یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آرایشی

چگونه به رنگ موهای بلوند دلخواه برسیم

عکس, چگونه به رنگ موهای بلوند دلخواه برسیم

مشکلی که بیشتر خانم ها دارند این است که وقتی به آرایشگر خود یک عکس نشان می دهند تا موهای آنها را به آن رنگ در بیاورد یا وقتی رنگ مویی را از کاتالوگ انتخاب می کنند با رنگ موهایی کاملا متفاوت و مصنوعی مواجه می شوند. مثلا به جای موهای بلوند دلخواه با موهایی برنجی ف سفید ، زرد روشن و غیره روبه رو می شوند.

چگونه به رنگ موهای بلوند دلخواه برسیم ؟

*بدانید می خواهید چقدر بلوند شوید:ته‌رنگ‌های مختلفی از رنگ بلوند وجود دارد که می‌توانید از میانشان انتخاب کنید.حواستان به ته‌رنگ‌های سرد و گرم و اینکه کدام یک به رنگ پوستتان بیشتر می‌آید باشید. از بلوندهایی که خوشتان می آید (یا حتی نمی آید)عکس هایی به رنگ‌کارتان نشان دهید.مطمئن باشید که عکس ها به واقعیت نزدیک باشند و سیاه و سفید نباشند! این را نیز به یاد داشته باشید که بلوندها بسته به نور محیطشان متفاوت به نظر می آیند.

* چقدر می خواهید خرج بلوند شدن موهایتان کنید؟بلوند شدن نیاز به ترمیم و نگهداری دارد. اگر می خواهید این کار را بکنید، مطمئن شوید که از عهده‌ی هزینه‌ی نگهداری آن، هر ۴ تا۱۲ هفته بسته به میزان بلوندی دلخواه و رنگ طبیعی موهایتان، برمی‌آیید.

* حواستان به رنگ طبیعی موهایتان باشد:تصور کنید که رنگ مو در گستره ای از یک تا ۱۲ باشد، ۱ تیره ترین مشکی و ۱۲ روشن ترین بلوند. ممکن است مدت‌ها طول بکشد تا دوباره رنگ موی طبیعی خود را ببینید یا حتی به یاد بیاورید. به ندرت پیش می آید که رنگ موی طبیعی کسی بعد از ۱۶ سالگی روشن تر از ۷ باشد.

* آماده باشید تا شامپو و نرم کننده‌ی معمولتان را ارتقا دهید:معمولا برای بلوند شدن میزان زیادی آمونیاک یا مواد سفید کننده لازم است. یک تغییر بافت را در موهایتان احساس خواهید کرد که اغلب نیازمند شامپوی کمتر و نرم کننده‌ی بیشتر است. من پیشنهاد می کنم که از یک شامپوی بدون سولفات و ماسک ترمیمی استفاده کنید.

*بدانید که هایلایت می خواهید یا رنگ یکسره یا هردو:اگر رنگ طبیعی مویتان ۷ یا بالاتر است، تنها با هایلایت می توانید بلوند شوید. برای موهای تیره تر ممکن است رنگ یکسره، حتی شکستن رنگ پایه (یعنی روشن کردن جزئی رنگ طبیعیتان تا یک شماره) یا اگر سطح رنگ مویتان ۵ یا کمتر است هردو، نیاز باشد. باید با چنین عباراتی آشنا شوید تا بدانید برای نوبت‌های بعدیتان چقدر وقت لازم خواهید داشت.

*یک متخصص رنگ بلوند پیدا کنید:به دنبال کسی با رنگ موی دلخواهتان باشید و رنگ کارش را جویا شوید. خجالت نکشید و از کسی که به نظرتان رنگ موی زشتی دارد هم همین سوال را بپرسید، تا بدانید پیش چه کسی نباید بروید. اگر رنگ کارتان یک قلاب قلاب‌دوزی و کلاه پلاستیکی در آورد، پیش کس دیگری وقت بگیرید.

*درخواست لعاب مو کنید:بعد از بلوند شدن، لعاب یک روش بدون پرواکسید با طیف‌های رنگی متنوع است که رسیدن به بلوند دلخواه و چهار تا شش هفته درخشش مو را آسان می کند.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر