یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آشپزی

چطوری یک کباب ترش تابه ای خوشمزه بپزیم

عکس, چطوری یک کباب ترش تابه ای خوشمزه بپزیم

این آموزش برای دو نفر مناسب است . بهتر است از گوشت چرخ شده گوساله استفاده کنید که چربی کمتری دارد. افزودن سیر به این کباب به سلیقه شما بستگی دارد.

گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد
پودر سیر نصف قاشق چایخوری
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذا خوری
رب انار ترش یا ملس ۱.۵ قاشق غذا خوری
سبزی معطر ۱ قاشق غذا خوری یا چایخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
زرد چوبه به مقدار لازم

ابتدا گوشت چرخ کرده را در یک ظرف بریزید و سپس پیاز را پوست بگیرید و بشورید و با رنده ریز رنده کنید و به گوشت اضافه کنید و ورز دهید تا کاملا با هم مخلوط شوند بعد نمک و فلفل سیاه و زردچوبه را به مخلوط اضافه کنید و کاملا با هم ترکیب کنید.سپس روی ظرف را با سلفون یا پارچه بپوشانید و به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا استراحت کند و طعم و عطر همه مواد کاملا با هم مخلوط شود، بعد از این مدت گوشت چرخ کرده را از یخچال بیرون بیاورید و دوباره با دست کمی ورز دهید.

بعد از آن در یک تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود، سپس مقداری از گوشت چرخ کرده را بردارید و با دست در اندازه‌ و شکل دلخواه فرم دهید و در روغن داغ سرخ کنید، معمولا کباب‌ها به شکل کتلت درست می‌شوند.وقتی یک طرف کباب‌ها سرخ شد، آن‌ها را برگردانید تا طرف دیگر کباب هم سرخ شود، سپس آن‌ها را از تابه بیرون بیاورید و در ظرفی دیگر قرار دهید و سپس یک پیاز را نگینی خرد کنید و در همان تابه بریزید و تفت دهید تا سبک و طلایی شود.

بعد نمک و فلفل سیاه و زردچوبه را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ زردچوبه باز شود و عطر ادویه‌ها آزاد شود، سپس رب گوجه فرنگی را در تابه بریزید و با قاشق رب را باز کنید و تفت دهید تا بوی خامی آن از بین برود و رنگ رب پخش شود.سپس به دلخواه و با توجه به ذائقه خودتان رب انار ترش یا ملس را اضافه کنید و کمی تفت دهید، رب انار را نباید زیاد تفت داد چون تلخ می‌شود، بعد سبزی معطر خشک که می‌توانید از ریحان، نعناع و ترخون استفاده کنید را به مواد اضافه کنید و تفت دهید.

بعد از آن یک لیوان آب جوش را به مواد اضافه کنید و هم بزنید وقتی چند جوش زد سپس کباب‌ها را روی مواد در تابه بچینید و درب تابه را ببندید و اجازه دهید تا کباب‌ها به مدت ده دقیقه در سس بپزند و طعم و عطر رب انار به خورد کباب‌ها برود.سپس تابه را از روی حرارت بردارید و کباب‌ها را در ظرف مناسب بچینید و با چند برگ نعناع و شوید و ریحان تزئین کنید و مواد سس را هم صاف کنید و در یک ظرف دیگر بریزید و بعد چند برش گوجه فرنگی را در اطراف کباب‌ها در ظرف بچینید.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر