یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
سلامت

چه زمانی برای درمان لک به سراغ لیزر برویم

عکس, چه زمانی برای درمان لک به سراغ لیزر برویم

لیزر در ابتدای درمان لک به کار برده نمی شود. در آغاز از ترکیبات دارویی موضعی و توپیکال، کرم های ضد لک عصر و شب و ضد آفتاب در روز تجویز می شود. این درمان شش ماه به طول می انجامد. اگر فرد به درمان مقاوم باشد یا اقدامات انجام شده جوابگو نباشد از لیزر یا روش های دیگر استفاده می شود، که البته ریسک آن بالاتر است. ممکن است به تشخیص پزشک متخصص از همان ابتدا برای افزایش میزان جذب دارو از روش های غیردارویی و تهاجمی و لیزری استفاده شود.

درمان لک صورت به وسیله لیزر آخرین راه برای درمان پوست است یعنی اگر لک های صورت به وسیله روش های دیگر برطرف نشود باید برای درمان پوست کمک گرفته شود.

بهترین راه درمان لک های صورت

استفاده از لیزر برای درمان لکه های قهوه ای و سایر مشکلات پوستی روشی مفید است که البته باید مسائل مربوط به دستگاه لیزر در نظر گرفته شود تا از عوارض لیزر مصون ماند.

در زمان لایه برداری پوست به وسیله لیزر جای جراحت حداقل تا دو هفته وجود دارد که البته با انجام مراقبت های لازم ( استفاده کردن از کرم های ضدآفتاب) لک های جراحت از بین خواهد رفت.

همچنین انتخاب پزشک برای انجام روش لیزر نکته ای بسیار مهم بوده به عبارت دیگر پزشک باید تشخیص دهد که لیزر کردن راه درمان مشکلات پوستی شماست زیرا برخی مشکلات پوستی با دارو قابل درمان است و لیزر اخرین راه باقی مانده برای درمان است.لیزر به عمق پوست نفوذ کرده و ممکن است باعث عارضه ای ناچیز چون سوختگی و ایجاد گوشت اضافه شود.درمان لک صورت به وسیله لیزر

واکنش پوستی هر شخص نسبت به لیزر کردن متفاوت است و وقتی شخصی لیزر مناسب درمان لک های صورتش تشخیص داده شود اول پزشک متخصص لیزر را روی پوست وی امتحان خواهد کرد تا اگر نتیجه بخش بود به طور کامل از لیزر استفاده کند اگر که نه دیگر از درمان مشکل او با لیزر دست نگه دارد.

درمان ملاسما با استفاده از لیزر
نوع دیگری از لک های صورت ملاسما نام دارد. ملاسما همان لکه های قهوه ای رنگ در افراد بالغ است که روی صورت شخص وجود دارد.

ملاسما معمولا روی گونه، بینی، پیشانی و لب وجود دارد و در گرما پررنگ و در سرما کمرنگ خواهند بود.

برای درمان ملاسما از روش های مختلفی کمک گرفته شده که دستگاه لیزر از همه بهتر بوده است.

لیزر با به وجود آوردن تراش سطحی لک های صورت را کمتر کرده و نتیجه خوبی را به دنبال داشته است.

بیشترافراد دارای ملاسما در طی چند جلسه در یک یا دو ماه از لیزردرمانی استفاده کرده اند و نتیجه خوبی را گرفته اند چون در ملاسما یا لک های صورتی عروق خونی وجود دارد به همین دلیل باعث به وجود آمدن رنگ های تیره در صورت هستند که البته لیزر هم نتیجه موفقیت آمیزی را در درمان ملاسما داشته است.

عملکرد لیزر با هدف نابودی لک ها است که از طریق انرژی رنگ دانه لک ها از بین خواهد رفت.

لیزر درمانی برای برطرف کردن لک های پوستی
درمان لک صورت به وسیله لیزر علت اهمیت لیزردرمانی برای برطرف کردن لک های پوستی نتیجه بخش بودن درمان است زیرا با نابودی و برطرف شدن لک های پوستی فرد اعتماد به نفس بیشتری را خواهد داشت.

بهترین نوع لیزر برای درمان لک های پوستی لیزر qs است که از سال ها پیش مورد استفاده بوده است. تجربه کلینیک ارکید ثابت کرده که لیزردرمانی در مرکز نتایج خوبی را داشته است و فقط در چند جلسه لکه های پوستی شخص از بین رفته است.

افراد دارای لکه ها یصورت،ملاسما و لک های التهابی می توانند برای درمان به کلینیک ارکید مراجعه کنند و صورت خود را به نتیجه دلخواه برسانند. برای در جریان گرفتن چگونگی انجام لیزردرمانی و اخذ نوبت با متخصصین کلینیک ارکید در تماس باشید.

منظور از لک های پوستی چیست؟
لک یک اختلال ناچیز در رنگ پوست به دلیل تفاوت در رنگ دانه ملانین است یعنی هر چه میزان رنگ دانه بیشتر شود پوست شخص تیره تر است.

صرف نظر از عوامل ارثی عوامل بیرونی نیز باعث ایجاد لک های پوستی هستند. از جمله عوامل بیرونی ایجاد لک باید به مصرف داروها، آسیب و ضربه بر اثر یک اتفاق، بیماری های خاص، آفتاب شدید ( اشعه فرابنفش ) اشاره کرد.

گفتیم که لیزر qs یک لیزر مناسب برای درمان لک های پوستی است. لیزر qs با انرژی و طول موج خود روی پوست قرار داده شده و بدین وسیله جذب رنگ دانه پوست خواهد شد.

پزشک قادر است که قدرت لیزر را تنظیم کند و فرکانس را روی سطحی قرار دهد که لک های فرد از بین برود.

تأثیر لیزر برای برطرف کردن لک های پوستی
قبل از گفتن عملکرد لیزر باید شخصی که قرار است لیزردرمانی شود یک ماه قبل از لیزردرمانی در جلوی تابش مستقیم نورخورشید قرار نگیرد و نباید برنزه کند.

وقتی اشعه لیزر روی صورت شخص قرار بگیرد لک های پوست پررنگ تر شده و سپس ورم ناچیزی به وجود آمده و ورم شروع به کبودی شدن خواهد کرد.

بعد از گذشت یک هفته کاملا لک ها محو خواهد شد همچنین باید بدانید که در طول استفاده از لیزر شخص نیازی به بی حس شدن ندارد زیرا چندان دردآور نیست. برای تدثیرگذار بودن لیزردرمانی به نکات بعد از انجام لیزر توجه کنید.

اگر برای لک های صورت لیزر کرده اید صورت خود را با آب و صابون بشورید و به آرامی خشک کنید.
یک کرم مرطوب کننده را روی پوست صورت بمالید.
تا یک هفته بعد از انجام لیزردرمانی جلوی آفتاب قرار نگیرید و ورزش نکنید.
حتما از کرم ضدآفتاب برای صورت استفاده کنید.
در کنار کرم ضدآفتاب کرم محو کننده نیز استفاده کنید.
زمان لازم برای نتیجه گرفتن لیزر پوست

بالاترین مزیت لیزردرمانی برای درمان لک های صورت نتیجه گیری سریع است. ممکن است شخص یک ربع بعد از انجام لیزر صورت نتیجه را بگیرد. گرفتن نتیجه با کمی سرخی پوست همراه است که نگران نباشید زیرا چند روز بعد پوست به حالت عادی خود بازخواهد گشت.

اگر ناچارهستید که به محل کار بروید یا در اجتماع باشید استفاده از مواد آرایشی روی صورت امکان پذیر است. ( اشکالی ندارد )مدت زمان درمان لک های صورت به اندازه لک ها بستگی دارد. اگر لکه ها کوچک باشد فقط چند ثانیه زمان لازم است اما اگر قرار است کل صورت لیزردرمانی شود یا لک های در همه جای صورت پخش شده است برای نابودی لک ها پزشک حداقل نیم ساعت زمان لازم دارد.

همچنین برای برداشت لکه های ریز حداقل ۳ جلسه مراجعه لازم است اما لکه های گسترده تر یا کل صورت ۶ جلسه مراجعه لازم است.

فواید روش لیزردرمانی برای برطرف سازی لک های پوستی
برطرف کردن انواع لک و ملاسما در صورت
نابودی کک و مک
پاکسازی صورت از تاتو
محو کردن خال های ارثی و تتو شده
امکان درمان در یک جلسه
ناراحتی کم در حین درمان
امن بودن روش
تولید کلاژن تازه برای بهتر شدن رنگ دانه های پوستی
به جزء موارد گفته شده از فواید روش لیزردرمانی پوست عدم نیاز به استفاده از بی حسی است اما اگر مدت زمان لیزردرمانی طول بکشد ( نیم ساعت شود ) پزشک فقط از یک کرم بی حسی استفاده خواهد کرد.

عوارض جانبی لیزردرمانی برای پاکسازی لک ها:درمان لک صورت به وسیله لیزر روش لیزردرمانی یک روش امن بوده اما با خود تا چند روز ناراحتی های را در فرد به وجود خواهد آورد و عوارض استفاده از لیزر بسیار جزئی اما موقت خواهد بود.در مورد عوارض لیزر باید گفت که در هر صورت یک روش مناسب برای درمان است که نتیجه اش روی روند کار تأثیری ندارد وعوارض لیزردرمانی ممکن است در بعضی موارد ( نه همه موارد ) اتفاق بیفتد.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر