چگونه موهای پرکلاغی را بلوند یا روشن کنیم

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چگونه موهای پرکلاغی را بلوند یا روشن کنیم

عکس, چگونه موهای پرکلاغی را بلوند یا روشن کنیم
کسانی که موهای خیلی سیاه و پرکلاغی دارند باید بدانند که به دلیل محکم تر بودن . لایه های کوتیکول موی آنها رنگ پذیری این موها کمی سخت تر از موهای دیگر است.  اگر موهایتان تیره است خوب می دانید که رنگ موی موردنظرتان به رنگ موی روی جعبه تبدیل نخواهد شد.مو یک رنگ پایه دارد که پس از روشن کردن مشخص می شود. اگر تناژ تیره را از بین ببرید، یک رنگ قهوه قرمز باقی می ماند اما رنگ روشن مشخص نخواهد شد. با دکلره کردن موی تیره، رنگ مو از قرمز به مسی، طلایی و سپس زرد تبدیل می شود و سپس می توانید آن را بلوند کنید.
۱. رنگ درجه روشن:اگر به دنبال یک رنگ کمرنگ هستید نه یک رنگ برجسته و خاص، می توانید درجه های کم رنگ موی خود را استفاده کنید. در حالی که دکلره رنگدانه های موی را رنگ می کند، استفاده از رنگ خالی می تواند مو را تا چند درجه روشن کند. به همین دلیل باید ۵۰ دقیقه روی مو بماند و نتیجه اصلی در ۱۰ دقیقه پایانی حاصل می شود. این روش در مقایسه با دکلره آسیب چندانی ندارد و تا زمانی که چندین بار موی خود را بشویید بر روی آن باقی خواهد ماند.با این روش می توانید مو را تا ۵ درجه روشن کنید. همچنین باید توجه داشته باشید رنگ موی قبلی شما چه بوده است زیرا بر رنگ فعلی تاثیر می گذارد.
۲.استفاده از رنگ موقت:سال هاست که ریمل مو موجود است و برای پنهان نمودن موهای سفید استفاده می شود. اگر اگر موهای تیره دارید و می خواهید به سرعت یک رنگ خاص داشته باشید و به موهایتان هم آسیب نرسد، از این ریمل یا اسپری مو استفاده کنید. ریمل مو در رنگ های مختلف موجود است. می توانید با این ریمل به موهای خود سایه های جدیدی افزوده و پس از چند بار شستن هم از بین می رود. اگر تازه کار هستید می توانید به کمک ریمل مو بر نتیجه پایانی کنترل بیشتری داشته باشید. می‌توانید انتهای مو را رنگ کرده و یا یک تکه از مو را هایلایت کنید.
۳. رنگ موی اکستنشن:با محبوبیت اکستنشن بسیاری از آرایشگران موهای باکیفیت اکستنشن شده را نیز رنگ می کنند تا به نتیجه دلخواه برسید. البته در اینجا منظورمان رنگ های خاص است. سلبریتی هایی مانند کیتی پری، جنیفر لوپز، آریانا گرانده و کارداشیان ها یک روز موهای بلوند و روز دیگر موهای رنگی دارند. اکستنشن مو به شما این اجازه را می دهد با خیال راحت رنگ موهای خود را تغییر دهید و رنگ های مختلف را تجربه کنید. چه رنگ مود نظر شما طبیعی باشد چه فانتزی با وجود اکستنشن می توانید به آن دست یابید.رنگ کردن موی اکستنشن یا استفاده از اکستنشن رنگ شده نه تنها به شما اجازه می دهد رنگ های مختلف را تجربه کنید، بلکه از آسیب به موهایتان پیشگیری می کند. اکستنشن در اندازه، رنگ و بافت های مختلف موجود بوده و از جنس موی انسان تا موی مصنوعی در دسترس اند. حتی خودتان می توانید در خانه آن را امتحان کرده و دم اسبی اکستنشن خود را رنگ کنید.برای داشتن اکستنشن پایدارتر می توانید از انواع مقاوم استفاده کنید. اکستنشن های بی کیفیت یا ضعیف می توانند به مو و پوست سر آسیب رسانده و حتی به کچلی منجر شود.
۴. تغییر تناژ مو:لازم نیست کل مو را رنگ کرده و از رنگ های ماندگار استفاده کنید. داشتن موهای سیاه به معنای تجربه نکردن موهای متفاوت نیست. اگر موهای خود را هایلایت کرده اید می توانید آن ها را به طیف های روشن تغییر دهید. اسپری های رنگ موی فانتزی به راحتی رنگ مویتان را تغییر داده و سپس با شستن می توانید رنگ آن را تغییر دهید. این کار می تواند رنگ مو را تغییر داده و آمبره ایجاد کند.اگر در گذشته موی تیره خود را رنگ کرده اید، متوجه می شوید که تناژ نارنجی آن دوباره مشخص می شود. آرایشگران معتقدند در این صورت می توانید از رنگ آبی یخی استفاده کنید که با رنگ مشکی مکمل می شود و جلوه زیبایی را به وجود می آورد. زیرا رنگ سرد با رنگ گرم و تناژ قهوه ای موهای اصلی تان ادغام خواهد شد.
۵. دکلره:اگر به دنبال یک رنگ خاص هستید یا می خواهید موی خود را خیلی روشن کنید، باید آن را دکلره کنید. دکلره رنگدانه های مو را از بین برده و آن را روشن می کند. دکلره کردن موی روشن آسان تر است زیرا رنگدانه های کمتری دارد، در حالی که رنگدانه های موی تیره بیشتر است.دکلره هم به جنس و رنگ های قبلی مو بستگی دارد. دکلره موی طبیعی آسان است. اما در موی رنگ شده ابتدا باید رنگ های قبلی را از روی مو پاک کرده و سپس آن را دکلره کنید. یادتان باشد به سرعت به نتیجه نمی رسید زیرا شاید لازم باشد طی دو مرحله مو را رنگ و دکلره کنید. با رسیدن به درجه روشنی مورد نظر می توانید رنگ خود را به کار ببرید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر