ژن ضد کرونا در بین چه کسانی وجود دارد

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

ژن ضد کرونا در بین چه کسانی وجود دارد

عکس, ژن ضد کرونا در بین چه کسانی وجود دارد

ما می‌دانیم که ویروس‌ها با بدن سازگار می‌شوند و حتی سارس-کوو-۲ به احتمال زیاد برای تکثیر در منبع حیوانی که در آن گردش می‌کند، با آن سازگار شده است.نتقال گونه‌های مختلف به انسان، ویروس کووید-۱۹ را در معرض مجموعه جدیدی از دفاع‌های ضدویروسی قرار داد و ممکن است برخی از این ویروس‌ها با چگونگی فرار از دفاع ضدویروسی آشنا نباشند.

دانشمندان دانشگاه  گلاسکو اسکاتلند این یافته‌ها توضیحی در این مورد است که برخی افراد دفاع طبیعی بهتری در برابر عفونت جدی سارس-کوو-۲ ارائه می‌دهند.

دانشمندان اظهار کردند: پاسخ‌های ضدویروسی در افرادی که نسخه محافظتی بیشتری از ژن OAS ۱ دارند، نسبت به افراد فاقد این ژن بهتر است.
متخصصان می‌گویند: اگر انواع جدید ویروس یاد بگیرد که از محافظت ایجاد شده با پرنیلاسیون ژن فرار کند، به طور قابل‌ملاحظه‌ای باعث افزایش بیماری‌زایی و قابلیت انتقال در جمعیت‌های واکسینه نشده خواهد شد.به گفته محققان پرنیلاسیون، اتصال یک مولکول چربی به پروتئین، به OAS ۱ اجازه می‌دهد ویروس مهاجم را جستجو کرده و زنگ خطر را برای بدن به صدا درآورد.نتایج این تحقیق نشان داد بیماران بستری شده در بیمارستان که نسخه ژنتیکی این ژن را در اختیار داشتند، به شدت در برابر کووید-۱۹ محافظت شده‌اند. همین موضوع مشخص می‌کند که این ژن جزو اصلی یک پاسخ ضدویروسی محافظ است و به احتمال زیاد طی همه‌گیری به طور طبیعی از بسیاری افراد محافظت کرده است.محققان خاطرنشان کردند: بیماران دارای شکل «بد» OAS ۱ بودند نیز به طور قابل توجهی میزان بیشتری بیماری‌های شدید را تجربه کردند و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند. در این بیماران مرگ‌ومیر حدود ۱.۶ برابر بیشتر از سایرین مشاهده شده است.دانشمندان افزودند: حدود ۵۵ میلیون سال پیش خفاش‌های نعل اسبی منبع احتمالی سارس-کوو-۲ یا ویروس کرونا، این ژن محافظ را از دست دادند؛ بنابراین ویروس مجبور نیست برای فرار از ایمنی با آن سازگار شود.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر