چکار کنیم کلیه سنگ ساز دیگر سنگ نسازد

آموزش اخبار سرگرمی آشپزی پزشکی دارو بیماری بدنسازی آرایشی ورزشی استخدام فال چاق شدن لاغری

یاس فان

آرایشی آشپزی آموزش اخبار استخدام بدنسازی بیماری پزشکی چاق شدن دارو سرگرمی فال لاغری ورزشی
محصولات معتبر محصولات معتبر

چکار کنیم کلیه سنگ ساز دیگر سنگ نسازد

عکس, چکار کنیم کلیه سنگ ساز دیگر سنگ نسازد

یکی از بهترین راه ها برای پیشگری از ساخته شدن سنگ در کلیه ها ، نوشیدن منظم قهوه است. این نوشیدنی خوشمزه و انرژی زا برای بیماران کلیه بسیار مفید است.

دانشمندان چند دلیل برای اینکه چرا قهوه ممکن است به کاهش بروز سنگ کلیه کمک کند، ارائه می‌کنند. اول اینکه کافئین جریان ادرار را، که عامل محافظتی مهمی در برابر ایجاد سنگ کلیه است افزایش می‌دهد. (لازم به ذکر است که آن‌ها تصریح کردند که این مصرف کافئین باید با مصرف آب کافی همراه باشد.)
آن‌ها در مورد فایده قهوه برای کلیه افزودند که کافئین همچنین می‌تواند چسبندگی کریستال اگزالات کلسیم را به سلول‌های کلیه کاهش دهد و اینکه گیاهان قهوه سرشار از اسید سیتریک هستند؛ سیترات ادراری یک مهارکننده شناخته شده در مقابل تشکیل سنگ کلیه است.

کری ویلیس، مدیر ارشد علمی بنیاد ملی کلیه گفت: با توجه به شیوع روزافزون سنگ کلیه و عوارض ناشی از آن، بسیار خوب است که این یک استراتژی پیشگیری جدید باشد که هم در دسترس و هم مقرون به صرفه است. مجله آمریکایی بیماری‌های کلیه یک مطالعه جدید مهم را هفته گذشته منتشر کرد.این مطالعه داده‌های ژنتیکی نزدیک به ۵۷۲۰۰۰ شرکت‌کننده از بریتانیا و فنلاند را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. دکتر سوزانا سی. لارسون، از دانشگاه اوپسالا سوئد هدایت این مطالعه را بر عهده داشت.لارسون گفت: یافته‌های ما قویاً نشان می‌دهد که مصرف منظم قهوه خطر تشکیل سنگ کلیه را به میزان ۴۰٪ کاهش می‌دهد.این مطالعه نشان می‌دهد که بیش از ۵۰۰۰۰۰ نفر هر ساله به دنبال مراقبت‌های اورژانسی برای سنگ کلیه هستند.این اولین مطالعه‌ای نبود که ارتباطی را بین نوشیدن قهوه و کاهش خطر سنگ کلیه پیدا کرد. با این حال، محققان اظهار داشتند که این اولین بار بود که به نقش ژنتیک در رابطه بین قهوه و سنگ کلیه پرداخت.

همچنین بخوانید

محصولات معتبر محصولات معتبر