یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آشپزی

چگونه با قالب کمربندی کیک بپزیم و آن را تزیین کنیم

عکس, چگونه با قالب کمربندی کیک بپزیم و آن را تزیین کنیم

درست کردن کیک با قالبهای کمربندی کار شما را بسیار ساده تر می کند به شرطی که اطلاعات کافی در خصوص این قالبها  و روش کار با آنها را بدانید. ما در یاس فان اطلاعاتی مفید در این خصوص را برای شما قرار داده ایم.

انواع قالب کمربندی

قالب‌های کمربندی دارای مدل‌های و شکل‌های مختلفی دارند. قالب سیلیکونی، قالب تفلون، قالب گالوانیزه از نمونه‌های معروف این قالب‌ها هستند. اغلب این مدل قالب‌ها برای پیشگیری از چسبندگی مواد از جنس تفلون می‌باشند. شما می‌توانید برای درست کردن چیز کیک از قالب‌های کمربندی سیلیکونی استفاده کنید. قالب‌های کمربند دار می‌توانند به اشکال دایره – مستطیل – قالب و مربع باشند.

نحوه استفاده از قالب کمربندی

استفاده از قالب‌های کمربندی راحت است. در شروع اطمینان پیدا کنید که کف و دیواره‌های قالب درست به هم چفت شده‌اند، به این ترتیب ریسک نشت مایه کیک از درون قالب را به کمترین می‌رسانید.

پس از اینکه دیواره و کف قالب به خوبی روی هم قرار گرفت و گیره قالب بسته شد، می‌توانید مایه کیک را داخل قالب بریزید. برای درست کردن بعضی از کیک‌ها نیاز است کف قالب را با کاغذ روغنی بپوشانید و کف و دیواره‌ها را قدری چرب کنید. آنگاه قالب را درون فر قرار دهید و اجازه دهید زمان پخت کیک طی شود.

پس از پخت کیک اجازه دهید کیک به‌طور کامل خنک شود، پس از خنک شدن اغلب زود می‌توانید قالب را باز کنید اما چنانچه هنوز کیک به دیواره‌ها چسبیده بود، در صورت تفلون نبودن قالب از یک چاقو و در صورت تفلون بودن آن از یک کاردک سیلیکونی استفاده کنید و کیک را رها کنید. آنگاه گیره قالب را باز کنید و دیواره را جدا کنید.

تزیین کیک با قالب کمربندی چگونه است؟

شما می‌توانید با استفاده از قالب کمربندی کیک را به آسانی تزیین کنید. از آنجا که قالب کمربندی به آسانی از کیک جدا می‌شود، احتیاجی به برگرداندن کیک نیست. و شما می‌توانید بدون خراب شدن تزیین کیک، روی کیک را تزیین کنید.

نکاتی برای استفاده از قالب کمربندی

اگر می‌خواهید از این نوع قالب داخل فر استفاده کنید، بهتراست کف قالب کاغذ روغنی قرار بدهید؛ شیوه قرار دادن کاغذ روغنی به این شکل است که روی کف قالب یک ورق کاغذ روغنی قرار می‌دهیم و دیواره قالب را روی کف و کاغذ روغنی می‌گذاریم و قالب را می‌بندیم.

– نکته مهم در خرید قالب کمربندی کیفیت و چفت شدن کامل دیواره (کمربند) قالب است.

در استفاده از قالب کمربندی از دستورهایی که مایه کیک خیلی رقیق و شل هست استفاده نکنید زیرا امکان درز کردن مایه کیک به بیرون از قالب وجود دارد.

پیش از این‌که مواد را داخل آن بریزید، ابتدا باید کمربندها و قطعات گوناگون را به یکدیگر به خوبی چفت کرده باشید.

چنانچه کناره‌ها یا بیس این قالب از یکدیگر جدا هستند، حتماً آن را روی یک سطح مسطح بگذارید و رینگ‌های اطراف را ببندید.

پیش از ریختن مواد، مجدداً یک بار دیگر قفل‌ها را چک کنید و به پایه و بیس قالب فشار بیاورید تا اطمینان پیدا کنید که کاملاً سفت بسته شده است.

می‌توانید به جای کاغذ روغنی از فویل نیز استفاده کنید که البته پوشش دادن کیک با فویل، کار دشواری است. حتماً فویل را به اندازه کیک برش دهید و کناره‌ها را بپوشانید.

فیلم آموزش استفاده از قالب کمر بندی :

چگونه قالب کمربندی کیک که چکه میکند را درست کنیم

در فیلم زیر به شما آموزش داده شده است که با مشکل چکه کردن قالب کمر بندی چه کار کنید :

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر