ برگر بریزید و از طعم آن لذت ببرید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر